Koszt produkcji Raspberry Pi

15

Jestem ciekawy, ile kosztuje raspberry pi (nie koszt dla nas) przy produkcji, którą teraz produkuje? Chcę przede wszystkim wiedzieć, ile pozostało marginesu w większej produkcji taniego komputera takiego jak pi?

iCode
źródło

Odpowiedzi:

9

Ta lista materiałów nie została oficjalnie wydana, więc prawdziwą odpowiedzią na to pytanie byłyby spekulacje.

Państwo mogli czerpać przybliżenie kosztów patrząc na każdego składnika, ale trzeba też dodać produkcji i pracy, który jest nieznany. Trudno byłoby również określić związane z tym korzyści skali.

Warto zauważyć, że projekt i początkowe prace prototypowe zostały przekazane, więc nigdy nie zwiększały kosztu produktu końcowego.

Oto też cytat z forum fundacji, który twierdzi, że koszt produkcji jest zdecydowanie niższy niż cena sprzedaży:

Jak już wielokrotnie mówiono, koszt budowy Raspberry Pi nie jest przez nikogo subsydiowany, koszt stworzenia płyty wynosi 25 USD - X i 35 USD - X, gdzie X to pewna wartość, którą tylko członkowie fundacji (i dwóch producentów) ) znać rzeczywistą liczbę.

- ukscone

To najlepsze, co mogę zrobić. Mam nadzieję, że ci to pomoże.

Jivings
źródło
4

Trudno jest obliczyć koszt wytworzenia produktu takiego jak Raspberry Pi. Tak wiele zależy od tego, gdzie jest produkowany, jakie rabaty można negocjować na komponenty do produkowanych ilości, jak skomplikowany jest projekt, jak dobrze został zaprojektowany dla łatwości produkcji, ile kosztują oprzyrządowanie i od ilu jednostek oprzyrządowanie może być amortyzowane .

Podejrzewam, że cenę ustalono na podstawie minimalnego wolumenu oczekiwanego przez Fundację, aby wszelkie oszczędności wynikające ze zwiększenia wolumenu mogły zostać ponownie przekazane Fundacji na przyszłe inwestycje.

Jednak w związku z niedawnym przeniesieniem produkcji do Walii możemy przynajmniej dodać kilka dodatkowych liczb do szacunków.

Od Made in the UK! możemy zobaczyć:

Początkowa umowa pozwoli zakładowi Pencoed produkować 30 000 Raspberry Pis miesięcznie i tworzyć około 30 nowych miejsc pracy.

Wiemy zatem, że każde Raspberry Pi średnio zajmuje około 10 minut pracy, więc co najmniej 1 £ na urządzenie idzie na płace pracowników, prawdopodobnie więcej (zakładając, że nie wszyscy z tych 30 pracowników mają minimalną płacę).

Mark Booth
źródło