Czy mogę zainstalować Androida?

44

Czy dla Raspberry Pi jest port Androida, a jeśli tak, to gdzie mogę dowiedzieć się więcej na ten temat?

Darren Wilkinson
źródło
2
Nie jestem pewien, dlaczego wszyscy wskazują wymagania dotyczące ekranu dotykowego Androida; Google TV działa na Androidzie 3 / 3.1 , aw sklepie Play jest już wiele przydatnych aplikacji multimedialnych (w tym Netflix ). To najlepszy link, jaki mogłem znaleźć dla kodu źródłowego Google TV .
Kit Grose
8
Wkrótce ... już wkrótce: - Android 4.0 (Ice Cream Sandwich) pojawi się w Raspberry Pi
McKAMEY
Zarówno droid, jak i pi działają na procesorze ramienia. Możesz uruchomić Linuksa na Androidzie za pomocą aplikacji „Complete Linux Installer”. Uważam więc, że powinieneś być także w stanie uruchomić aplikację na Linuksie z systemem Android. Miałem emulator Androida działający na komputerze, który nie jest nawet procesorem uzbrojenia (kilka lat temu). Tak czy inaczej. W przypadku scenariusza typu Virtual Space ta sama aplikacja powinna być w stanie uruchomić system operacyjny Virtual Raspian, Windows 10, RISC. Czy jakieś ciało pracuje w tym kierunku? Myślę, że to Eclipse pozwoliło na to i było to w wirtualnym komputerze, więc przenoszenie sprzętu nie było problemem ...
user2909029
Nie ma już żadnych prac na oficjalnym porcie Foundation - powyższy link „Android 4.0 (Ice Cream Sandwich) zbliża się do Raspberry Pi” (zamieszczony kilka razy w linkach w niektórych odpowiedziach poniżej) ma komentarz dość blisko dolna część wskazuje, że wewnętrzna alfa została porzucona po kilku latach i że kod nie został udostępniony publicznie. Widziałem jedno aktywne repozytorium GitHub (styczeń 2016) i mogą tam być inne podobne projekty.
SlySven

Odpowiedzi:

28

Jest to technicznie możliwe, przynajmniej wcześniejsze wersje, które nie wymagają tak dużej mocy obliczeniowej procesora i pamięci RAM. Pytanie, które powinieneś sobie zadać, to czy naprawdę tego chcesz? Android jest właściwie zamkniętą platformą z ładnym frameworkiem Java jako zbawczą jakością. Ponadto jest bardzo mobilny i zorientowany na dotyk, więc wrażenia użytkownika będą niższe, chyba że rozszerzysz swój Raspberry.


źródło
1
Dzięki za twoją odpowiedź. Jednym z głównych powodów mojego zainteresowania jest właśnie to, że ma ładny, lekki framework Java. Jednak nigdy nie korzystałem z Androida bez ekranu dotykowego, więc nie jestem też pewien, jak dobre będzie to ogólne doświadczenie.
Darren Wilkinson
Uzgodnione, powinno być możliwe, ale tylko starsze wersje będą działać ze względu na ilość pamięci.
Shane Hudson,
Nie, tak naprawdę nie
@ Keyser - Właśnie się trzymam na wypadek, gdyby ktokolwiek mógł wskazać port lub podobny
Darren Wilkinson,
1
@darrenjw Aby zobaczyć projekt Android bez ekranu dotykowego, spójrz na projekt VIA APC. VIA opracowuje niestandardową wersję Androida zoptymalizowaną pod kątem klawiatury i myszy dla tego projektu. apc.io Implementacja RPi może być podobna do tej.
Zoot
9

Jak odpowiedział Tibor , port jest oczywiście możliwy. Poza przyzwoitym frameworkiem Java, uważam, że istnieje kilka lekkich (ale przydatnych) aplikacji na Androida, które mogą motywować ludzi do próby przeniesienia Androida na Pi. Kto wie, Google może już pracować nad przeniesieniem go, a przynajmniej wspierać kogoś, kto jest tego zainteresowany. W końcu pozwoliłoby im to skorzystać z nowej, doświadczonej bazy użytkowników.

kodowanie torrentowe
źródło
6
Na przykład Netflix jest dostępny na Androida, ale nie na Linuksa.
SERPRO,
Ponieważ kod źródłowy jest dostępny, powinno być możliwe przeniesienie Androida. Nie dostaniesz wszystkich urządzeń, takich jak GPS itp. I możesz dodać ekran dotykowy, niektóre działają na portach USB. Ale tak, będzie działać z klawiaturą i myszą, i tak sprzęt jest wystarczająco dobry, aby działał całkiem dobrze w tym. Nie jak czterordzeniowy ARM, ale dobrze.
Anders
9

Android 4.0

Eben niedawno opublikował na stronie internetowej Fundacji, informując, że Android 4.0 (Ice Cream Sandwich) będzie dostępny na Raspberry Pi!

Status

Eben opisał status jako

Od pewnego czasu grafika i wideo z akceleracją sprzętową działają płynnie; Obsługa AudioFlinger jest obecnie jedynym poważnym brakującym elementem ... Ta implementacja używa innego jądra i obrazu binarnego VideoCore niż ten dostępny na GitHub, dlatego do tej pory milczeliśmy o tym. Badamy wykonalność połączenia dwóch linii kodu w celu stworzenia jednej wspólnej platformy tak szybko, jak to możliwe, w którym to momencie mamy nadzieję udostępnić źródła, z których można grać.

Bibliografia

McKAMEY
źródło
3
Mam nadzieję, że podoba Ci się moja edycja @McKAMEY. Chcemy, aby odpowiedzi stały na własnych nogach bez żadnych linków, zwłaszcza tak ogólnych. Oczywiście linki są ważnymi odniesieniami, dlatego należy je uwzględnić. Sugerowałbym również, że była to wiki społeczności.
Alex Chamberlain,
-1 Nie, nie żyje, prawie ostatni komentarz do tego (zduplikowanego) linku źródłowego jest taki, że po kilku latach Fundacja ostatecznie ogłosiła, że ​​jest martwy, bez żadnego linku do porzuconego kodu alfa ...
SlySven
5

Aktualizacja

Ci z was, którzy chcą zagrać w Androida na Pi przed wydaniem naszego kodu źródłowego, mogą chcieć sprawdzić społeczność http://www.razdroid.net/Dead-link! projekt, który w zeszłym miesiącu wyprodukował swój pierwszy nie przyspieszony port Gingerbread na podstawie publicznie wydanego pliku binarnego VideoCore.


Tak, jest to możliwe, a na porcie pracuje już ktoś (o nazwie Naren).

Ale nie jest jasne, kiedy możesz zainstalować go samodzielnie (zmieniony kod źródłowy nie jest jeszcze publiczny) lub czy będzie dostępny obraz.

Źródło http://www.raspberrypi.org/archives/1700

Aktualizacja: Jak już wspomniano, projekt nie działa.

keiki
źródło
wygląda niesamowicie! grafika jest bardzo płynna. Uwielbiam pokazy slajdów i możliwość tworzenia własnej aplikacji przy użyciu narzędzi, które już wiem, że są mega!
Piotr Kula,
-1 Nie jest martwy, prawie ostatni komentarz na tym linku źródłowym jest to, że po kilku latach, Fundacja wreszcie oświadczył, że nie żyje, bez linku do opuszczonego kodu alfa ...
SlySven