Jak chronisz Raspberry Pi, kiedy go nosisz?

16

Dostaję mój w tym tygodniu (a przynajmniej tak mi powiedziano) i denerwuję się zerwaniem go w ruchu, ponieważ wygląda tak otwarcie i goły.

Jak to zrobić, nie psując go?


Przybył. Pakiet mówi:

Podczas użytkowania produktu należy go umieścić na stabilnej, płaskiej, nieprzewodzącej powierzchni i nie powinny się z nim stykać przedmioty przewodzące.

Tłumaczenie:

Ten produkt należy położyć na stole, ale nie upuszczaj na nim swoich zmian.

Sroka
źródło
Lepszym tłumaczeniem byłoby „nie kładź na nim brudnych, naładowanych elektrostatycznie palców”. Jesteś przewodzącą powierzchnią. Uziem się!
Jonathan Van Matre

Odpowiedzi:

11

VHS-Pi (Credit to Maarten) jako skrzynka - zbudowany jako przenośny serwer mediów (podczas odwiedzania znajomych)

Obejmuje:

-RaspPi (duh) fully un-modified with the following directly connected
--Ethernet 'break-out' cable
--Audio 'break-out' cable (not fully completed yet)
--5v Supplied over GPIO
-7-Port D-link Hub (4 ports exposed, 3 for internal use)
--Wifi dongle
--Bluetooth dongle
--USB thumbdrive for added storage (not pictured)

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Podłączony wprowadź opis zdjęcia tutaj

Wewnątrz kasety VHS

wprowadź opis zdjęcia tutaj

źródło i więcej zdjęć http://www.raspberrypi.org/phpBB3/viewtopic.php?t=12925&p=136708

Mapperz
źródło
wygrywasz, pudełko nie przydałoby się komuś tak destrukcyjnemu jak ja. Nie mam jednak kaset vhs ... Nie mogę uwierzyć, że jest na to wystarczająco cienki.
Sroka
Dodane zdjęcie w obudowie VHS - zawiera koncentrator pi i 7-portowy - chciałbym stworzyć własną wersję tego.
Mapperz
Koleś, jedyne, czego ci brakuje, to niektóre diody RGB, które oświetlają pudełko w zły sposób. To najlepszy mod, jaki widziałem w 2012 roku! Gdzie teraz położyłem kasety VHS ... PS Czy możemy prosić o źródło naklejki? :-)
Piotr Kula,
Prosimy o kontakt z Maarten za pośrednictwem forum RPi w sprawie żądań raspberrypi.org/phpBB3/viewtopic.php?t=12925&p=136708
Mapperz
10

Mam skrzynkę z nadrukiem 3D. Jeśli znasz kogoś, kto ma dostęp do drukarki 3D, istnieje wiele wzorów obudów dostępnych za darmo na różne tematy .

Obudowa z nadrukiem 3D

Jestem również w trakcie projektu modów dotyczących umieszczenia mojego Raspberry Pi w kartridżu Sega Genesis. Planuję również użyć pudełka, w którym nabój został dostarczony, jako dodatkowego futerału. Jednak ta metoda wymaga modyfikacji kasety i obudowy, więc nie rób tego, jeśli nie chcesz używać narzędzia obrotowego.

Zoot
źródło
8

Do tej pory trzymam go w pudełku, w którym przyszedł z Farnell. Możesz wycinać otwory dla dowolnych portów, których używasz.

John La Rooy
źródło
Robię dokładnie to, co polecasz mojej malinie.
JeeShen Lee
8

Chcę zamówić profesjonalną skrzynkę, ale w międzyczasie zbudowałem ją z klocków Lego. Działa zaskakująco dobrze, będąc skutecznie prototypową obudową i pozwala łatwo utrzymać wolne miejsca dla portów.

David Ross
źródło
7

Niektóre rodzaje skrzynek to najlepsza ochrona przed kroplami, zalaniem, spadającymi na nie przedmiotami, przypadkowym kontaktem, elektrycznością statyczną i kurzem. Mimo, że cena, trwałość i ochrona zapewniana przez przypadku zmienia się ogromnie, o czym świadczy Gnibblers niski tech podejścia do Pibow , omówionego na stronie Raspberry Pi wcześniej w tym tygodniu.

Jeśli zamierzasz dużo przenosić swoje Pi, jakiś rodzaj obudowy / obudowy jest cennym wydatkiem na ochronę, którą zapewnia. Przeglądanie wątku Case na forum Raspberry Pi powinno dać ci wiele pomysłów / opcji.

Steve Robillard
źródło
1
Naprawdę podoba mi się wygląd pibow.
Jivings