Jakie ustawienia regionalne powinienem wybrać podczas instalacji Raspbian?

24

Pobrałem najnowszą Raspbian uwalnianie i jest to trochę inaczej niż oryginalny.

W szczególności daje całą gamę opcji konfiguracji przy pierwszym uruchomieniu. Próbuję zrobić coś prostego, na przykład zmienić ustawienia regionalne i po prostu nie rozumiem, co się dzieje. Naciskam Enter, localea następnie prosi o wybranie lokalizacji, która ma zostać wygenerowana, więc przewijam w dół en-US.UTF8 UTF8i ponownie wciskam Enter. Następnie przenosi mnie do ekranu z komunikatem, który pozwala wybrać domyślne ustawienia regionalne dla środowiska systemowego: Nonelub en_GB.UTF8Który powinienem wybrać?

EGHDK
źródło

Odpowiedzi:

24

Ponieważ jesteś w Stanach Zjednoczonych, wkroczyłbym none. W razie potrzeby możesz to zmienić po zakończeniu procesu konfiguracji Raspberry Pi.

Aby ustawić ustawienia regionalne po skonfigurowaniu, Raspian uruchom następujące polecenie, aby wybrać ustawienia regionalne, które chcesz wygenerować.

$ sudo dpkg-reconfigure locales

Następnie zapyta Cię, który powinien być domyślny. Jeśli uzyskujesz dostęp do systemu za pośrednictwem SSH, zaleca się ustawienie go none.

Referencje

  1. Ustawienia regionalne - Debian Wiki

źródło
Och! Dzięki za ostatnią linię „Jeśli uzyskujesz dostęp do swojego systemu przez SSH, zaleca się ustawienie na none”. To przyda się na końcu.
EGHDK
Właśnie opublikowałem to, co przeczytałem, możesz przeczytać cały artykuł, aby zobaczyć, czy są jakieś inne gotcha .
3
Dlaczego SSH wpływa na ustawienia regionalne?
Alex Chamberlain,
1
@AlexChamberlain Chociaż w większości przypadków nie jest to problemem z Pi, ustawienia regionalne kontrolują sposób formatowania liczb i dat (tj. Mm / dd / rrrr vs dd / mm / rrrr). Jeśli więc komputer znajduje się w Ameryce, ale użytkownik europejski ma do niego dostęp, może uzyskać dla niego poprawnie sformatowane daty i liczby.
Steve Robillard
Odnośnik do Debian Wiki jest tutaj kluczowy: mówi, jak skonfigurować konsolę (tak bezpośredni dostęp, nie poprzez połączenie SSH), aby domyślnie był ustawiony na ustawienia regionalne, jeśli nic nie zostało ustawione (jak przez połączenie SSH); ${LANG:=<locale>.<codec>}; export LANGskładnia /etc/profilejest ważne tam.
Martijn Pieters,
7

Aby zaznaczyć lokalizację na długiej liście, musisz nacisnąć klawisz spacji, a następnie wyjść z klawiszem enter i ponownie wybrać domyślną lokalizację z klawiszem enter.

malayay
źródło
Bardzo pomocne ... Nie mogłem wymyślić, jak właściwie dokonać wyboru!
brianz
Nie mogę głosować wystarczająco. Nie mogłem też wymyślić, jak dokonać wyboru.
Jason
1

Z doświadczenia:

  • locale: en_US.UTF-8
  • domyślne ustawienia regionalne: en_US.UTF-8

Przekonałem się, że wybranie Nonedomyślnego ustawienia narodowego powoduje szereg błędów / problemów w skryptach instalacyjnych uruchamianych z poziomu raspi-configsamego siebie i tych, które występują apt-get installna przykład w połączeniu z faktem .

Używam Raspbian na co dzień i biegnę raspi-configniezliczoną ilość razy. Piszę dokumentację opisującą proces instalacji. Zwracam uwagę, że jeśli en_US.UTF-8wybiorę zarówno ustawienia narodowe, jak i domyślne, nigdy nie otrzymam tych ostrzeżeń.

Rutynowo korzystam zarówno sshz dostępu do Raspberry, jak i lokalnie na samym urządzeniu.

Na przykład próba ustawienia lokalizacji klawiatury (użycie Nonejako domyślnej lokalizacji) często powoduje zawieszenie się skryptu bazowego z własnego doświadczenia, nie pozostawiając żadnej metody dostosowania typu klawiatury.

I tak, wybrałem opcję uaktualnienia samego raspi-configskryptu.

OutsourcedGuru
źródło
0

Dla mnie w USA ustawiłem lokalizację na EN_US UTF 8, a WIFI 5GHZ działało dla mnie.

Na moim routerze bezprzewodowym miałem tryb N-Only (5GHZ), ponieważ użyłem DDWRT do oprogramowania.

Jedną notatką z @malleYay było użycie spacji do wybrania opcji przed naciśnięciem klawisza ENTER

sunnysidedown916
źródło