Brak wyjścia HDMI, gdy kabel HDMI jest podłączony po zasilaniu

20

Zauważyłem, że nie otrzymuję żadnego wyjścia HDMI do monitora, jeśli podłączę kabel HDMI do Pi po podłączeniu zasilacza, ponieważ mam dwa RPis dla jednego monitora - jeden z uruchomionym Raspbmc, drugi z uruchomionym RetroPie. Czy ktoś jeszcze ma ten problem / czy to normalne? Jeśli to normalne, dlaczego? A jeśli nie, co robię źle z moją konfiguracją?

3cheesewheel
źródło

Odpowiedzi:

22

Otwórz /boot/config.txti zastosuj te ustawienia:

  • hdmi_force_hotplug=1 aby wymusić hot plugin ekranu,
  • zwiększyć, config_hdmi_boostaby zwiększyć sygnał. Niższe wartości mają być przeznaczone dla krótkich kabli HDMI, większe dla dłuższych. Ale może to również dotyczyć (starszych) wyświetlaczy HDMI, których odbiorniki HDMI nie są wystarczająco czułe, niezależnie od długości kabla.

Więcej informacji można znaleźć tutaj: elinux.org .

TomiL
źródło
3
Dla hdmi_drive=2pewności dodaj również, aby upewnić się, że dźwięk też działa.
Gerben
0

robisz wszystko dobrze, negocjacje CEC odbywają się raz podczas procesu rozruchu, i to jest jedyny raz, kiedy Twój telewizor może zostać poprawnie wykryty. jest to całkowicie normalne i większość Pi działa w ten sam sposób.

możesz odnieść sukces próbując później wykryć swój telewizor za pomocą „klienta cec”, jednak sam tego nie próbowałem i nie mogłem potwierdzić ani zaprzeczyć takiej możliwości.

Lenik
źródło