Jak skonfigurować Raspberry Pi bez monitora?

76

Niedawno kupiłem model Raspberry Pi typu B. Chcę ustawić go bezpośrednio na ekranie laptopa, bez żadnego innego monitora. Jeszcze go nie skonfigurowałem. Jak podłączyć ekran mojego laptopa jako wyświetlacz Raspberry Pi?

Nie chcę kupować kabla HDMI. Zamiast tego chcę spróbować z Ethernetu lub USB.

Damodar Dahal
źródło
1
zamieściłem szczegółową konfigurację Raspberry Pi bez ekranu, myszy i klawiatury na ten link, możesz go skierować ..... kushrami.wordpress.com/2015/01/22/…
kush rami
możliwy duplikat Przygotuj się na ssh bez ekranu
Besi
1
Zrobiłem tutorial na youtube, bardzo łatwo jest nawiązać połączenie z twoim RPI. Link: youtube.com/watch?v=AKqygvB7Hds
PRNTSCRN
Ten link pokazuje, jak pobrać świeży system operacyjny Raspberry Pi, zainstalować go i skonfigurować bez potrzeby używania klawiatury lub monitora podłączonego do Raspberry Pi. youtube.com/watch?v=toWBmUsWD6M Mam nadzieję, że uznasz to za przydatne.
iDollery,
ostatnie tuto youtube.com/watch?v=gOLnIrqmPQc
JinSnow

Odpowiedzi:

44

Dotyczy to tylko interfejsu wiersza polecenia, a nie graficznego interfejsu użytkownika.

Najłatwiejszym sposobem byłoby połączenie przez SSH z programem o nazwie PuTTY (Windows), M-remote (Windows) lub za pomocą aplikacji Terminal w OS X lub dowolnym systemie Linux (bez instalacji, już dostępna).

 • Terminal: wprowadź polecenie ssh pi@raspberrypi
 • Kit: wybierz protokół SSHi wprowadź nazwę hostaraspberrypi
 • M-Remote: wybierz SSH (2), nazwę hosta raspberrypi, nazwę użytkownika pi, hasłoraspberry

Teraz połącz.

Jeśli to nie powiedzie się, spróbuj dowiedzieć się, jaki adres IP jest przypisany do Raspberry Pi. (Na przykład, przy użyciu przeglądarki, aby spojrzeć na swojej stronie modemy (jeśli nie wiesz, gdzie można spróbować
http://192.168.0.1/lub http://192.168.1.1/lub http://192.168.0.254/lub http://192.168.1.254/lub http://192.168.0.138/lub http://10.0.0.1/lub http://10.0.0.138/lub http://10.0.0.254/lub http://10.0.1.1/lub http://10.0.1.254/)

Wyszukaj urządzenie o nazwie podobnej do raspberrypii skopiuj adres IP. Wklej go do polecenia, które wypróbowałeś z góry, w miejscu, w którym teraz jest napisane, raspberrypii możesz iść!

Teraz (lub po wprowadzeniu hasła raspberry) jesteś podłączony do interfejsu wiersza poleceń Raspberry Pi i możesz zrobić (prawie) wszystko, co możesz, gdy będziesz podłączony do monitora, myszy i klawiatury i NIE zostanie uruchomiony do graficznego interfejsu użytkownika.

Diego
źródło
Nie działa z bezpośrednim połączeniem kablem LAN.
Tomáš Zato
12

Jest post na blogu, Zdalne połączenia Raspberry Pi - bez sieci! , szczegółowo opisując to, czego szukasz.

Zasadniczo wymaga to przypisania statycznego adresu IP zarówno laptopowi, jak i Raspberry Pi, a następnie skonfigurowaniu serwera X do przesyłania strumieniowego ekranu z Raspberry Pi do laptopa. Ponieważ jest to obszerny przewodnik, zapoznaj się z linkiem, aby uzyskać szczegółowe instrukcje.

Inną opcją do zbadania byłoby użycie VNC lub podobnej aplikacji typu desktop.

Mike Naylor
źródło
1
Rozwiń swój post, aby utworzyć odpowiedź; odpowiedź powinna zawierać więcej niż jeden link z linkami. Być może mógłbyś skopiować niektóre kroki, które są wykonywane w przewodniku, tj. Aby pokazać, że różnią się one od rozwiązania, które wskazałem.
M. Mimpen,
Jest to bardzo długi, szczegółowy proces i opublikowanie tutaj szczegółów lub parafrazowanie nie wystarczyłyby. Udostępniono dwa linki, z których pierwszy zawiera zarówno instrukcję dla początkujących, jak i zaawansowanych, połączoną z postem. Drugi link to bardziej szczegółowy opis. Nie ma sensu powielać wysiłku, gdy ktoś inny napisał bardzo dokładny przewodnik.
Mike Naylor
1
Nie do końca się zgadzam. Odpowiedzi StackExchange powinny stać na sobie, ale Twoja edycja jest już o wiele lepsza. Nawiasem mówiąc, twój opis dla początkujących jest taki sam, jak bardziej szczegółowy opis ... Możesz usunąć swój drugi link.
M. Mimpen,
-1 nie może ustawić statycznego adresu IP dla PI bez dostępu do PI, do czego jest potrzebny statyczny adres IP.
Tomáš Zato
11

Edytuj 1/1/2019: Ponieważ ta odpowiedź jest nadal popularna, uwzględnimy zmianę w komentarzu bigjosha . Około kwietnia 2017 r. Raspbian wprowadził zmianę zabezpieczeń, która nie uruchamia już domyślnie serwera SSH (zobacz ten post na blogu ). Aby włączyć serwer SSH podczas rozruchu, utwórz plik o nazwie sshna partycji rozruchowej karty SD Pi przed wypróbowaniem tych instrukcji.


Używając Macbooka Pro (wystarczy dowolny nowoczesny laptop / komputer stacjonarny), Pi i czysta, nieobsługiwana karta SD z Raspbianem, oto co zrobiłem:

Przy pierwszym uruchomieniu Pi faktycznie uruchomi serwer SSH dostępny na porcie Ethernet. Ale jest to prawie niedostępne, jeśli Pi nie ma adresu IP. Domyślnie tak nie jest. Uaktywni klienta DHCP, aby skontaktować się z routerem w celu uzyskania adresu IP. Podłączenie Ethernetu z Pi do komputera spowoduje, że Pi poprosi o podanie adresu IP. Domyślnie komputery konsumenckie nie odpowiadają na to zapytanie. Pierwszym krokiem jest aktywacja serwera DHCP na komputerze. Do mojej instalacji użyłem dnsmasq zainstalowanego na maszynie wirtualnej Debiana, którą stworzyłem dla innego projektu. Maszyna wirtualna nie jest wymagana, ponieważ dnsmasq będzie działał dobrze na komputerze Mac (instalowalnym z MacPorts lub źródła) lub na komputerze z systemem Linux. Sądzę, że niektóre serwery DHCP działają w systemie Windows, ale nie jestem pewien. Możesz również podłączyć Pi do routera bezprzewodowego z tym samym efektem,

Po uruchomieniu serwera DHCP podłącz Pi do sieci Ethernet komputera i włącz go. W pliku dziennika / danych wyjściowych konsoli powinieneś zobaczyć coś takiego:

dnsmasq-dhcp[2358]: DHCPREQUEST(eth2) 10.79.26.137 ac:87:xx:xx:xx:xx
dnsmasq-dhcp[2358]: DHCPACK(eth2) 10.79.26.137 ac:87:xx:xx:xx:xx Maxwell
dnsmasq-dhcp[2358]: DHCPDISCOVER(eth2) b8:27:xx:xx:xx:xx 
dnsmasq-dhcp[2358]: DHCPOFFER(eth2) 10.79.26.148 b8:27:xx:xx:xx:xx 
dnsmasq-dhcp[2358]: DHCPREQUEST(eth2) 10.79.26.148 b8:27:xx:xx:xx:xx 
dnsmasq-dhcp[2358]: DHCPACK(eth2) 10.79.26.148 b8:27:xx:xx:xx:xx raspberrypi 

Wyjaśnienie i to, czego szukamy tutaj: Pierwsze dwie linie to mój laptop (Maxwell) łączący się z serwerem DHCP. Ponieważ laptop rozpoznaje serwer DHCP, żąda adresu IP, który miał w przeszłości: 10.37.27.137. Można to potwierdzić, patrząc na ustawienia sieciowe twojego komputera (dla mnie pokazało się to w Preferencjach systemowych / Sieć w OS X). Serwer DHCP następnie podaje mojemu komputerowi żądane IP, ponieważ nie jest to konflikt ( DHCPACK, dhcp-ack [nowledgement]). Następne trzy cztery są związane z Pi: Najpierw wysyła a, DHCPDISCOVERaby znaleźć dowolne serwery DHCP (jeśli istnieją). Następnie Dnsmasq oferuje nowy adres IP. Pi akceptuje to ( DHCPREQUEST), a następnie serwer potwierdza adres IP w swojej bazie danych i faktycznie przekazuje adres IP Pi. Wiem, że znalazłem właściwy wpis, ponieważ końcowa nazwa hosta wymieniona wDHCPACKto „raspberrypi”. Zanotuj adres IP, który serwer DHCP dał Pi (moje to 10.79.26.148).

Jeśli podłączyłeś Pi do routera zamiast do komputera, poszukaj w interfejsie internetowym routera listy klientów DHCP lub listy komputerów podłączonych do sieci. Większość routerów ma to gdzieś, nawet jeśli nie wszyscy nazywają to tak samo. Wyszukaj komputer o nazwie „raspberrypi” i zanotuj jego adres IP.

Po uzyskaniu adresu IP dla Pi można połączyć się z nim za pomocą wybranego klienta SSH. W systemie Mac / Linux / UNIX możesz po prostu otworzyć terminal i wpisać ssh pi@IP_ADDRESSgdzie IP_ADDRESSznajduje się adres IP twojego Pi, który znalazłeś wcześniej. Użytkownicy systemu Windows mogą korzystać z Cygwin, MobaXterm lub PuTTY. Jeśli masz poprawne IP, powinieneś zobaczyć coś takiego:

$ ssh pi@raspberrypi
The authenticity of host 'raspberrypi (10.79.26.148)' can't be established.
ECDSA key fingerprint is 6c:xx:xx:xx:xx:xx:xx:xx:xx:xx:xx:xx:xx:xx:xx:xx.
Are you sure you want to continue connecting (yes/no)? yes
Warning: Permanently added 'raspberrypi,10.79.26.148' (ECDSA) to the list of known hosts.
pi@raspberrypi's password:

Ponieważ wcześniej nie łączyłem się z Pi, musiałem zaakceptować klucz ECDSA, aby kontynuować. Domyślne hasło, jak podano we wcześniejszych odpowiedziach tutaj i w oficjalnej dokumentacji, to raspberry. Teraz jesteśmy zalogowani do Raspbian przez SSH i możemy robić różne rzeczy. Powinieneś zobaczyć to teraz na konsoli SSH:

Linux raspberrypi 3.18.5+ #744 PREEMPT Fri Jan 30 18:19:07 GMT 2015 armv6l

The programs included with the Debian GNU/Linux system are free software;
the exact distribution terms for each program are described in the
individual files in /usr/share/doc/*/copyright.

Debian GNU/Linux comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY, to the extent
permitted by applicable law.

NOTICE: the software on this Raspberry Pi has not been fully configured. Please run 'sudo raspi-config'

pi@raspberrypi ~ $ 

Teraz, zgodnie z poleceniem MOTD, musisz uruchomić, sudo raspi-configktóry prowadzi do tego samego okna konfiguracji, które zobaczyłbyś, gdybyś uruchomił go za pomocą HDMI. Między innymi tutaj należy włączyć serwer SSH. Po jego skonfigurowaniu możesz użyć tej samej konfiguracji do ponownego połączenia się z Pi przez ssh po ponownym uruchomieniu.

Źródła: moje własne doświadczenie.

computergeek125
źródło
3
PI nie korzysta już z SSH w domyślnej instalacji.
bigjosh
Hmmmmm ... Muszę to sprawdzić
computergeek125
6
Możesz włączyć SSH podczas rozruchu, tworząc plik o nazwie „ssh” (bez rozszerzenia, zawartość nie ma znaczenia) w katalogu głównym na partycji FAT karty SD. Możesz to zrobić na innym komputerze, a następnie włożyć kartę do bezgłowego PI. raspberrypi.org/blog/a-security-update-for-raspbian-pixel
bigjosh
„utwórz plik o nazwie sshna partycji rozruchowej karty SD Pi”: łatwiej to powiedzieć niż zrobić na komputerze Mac, który odmawia zamontowania ext2/3formatu SD (?) po obrazowaniu w Raspbian. Ostatecznie musiałem użyć starego, zakurzonego laptopa Ubuntu, aby go zamontować i dodać plik.
ijoseph
9

My (@RPi Awesomeness i @Dam Underscore) rozwiązaliśmy ten problem na czacie. Żaden z samouczków ani odpowiedzi, które próbował, nie działał, więc próbowaliśmy to rozgryźć i udało nam się.

Okazało się, że OP używał NOOBS, a zatem nie mógł znaleźć pliku cmdline.txt wymaganego do samouczka, który obserwował. Powiedziałem mu, żeby pobrał Raspbian i poszedł z tym.

Czy to pozwoliło mu ustawić go bez głowy, czy nie, jeszcze nie wiem, ale dzięki temu jest gotowy, aby kontynuować. samouczek.

RPiAwesomeness
źródło
Tak, w ogóle nie mogłem tego zrozumieć z NOOBS. W końcu zrobił to z Raspbian.
ijoseph
5

Sprzęt komputerowy. To nie zadziała przez sam sprzęt. Płyta główna laptopa jest na stałe podłączona do wyjścia wideo na ekran laptopa. Większość - jeśli nie wszystkie - laptopy nie mają wejścia wideo.

// EDYCJA // Sprawdzając sekcję powiązanych pytań, pokazałem, że można to zrobić tylko przy użyciu sprzętu: Podłącz Pi do starego ekranu laptopa

Oprogramowanie LAN +.

 • Skopiuj system operacyjny na kartę SD, np . Raspbian .
 • Podłącz kabel Ethernet, aby uzyskać dostęp do sieci LAN.
 • Włącz urządzenie, system operacyjny wykona instalację, prawdopodobnie pobierze aktualizacje przez sieć LAN.
 • Przekazywanie X za pomocą klienta, takiego jak MobaXterm ( źródło rozwiązania )
  • Domyślna nazwa użytkownika SSH: pi
  • Domyślne hasło SSH: raspberry
M. Mimpen
źródło
3
Myślę, że jego pytanie nie dotyczy tego, jak bezpośrednio podłączyć pi do ekranu swojego laptopa, ale raczej, jak skonfigurować bezgłowe pi, do którego może uzyskać dostęp (i zobaczyć jego ekran) ze swojego laptopa.
Stephan Muller
1
Nie byłem pewien, więc podałem oba rozwiązania .
M. Mimpen,
5

Zaktualizowana odpowiedź

Ponieważ ta odpowiedź jest stara i musisz najpierw zainstalować PHP, oto gotowe rozwiązanie dla systemu macOS i systemu * nix (i podsystemów Ubuntu na Win10)

sudo nmap -sS -p 22 192.168.100.0/24

Po tym skanie nmappokazuje wszystkie hosty z otwartym portem SSH, a także producenta chipa sieciowego.

Pamiętaj, że w przypadku konfiguracji bezgłowej musisz włączyć ssh (3. sekcja)


Oryginalna odpowiedź

Też miałem ten problem. Wiedziałem, że malina ma adres IP z lokalnej usługi DHCP. Ale w mojej sieci nie mogłem dotrzeć do pi przez nazwę hosta .. więc po prostu przeskanowałem moją sieć w poszukiwaniu wszystkich klientów, którzy mają otwarty port SSH (Port 22)

(Skrypt PHP)

<?php
$ip = '192.168.100.';

for ($i=0; $i < 256; $i++) { 
  $sock = @fsockopen( $ip . $i, 22, $errnr, $errstr, .5);
  if ($sock !== false) {
    echo ">> " . $ip.$i. PHP_EOL;
  }
}

$ php scan.php

Próbowałem więc zalogować się przy użyciu SSH pi @ {znaleziony adres IP} na każdym znalezionym adresie IP i był to trzeci.

Zauważ, że ten mały skrypt jest naprawdę przydatny tylko w sieciach klasy C :)

Teraz po prostu nadałem mojej pi statyczne IP.


Taka jest historia, gdy zapomnisz zabrać adapter HDMI z domu do biura;)

Edytować:

Właśnie zauważyłem, że pytanie, jak podłączyć ekran laptopa ... więc moja odpowiedź dotyczy tylko użycia ssh lub jakiejkolwiek innej konfiguracji bezgłowej.

CodeBrauer
źródło
Cześć Gabriel. [...] Z drugiej strony, nigdy nie zastanawiałem się nad PHP do pracy z gniazdami ... Za to. Edycja: Ponownie przeczytałem pytanie OP i zredagowałem pierwszą część mojego komentarza ... przepraszam za błąd.
Jacobm001
Ou. co za porażka. Ale zostawiam ten post tutaj - jest przydatny przy wyszukiwaniu w Google.
CodeBrauer
Nie najlepsza odpowiedź, ale cholernie kreatywna, więc i tak kciuki do góry.
Shayne
1
Pamiętaj, że w zależności od sieci, z której korzysta router, możesz potrzebować innego adresu IP: np. 192.168.1.0/24Zamiast 192.168.100.0/24w moim przypadku.
ijoseph
3

Z pewnością można to zrobić. Głównie używam mojego Pi zdalnie, sshaby uzyskać dostęp do konsoli i VNCdostępu do GUI. VNCwymaga instalacji dodatkowego oprogramowania na Pi (i kompatybilnego oprogramowania na laptopie).

Wstępna zdalna konfiguracja jest możliwa, pod warunkiem, że wiesz, co robisz, ale zdecydowanie zalecamy użycie bezpośredniej klawiatury (USB) i monitora do początkowej konfiguracji. HDMI jest łatwiejsze, ale można użyć RCApołączenia z telewizorem / monitorem. Musisz powiedzieć nam, jakiego systemu operacyjnego używa laptop i jak jesteś podłączony do sieci do Pi.

Milliways
źródło
2
Dobra rozmowa na temat korzystania z RCApołączenia z telewizorem, ponieważ często się o tym zapomina.
M. Mimpen,
On był przy użyciu NOOBS, który jest częścią dlaczego nie był w stanie ukończyć tutoriale on następujące. Stwierdziliśmy to jednak na czacie i teraz próbuje tego z Raspbian, sans-NOOBS.
RPiAwesomeness
1

Jest tutaj świetny samouczek , który wyjaśnia, jak to zrobić

 • Znajdź adres IP Raspberry Pi bez podłączania go do dowolnego monitora (skanując sieć domową)
 • Połącz się z Raspberry Pi za pomocą SSH
 • Wyświetl pełny pulpit LXDE za pomocą protokołu X11 (jest to bardzo fajne, aby wyświetlić pełny interfejs graficzny Pi)

Jedyną wadą jest to, że działa tylko na komputerze z systemem Windows, nie znalazłem żadnej alternatywy dla MobaXterm dla Mac OSX.

Didier
źródło
1

Moim osobistym wyborem jest użycie złącza USB-> UART. Po zainstalowaniu dziewiczego obrazu Raspbian występuje instancja „getty” działająca w stosunku do domyślnego numeru seryjnego Pi. Oznacza to, że jeśli podłączymy terminal szeregowy do RX / TX Pi UART, możemy otrzymać monit o zalogowanie. Używając USB-> UART, podłączam końcówkę USB do mojego komputera, a następnie podłączam PC RX do PI TX i PC TX do PI RX, a następnie dodaję wspólną masę. Teraz, jeśli uruchomię emulator terminala szeregowego, takiego jak Putty, mogę zalogować się do Pi. Stamtąd, jeśli zajdzie taka potrzeba, mogę skonfigurować dowolne opcje sieciowe, które mogą być potrzebne do dalszego ładowania.

Kolban
źródło
To jest „poprawne” rozwiązanie IMO. Powinien działać praktycznie we wszystkich sytuacjach, w których Pi jest obrazowany do użytku na komputerze PC.
Nathan Goings,
W dniu 2016-05-04 ... wydaje się występować „błąd” w Pi 3 i najnowszej wersji Raspbian (od tej daty), taki że w przypadku Pi 3 prędkość UART jest zakłócana przez działanie Wi-Fi.
Kolban
0

Więc najłatwiejszym sposobem byłoby ...

 • pobierz realvnc i zainstaluj go
 • ssh do raspberry pi i uruchom komendę „startx”, aby uruchomić GUI
 • użyj realvnc do vnc z domyślnymi poświadczeniami „nazwa użytkownika = pi” „hasło = malinowy”, a powinieneś zobaczyć wyświetlanie malinowego pi wewnątrz okna laptopa.
nightrider_94
źródło
-1

najlepszym sposobem instalacji bez użycia monitora jest:

 1. pierwsze nagranie obrazu rasbiana na karcie SD.
 2. następnie na karcie SD znajduje się plik commandline.txt.
 3. otwórz go w Notatniku ++ i dodaj tę linię na końcu.
  ip=<ip of rasberry pi>::<ip of lan card,get it by ip config>

po tym włóż kartę pamięci do Raspberry Pi i uruchom kit, wprowadzając ip. Wpisz domyślną nazwę użytkownika „pi” i hasło „malinowy”.

rishav
źródło
-1

VNC krok po kroku na Raspberry Pi 2 Raspbian Jessie 27.05.2016, host Ubuntu 16.04

VNC to protokół serwer / klient, który umożliwia klientowi dostęp do pulpitu serwera.

 1. Znajdź adres IP swojego pi: Przygotuj się na ssh bez ekranu Polecam:

 2. SSH do PI i uruchom:

  sudo apt-get install x11vnc
  sudo x11vnc -xkb -noxrecord -forever -noxfixes -noxdamage \
    -display :0 -auth /var/run/lightdm/root/:0 -nopw
  

  UWAGA: nie ustawiamy hasła dla uproszczenia, ale nie jest to bezpieczne. Zobacz: https://askubuntu.com/a/757398/52975 .

 3. W hoście:

  sudo apt-get install vinagre
  vinagre $RPI_IP
  

  Ubuntu jest również remminadomyślnie wyposażony w klienta VNC, ale Vinagre było łatwiejsze do skonfigurowania

Wynik: na pulpicie pojawi się okno takie jak:

tutaj pokazano jeszcze glxgearsdziałający błąd (prawie naprawiony na RPI 3, wydaje się: https://www.youtube.com/watch?v=WMfgXOHWAnc&feature=youtu.be&t=118 ).

Następnie możesz kliknąć go bezpośrednio myszą, a także zaktualizować stan płyty RPI. Gdybyś miał wyświetlacz dla PI, oba ekrany zsynchronizowałyby się.

Ciro Santilli
źródło
Downvoters proszę wyjaśnić :-)
Ciro Santilli 25 改造 中心 法轮功 六四 事件