Jak wysunąć urządzenie USB na Raspberry Pi (nie tylko odmontować)

12

Czy istnieje sposób na wysłanie ejecta na urządzenie USB w Raspbian? Jak w:

sudo udisks --eject /dev/sda

W innych systemach Debian działa to dobrze. Ale na Pi są komplikacje.

Mam określony sprzęt, który wymaga wysunięcia. Dlatego niestety odmontowanie i „bezpieczne usunięcie” odpowiedzi typu nie są dla mnie pomocne w tym przypadku.

Zauważyłem również, że menedżer plików Raspbian ma ikonę wysuwania obok urządzeń USB. Chociaż działa to dobrze w Ubuntu, nawet ta wbudowana usługa nie wykonuje usługi wysuwania i wyświetla komunikaty o błędach.

Czy ktoś może wykonać wysunięcie bez komunikatu o błędzie?

SpiRail
źródło

Odpowiedzi:

16

Znalazłem to! Po prostu eject nie został zainstalowany. (To nowy!)

Musisz tylko:

sudo apt-get install eject

Następnie udisksdziała dobrze:

udisks --unmount /dev/sda
udisks --eject /dev/sda

Jest to dość odświeżająca odpowiedź: Raspbian jest tak uproszczony, że nawet pomyślał, że nie da ci czegoś takiego, jak wyrzucenie, chyba że naprawdę go potrzebujesz. (czego większość ludzi nie ma, dlatego domyślnie nie powinno tam być)

SpiRail
źródło
1
Działa również z: sudo umount / path / to / devicename
Hezarfen
2
Zainstalowałem to i powiedziałem, że / dev / sda1 nie był dyskiem - nawet jeśli był to napęd USB. Skończyło się na tym, że zamknąłem system, aby go wysunąć. To dziwne, że zawiera rzeczy Mathametica, gry i wiele innych bezużytecznych rzeczy, ale nie zawiera czegoś tak krytycznego jak wysuwanie urządzenia podłączonego do USB. (Czy może to jako element menu / prawy przycisk myszy w menedżerze plików?) Naprawdę bardzo dziwne.
Traderhut Games
1
sda1 nie jest dyskiem. Myślę, że to jedyne sda, które działa. Najpierw musisz odmontować. I prawdopodobnie nie powinieneś znajdować się w zamontowanym katalogu. Inne rzeczy, których doświadczyłem, to problemy, gdy został zamontowany przez innego użytkownika. Możesz spróbować sudo. Jeśli to nadal nie działa, nie mam pojęcia.
SpiRail,
1
sda1to partycja, sdato urządzenie. Możesz odmontować partycję, ale nie możesz jej wysunąć.
Seamus