Chcę wiedzieć, na czym polega problem. Mam 2000 cylinder Land Cruser 5. Miałem mały wyciek oleju i to zostało naprawione. W sobotę potrzebowałem oleju, a ja go uzupełniłem. W sobotnie popołudnie, kiedy zaparkowałem samochód, zauważyłem, że z mojego układu chłodzenia spływa olej. Kiedy sprawdziłem, zobaczyłem, że w moim układzie chłodzenia jest olej, ale w oleju nie ma wody. Co może być tego przyczyną?
cooling-system
Wilgie Swart
źródło
źródło
Odpowiedzi:
Pętle cyrkulacji płynu chłodzącego będą zazwyczaj działać pod niższym ciśnieniem niż pętle cyrkulacji oleju.
Z tego powodu, gdy pojawia się możliwość mieszania (pomyśl o nieudanej uszczelce głowicy, przeciekającym chłodnicy oleju i wody), pętla olejowa jest względnie wolna od chłodziwa - chłodziwo pod niskim ciśnieniem nie ma wystarczającej energii, aby dostać się do strumień oleju pod wysokim ciśnieniem.
źródło
Co do tego, dlaczego woda - nawet z płynem niezamarzającym - ma napięcie powierzchniowe i nie przepływa przez małe otwory. Olej zwilży metal i przepłynie przez małe otwory. Woda i olej znajdują się w pobliżu głowy, więc jest to główny podejrzany. Ale przeciek może być wszędzie tam, gdzie dwa są blisko.
źródło