Czy mogę zainstalować webOS?

16

Czy ktoś próbował uruchomić webOS?

Chcę zobaczyć, ile pracy wymagałoby zmodyfikowanie go do pracy lub czy webOS miałby problemy bez ciężkich modyfikacji.

Kaminara
źródło
Jest to oprogramowanie typu open source i ma dużą społeczność homebrew, więc nie widzę powodu, dlaczego nie. Być może jest to pytanie, które warto wziąć pod uwagę w społeczności webOS i spróbować zebrać trochę zainteresowania.
Jivings
Właśnie przywróciłem cię do 0. To jest społeczność malinowa pi, ale webOS jest open source, więc jest to całkowicie poprawne pytanie.
Shane Hudson
3
Nie jestem pewien, dlaczego jest to przegłosowane.
Jivings
Do waszej uwagi, komentarz „webOS jest open source” jest nieco bardziej skomplikowany niż na pierwszy rzut oka. webOS nie jest oprogramowaniem typu open source, ale prawie wszystkie jego komponenty będą udostępniane na zasadach open source, gdy zostanie wydany Open webOS. Zobacz moją odpowiedź, aby uzyskać więcej.
Zoot,

Odpowiedzi:

5

Myślę, że Open webOS będzie bardziej wykonalnym rozwiązaniem niż webOS, jeśli chcesz przenieść system operacyjny na Raspberry Pi. Firma HP udostępniła warstwę przenośną platformy o nazwie „Projekt Nyx ”, aby pomóc w usunięciu niektórych komplikacji związanych z procesem przenoszenia. Jest dostępny na github tutaj .

Open webOS 1.0 nie został jeszcze wydany. Obecnie ma zostać wydany we wrześniu 2012 r. I może upłynąć trochę czasu, zanim przeniesienie Open webOS do RPi zyska jakąkolwiek przyczepność, ale teoretycznie jest to możliwe. Miej oko na stronę Open webOS, aby być na bieżąco ze statusem projektu.

EDYCJA: Beta Open webOS została niedawno ogłoszona na ich blogu . Zawiera dwie kompilacje, jedną dla komputerów stacjonarnych i drugą dla OpenEmbedded . To oświadczenie pojawia się w poście

Nasza kompilacja OpenEmbedded zapewnia idealne środowisko programistyczne do przenoszenia webOS na nowe i ekscytujące urządzenia.

AKTUALIZACJA: Użytkownik aaa801 opublikował wideo na youtube pokazujące uruchamianie Open webOS na Raspberry Pi, chociaż w tym momencie uruchamia się w konsoli, a GUI nie wydaje się jeszcze działać.

Zoot
źródło
3

Dużym problemem związanym z portowaniem WebOS jest część graficzna, nie sądzę, że informacje o zintegrowanym akceleratorze wideo Broadcom są dostępne i trudno będzie przenieść do niego system operacyjny bez tych informacji. Ale pewnie, możesz to zrobić, ale to dużo pracy.

FarhadA
źródło
Nie sądzę, żeby to było poprawne. Chociaż przeniesienie warstwy graficznej byłoby prawdopodobnie najcięższą pracą, nie powinno być w żaden sposób powiązane z informacjami Broadcom na temat mikroukładu graficznego. Istnieje OpenGL ES dla RaspberryPi i to powinno wystarczyć, aby skorzystać z przyspieszenia graficznego. I przynajmniej Open Webkit wydaje się używać QT do renderowania graficznego, więc powinno to jeszcze ułatwić.
Krzysztof Adamski