Czy mogę używać Raspberry Pi jako mini-komputera?

13

Nigdy wcześniej nie korzystałem z Raspberry Pi, ale od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem takiego, aby stworzyć z niego mini komputer osobisty. Używałbym go do odtwarzania filmów (najlepiej na telewizorze), przeglądania Internetu i tworzenia własnych aplikacji.

Głównym problemem jest to, że nie mogę znaleźć małego monitora (wielkości tabletu) w tym przypadku.

Czy ktoś jeszcze próbował to zrobić? Czy da się to zrobić? Jakieś sugestie?

Dragos
źródło
Możesz kupić niemarkowy tablet z Androidem z gniazdami kart SD i wyjściami HDMI, a niektóre nawet z portami USB za około 70 ~ 120 USD. Widziałem wiele wariantów z CHinavasion (nie jestem z nimi związany, po prostu sprzedają dobre, tanie ogólne rzeczy) Jeśli chcesz przygody lub poznasz Linuksa, to Pi jest na to.
Piotr Kula

Odpowiedzi:

10

Pi jest wciąż nieco słaby, aby uznać go za komputer ogólnego zastosowania, przynajmniej w porównaniu z obecnymi komputerami z bieżącym oprogramowaniem.

Możesz oczywiście uruchomić XBMC na nim dość dobrze, więc odtwarzanie filmów wydaje się nie stanowić problemu.

Przeglądanie Internetu jest nadal nieco powolne, głównie z powodu braku przyspieszenia grafiki oraz słabego procesora i pamięci RAM Pi.

Istnieją również projekty dotyczące dołączania do niego kompaktowych wyświetlaczy HDMI. Na przykład:

Jednak gdy masz podłączony jeden z tych ekranów, nie będziesz także mógł wyświetlać obrazu na telewizorze. Możesz użyć jednego z małych ekranów dotykowych jako urządzenia wejściowego i przesyłać je do telewizora przez HDMI. Istnieje kilka opcji dla małych ekranów dotykowych Pi, na przykład:

Arne
źródło
Czy twoim zdaniem powinienem porzucić ten pomysł? Powiedziałeś, że przeglądanie Internetu nie jest bardzo miłym doświadczeniem, więc wyobrażam sobie, że inne rzeczy (w tej chwili nie mogę znaleźć przykładu) będą jeszcze trudniejsze. W tym wielozadaniowość. W każdym razie świetne linki.
Dragos,
Myślę, że Pi jest dobry do odtwarzania filmów i nauki kodowania. Osobiście używam go bez głowy (bez wyświetlacza) jako serwera plików (APFS, SMB), odtwarzacza muzyki i zlewu AirPlay. Dla tych aplikacji jest świetny. Doskonale nadaje się również do osadzania elementów, kontrolowania automatyzacji domu itp. Obecne aplikacje internetowe są dość wymagające, a przy braku przyspieszenia grafiki przeglądanie stron internetowych nie będzie przyjemnością. Tablet może być lepszym pomysłem na to.
Arne
Jeśli nadal chcesz przeglądać strony internetowe i takie rzeczy, większy pojedynczy komputer PC może być bardziej interesujący, na przykład Cubieboard3: store.r0ck.me/collections/home-slide/products/…
Arne
@CraigMcQueen Proszę bardzo ...
Arne
Wielkie dzięki! Na podstawie twoich opinii prawdopodobnie najpierw wybiorę tablet i po dalszych potrzebach kupię Pi lub coś podobnego.
Dragos,
2

Na podstawie mojego doświadczenia masz rację, że znalezienie mini monitora (wielkości tabletu) może być trudne - nie ma na niego prawdziwego rynku. Możesz znaleźć starsze 15-calowe monitory na Ebay lub CL, ale znowu mają wejście VGA, potrzebujesz również konwertera / adaptera sygnału D-to-A.

Moim zdaniem korzystanie z małego telewizora HDMI może być tańsze. Ale znowu nie jestem pewien, czy przenośność jest dla ciebie problemem.

SmartHomeBeginner
źródło
Przenośność JEST właściwie problemem (zapomniałem o tym wspomnieć). Chciałbym mieć jakiś bardzo przenośny komputer.
Dragos
2

Jeśli naprawdę chcesz zrobić z niego zamiennik biurka, osobiście wybrałbym ODROIDa , to coś pakuje więcej mocy i wciąż nie jest duże lub pobiera dużo mocy (również nie jest zbyt drogie). Jeśli jesteś kujonem, ostrzegam cię, abyś nie klikał innych linków na stronie; oferują szereg innych opcji, takich jak ODROID-XU + E, które oferują niesamowitą moc, wyjątkowo małe i niedrogie (choć znacznie droższe niż edycja społecznościowa ODROID).

Jeśli potrzebujesz innych opcji (opartych na ARM i / lub niskiej mocy), poproś mnie o więcej linków.

Aktualizacja (2017-03-10): Obecny Raspberry PI 3 jest bardzo ładnym SMB i bardzo nadaje się jako komputer stacjonarny (za pomocą Pixela). Również wielu nowych konkurentów. Mam PINE64 (z 2 GB pamięci RAM), ale używam go jako serwera, ale byłby również świetny jako komputer stacjonarny.

Ivo Limmen
źródło
Dziękuję za link. Wygląda na to, że jest to bardzo dobra okazja, ale wyświetlacz nadal wydaje się trudny do znalezienia, dzięki czemu staje się dość drogim nabytkiem. Prawdopodobnie kupię tablet, ponieważ wydaje się, że na razie odpowiada moim potrzebom, ale na pewno będę pamiętać o opcji ODROID. Bardzo dziękuję za Twoją pomoc!
Dragos,
Monitory nie są tak drogie; 14 "za 50 $
Ivo Limmen
1

Jeśli naprawdę chcesz małego komputera, Raspberry PI może nie być dobrym rozwiązaniem.

Prawdopodobnie znajdziesz na eBayu znacznie lepsze rzeczy za nieco więcej pieniędzy, takie jak płyty główne AMD e350 z wbudowanym procesorem / kartą graficzną.

Raspberry PI jest przeznaczony do różnych zastosowań. Tylko moje 2 centy.

10robinho
źródło