Czy moje Raspi jest w porządku, siedząc na magnesie?

22

Mam duży arkusz magnetyczny, na którym siedzi moje Raspberry Pi. Wydaje się w porządku, ale czy są jakieś niebezpieczeństwa?

EGHDK
źródło
6
Czy dzieje się coś w rodzaju sadystycznych tortur RPi? ;-)
Jon Egerton,
7
Dlaczego miałbyś to zrobić?!
Jivings
3
@Jivings: Upewnij się, że nie spadnie?
Jon Egerton,

Odpowiedzi:

21

O ile mi wiadomo, nic w Pi nie korzysta z pamięci magnetycznej, więc nie powinno stanowić problemu. Karta SD wykorzystuje ładunek elektryczny do przechowywania danych (podobnie jak wszystkie nośniki flash), a pamięć ROM jest taka sama (jeśli można ją ponownie skasować) lub jest spalona fabrycznie i nieprzepuszczalna dla większości pól zewnętrznych.

Jeśli masz naprawdę silny magnes, możliwe jest, że możesz indukować niektóre prądy elektryczne w obwodzie, gdy poruszasz Pi do pola magnetycznego i z niego, co może spowodować uszkodzenie (jeśli są wystarczająco duże prądy), ale podejrzewam, że magnetyczny pole musiałoby być tak silne, że najpierw wyrwałoby Pi z ręki.

Krótko mówiąc, poza ustawieniem laboratoryjnym lub maszyną MRI żaden magnes nie powinien powodować żadnych problemów dla Pi.

Malvineous
źródło
11
+1, ponieważ zapomniałem wspomnieć, że OP nie powinien zabrać swojego Pi do swojego MRI.
Jivings
1
@Jivings Chciałbym przeczytać ten post tydzień temu ...
Tom Medley
1
Wywołanie prądu wymaga również ZMIANY pola magnetycznego (poprzez przesunięcie magnesu) zgodnie z prawem Lenza
Alexander - Przywróć Monikę
1
@XAleXOwnZX: Nie musisz poruszać magnesem. Przesunięcie Pi do pola magnetycznego powoduje, że pole wydaje się zmieniać z perspektywy Pi.
Malvineous
Ups, powinienem powiedzieć „względnie” przesunięcie magnesu do pi, w tym przesunięcie pi
Alexander - Przywróć Monikę
8

Jestem prawie pewien, że wystarczająco silne pole magnetyczne miałoby poważny wpływ na Broadcom SoC, szczególnie dane przechowywane w pamięci ROM w celu uruchomienia Raspberry Pi z karty SD.

Pytanie brzmi; Czy pole magnetyczne wytwarzane przez magnes jest wystarczająco silne, aby spowodować trwałe uszkodzenie? Prawdopodobnie nie, ale dlaczego miałbyś to ryzykować?

Jivings
źródło
Wydaje się możliwe.
EGHDK
0

Prawdopodobnie możesz mieć problemy ze złączem Ethernet, ponieważ zawiera ono mikro magnesy. Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź to:

http://www.raspberrypi.org/archives/781

Cichy
źródło
2
Witaj SileNT i witaj w Raspberry Pi ! Czy mógłbyś zamieścić podsumowanie ważnych punktów w linku? W ten sposób możemy zapobiec gniciu linków. Dziękuję za współpracę!
Najważniejsze jest to, że złącze Ethernet Raspi zawiera magnesy. Zamieszczam link, aby to udowodnić. Nie jestem pewien, czy silne pole magnetyczne może zakłócić normalne działanie sieci Ethernet. W każdym razie umieszczenie urządzenia elektronicznego nad silnym magnesem nie jest zalecane. Twoje zdrowie.
SileNT
1
Zawierają transformatory / induktory. „Magnesy” (elementy pracujące magnetycznie), a nie „magnesy”.
XTL,