użyj ssd jako napędu głównego

9

Chciałbym wiedzieć, czy można użyć dysku SSD jako jedynego napędu dla Raspberry PI.

Powodem jest to, że chciałbym używać go jako bazy danych i serwera WWW i nie jestem pewien co do żywotności kart SD.

Knerd
źródło

Odpowiedzi:

4

Inną opcją może być użycie alternatywy dla Raspberry Pi z interfejsem SATA, takiej jak Cubieboard (zobacz tę listę na Wikipedii ).

Z drugiej strony karty SD nie są tak zawodne, jak mogłoby się wydawać.

Migoczą
źródło
Lista jest niesamowita ^ _ ^ Tak długo, jak obsługują Mono jak Raspberry Pi, jestem szczęśliwy. Problem z kartami SD to także ograniczone miejsce do przechowywania ...
Knerd
9

Możesz uruchomić komputer z karty SD, a następnie po prostu użyć podłączonego dysku SSD, ale nie możesz się poruszać przy użyciu karty SD do rozruchu.

Po uruchomieniu możesz ustawić kartę SD tylko do odczytu i upewnić się, że całe oprogramowanie itp. Działa na dysku SSD

obrabować
źródło
1
Myślę, że możesz umieścić root na dysku zewnętrznym. Tak więc używana jest tylko partycja / boot na sd. I to jest używane tylko podczas uruchamiania.
Gerben
3

cmdline.txtzawiera root=/dev/mmcblk0p2 rootfstype=ext4wskazanie partycji root.

Zakładam, że jeśli użyłeś SSDodpowiedniej partycji, możesz użyć root=/dev/sda1(lub cokolwiek). Nie próbowałem tego (i nie podzielam paranoi, którą wielu ma do czynienia z używaniem SDCARDS).

Nie jest jasne, czy Raspbian zawiera SSDpodparcie trymowania potrzebne do zapewnienia rozsądnego okresu użytkowania SSD.

Ciekawie byłoby sprawdzić, czy to zadziała. Mogę nawet spróbować z HD.

Milliways
źródło
Próbowałem, to działa. Po prostu zrób bezpośrednie kopiowanie partycji z SD na HD za pomocą innego urządzenia i gotowe. Obsługa przycinania jest funkcją wsparcia sprzętowego i systemu plików. W przypadku ext4 należy go zamontować z discardopcją włączenia.
Fred
Prawdopodobnie trzeba również zmodyfikować /etc/fstabna HD z /dev/mmcblk0p2 / ext4 defaults,noatime 0 1nowego urządzenia
Milliways