Zielona dioda LED miga 4 razy, czy rozbiłam Pi?

16

Znikąd moje pi przestało się uruchamiać. Czerwona dioda zaświeci się, długo migają zieloną diodą, a następnie cykl 4 zielonych mrugnięć. Ekran HDMI nic nie pokazuje. Próbowałem tego z dwiema różnymi kartami SD, z których jedna jest zupełnie nowa, z błyskiem wanilii „2013-09-25-wheezy-raspbian”

ta strona mówi, że 4 mrugnięcia oznaczają „start.elf nie został uruchomiony” i że „Jeśli start.elf nie uruchomi się, może być uszkodzony”. ale obraz, którego używam, wydaje się w porządku. Próbowałem również zastąpić start.elf tym z github z tym samym rezultatem.

Multimetr między tp1 i tp2 pokazuje 4,91 V.

Próbowałem ustawienie hdmi_safe=1w config.txtale nic się nie zmieniło.

Czy zamurowałem moją pi? co jeszcze mogę spróbować?

buta
źródło
Popraw mnie, jeśli się mylę, ale prawdopodobnie go nie zamurowałeś, a zamiast tego skróciłeś, co może oznaczać, że będziesz musiał kupić kolejną pi
zeldarulez
@zeldarulez To bardzo możliwe ... ale co mogłem skrócić? czego szukam
shoosh,
która twoja akcja na pi doprowadziła go do tej sytuacji (jeśli powiesz, że tego nie zrobimy) mam na myśli ciągnienie prądu z pinów lub dawanie większego zasilania itp. itd.
Ruthvik Vaila
Spróbuj przetestować tp1 i tp2 pod kątem omów. Jeśli jest zwarcie, będzie to 0 omów lub bardzo go zamkniesz.
Piotr Kula,
Czy Twój problem został rozwiązany? Jeśli tak, utwórz odpowiedź własną (kliknij „Odpowiedz i wklej w swoim rozwiązaniu.) Pracujemy nad projektem, aby uzyskać RPi SE na równi i wymaga to zaznaczenia odpowiedzi.
RPiAwesomeness

Odpowiedzi:

6

Odpowiedź na inne pytanie:

Nie uruchomi się po wyjęciu i włożeniu karty SD?

Ta odpowiedź sugeruje, że cztery zielone mignięcia wskazują, że to się loader.binnie uruchomiło, a nie start.elf. Czy sprawdziłeś to pod kątem korupcji?

Chenmunka
źródło
Czy przeczytałeś pytanie przed opublikowaniem odpowiedzi?
shoosh,
2

Dla mnie problem był spowodowany usunięciem linii start_x=1z /boot/config.txtpliku, aw moim oprogramowaniu jest plik / boot/start_x.elfa nie /boot/start.elf .

Rozwiązałem usunięcie karty SD, załadowanie jej do adaptera i przywrócenie za pomocą laptopa linii w pliku config.txt.

Zac
źródło
1

Nie sądzę, że zmasowałeś swoje Raspberry Pi, to jest bardzo odporne na złe zachowanie.

Miałem to samo zachowanie na jednym z moich Raspberry Pi. Czy używasz dwóch różnych kart SD? Jeśli spróbujesz użyć starszego obrazu (wcześniej 2013-09-25). Wypróbuj również najnowszą wersję.

Czy używasz Raspberry Pi wyprodukowanego w Wielkiej Brytanii? Jeśli to zrobisz, mogą wystąpić następujące problemy. V Czy używasz Raspberry Pi z adapterem karty SD Samsung lub NOOBS? Jeśli tak, może to oznaczać problemy, które opisujesz.

Myślę, że najlepszym sposobem na to (bez kupowania nowych rzeczy) jest znalezienie obrazu wcześniej 2013-09-25.

Może się okazać za ten post ciekawą .

syss
źródło
Nie rozumiem, w jaki sposób pomogłoby użycie starszego obrazu ani dlaczego Raspberry Pi wyprodukowany w Wielkiej Brytanii byłby problemem ...
syb0rg
ma to sens, ponieważ faktycznie miałem dokładnie ten problem, gdy RPi z Wielkiej Brytanii nie zaakceptowało adaptera karty SD, ale RPi zrobione w Chinach tak. Starsze zdjęcie bardziej przypomina próbę.
syss
0

Rozwiązanie: przejdź do sklepu, który kupiłem, zdobądź nową tablicę :)

buta
źródło
To nie jest Apple, to był tylko problem z konfiguracją.
antivirtel
Biorąc pod uwagę inne dostępne tutaj odpowiedzi, byłoby naprawdę pomocne, gdyby nie było oznaczone jako odpowiedź zaakceptowana, ponieważ poprawiłoby to pytanie z punktu widzenia optymalizacji wyszukiwania.
DouglasJose
0

Problemem jest uszkodzenie karty SD po wykonaniu jakiejś aktualizacji systemu. Zdarzyło mi się, gdy zaktualizowałem dodatek, a następnie go anulowałem. Po prostu sformatuj go, a następnie ponownie zainstaluj system operacyjny.

TR3X
źródło
-2

4 mignięcia oznaczają, że loader.bin nie został uruchomiony

TheRealToast
źródło
1
To właśnie zasugerował Chenmunka w najwyższej odpowiedzi; czy masz jakieś dodatkowe informacje, które możesz dodać, aby zróżnicować swoją odpowiedź?
Aurora0001