Z jakim typem telewizora lub monitora mogę się połączyć?

22

Jakiego rodzaju gniazda wejściowego potrzebuje mój telewizor lub monitor komputerowy, aby móc używać go jako ekranu dla mojego RP?

Czy stare telewizory będą działać z jakimś konwerterem?

Wysoce nieregularne
źródło

Odpowiedzi:

16

Telewizor lub monitor wymaga wejścia HDMI do wideo i audio lub kabla kompozytowego do wideo i kabla stereo 3,5 mm do audio. Jeśli dźwięk nie jest wymagany, minimum będzie stanowić kompozytowe połączenie wideo.

Joe
źródło
7

W przypadku telewizorów, które nie mają wejścia HDMI lub kompozytowego, można kupić modulator RF (zwykle około 20-30 USD w lokalnym RadioShack). Może to wziąć wyjście kompozytowe z Raspberry Pi i przekształcić je w częstotliwość, którą można dostroić przez wejście koncentryczne telewizora (zwykle przez kanał 3 lub 4).


Źródło: Użytkownik jest byłym pracownikiem RadioShack. Używany do sprzedaży setek osób starszych, które chcą podłączyć odtwarzacze DVD do starożytnych telewizorów.

Kyle Macey
źródło
6

Chcesz złącza RCA . Ma je ​​większość telewizorów produkowanych od około 1990 roku.

Złącze wideo ma zwykle żółtą (nie czerwoną lub białą) kurtkę.

finnw
źródło
I czerwone i białe mogą być używane do gniazda audio
Martin Thompson
0

Nie polecam kompozytów. To bardzo niska rozdzielczość i szaleje jak szalony! Wygląda na to, że potrzebujesz monitora z wejściami HDMI lub DVI.

Jim L.
źródło
0

Ekonomiczny sposób na połączenie naszego Raspberry Pi, bez dodatkowego sprzętu, możemy połączyć się za pomocą serwera VNC, klienta VNC,

musimy zainstalować ciasny serwer VNC na Raspberry Pi i podłączyć Raspberry Pi do naszego komputera za pomocą klienta VNC.

http://www.tightvnc.com/vncserver.1.php

sreemanth pulagam
źródło
1
Można argumentować, że sam komputer to dodatkowy sprzęt! Jak łatwo byłoby uzyskać szczelny serwer VNC działający bez podłączania wyświetlacza do RPi? tzn. zakładając, że właśnie zobrazowałeś system operacyjny na karcie SD
wysoce nieregularny