Jakich śrub używa płyta Raspberry Pi?

26

W modelu B + są cztery śruby, które można wykorzystać do przymocowania urządzenia do podstawy lub mocno wewnątrz obudowy lub innej obudowy.

Jaki jest rozmiar tych śrub? Oznacza to, że jeśli idziesz wzdłuż wyspy sklepu z narzędziami, jakich liczb powinieneś szukać?

IQAndreas
źródło
Punkty bonusowe, jeśli Twoja odpowiedź obejmuje również rozmiar śrub dla płyt A i B (jeśli się różnią, to znaczy).
IQAndreas

Odpowiedzi:

22

tl; dr: Te modele, które mają otwory w płytce drukowanej, są wykonane pod śruby M2.5 (lub UNC 3-48) i pasują na długość do obudowy lub odpowiedniego odpowiednika.


Pi 1 B + zawiera cztery otwory montażowe M2.5 - podobno wywiercone do 2,75 +/- 0,05 mm. Informacje pochodzą z „Raspberry Pi B + Mechanical Schematic” (oficjalny rysunek J. Adamsa, 07.03.2014, dostępny w RS Components).

Pi 1 B (rev 2) zawiera dwa otwory montażowe M2.5 (jak wynika z własnych pomiarów, średnica wynosi około 2,8 mm). Zobacz także http://www.raspberrypi.org/upcoming-board-revision/, który opisuje istnienie wierconych otworów o średnicy 2,9 mm dla śrub M2.5.

Pi 1 B (rev 1) nie ma żadnych otworów montażowych.

Pi 1 A dzieli układ płytki z Pi 1 B (sugerowany przez TomG i obsługiwany przez dostępne zdjęcia).

Dodatek (za komentarz jmb, dzięki!):

https://www.raspberrypi.org/documentation/hardware/raspberrypi/mechanical/ ma teraz dostępne rysunki mechaniczne dla Pi 3, Pi 3A +, Pi 3B +, Zero (v1.2), Pi 1B +. Pokazują rozmiar i położenie otworów, a także obrys płytki i położenie złącza. Wszystkie te modele mają otwory 2,75 mm.

Ghanima
źródło
1
Wierzę, że plansza A ma taki sam fizyczny układ jak B.
TomG
Dzięki za informację. Wygląda na to, że masz rację, dlatego zaktualizowałem poprzednią odpowiedź.
Ghanima
1
Ostateczne źródło tych rysunków mechanicznych dla B +, Zero i Pi3 znajduje się na stronie raspberrypi.org
jmb 15.10.16
5

Właśnie obejrzałem otwory montażowe Raspberry Pi A / B / A + / B + / 2 PCB i wszystkie wydają się mieć nieco ponad 2,5 mm średnicy, więc śruba / śruba maszynowa M2.5 byłaby najlepiej dopasowana. Zwykle do montażu płyt na Raspberry Pi używam śrub, podkładek, podkładek dystansowych i nakrętek Nylon M2.5.

Andy Dale
źródło
2

Aby dodać do już poprawnych odpowiedzi, istnieje wystarczająca swoboda, aby powiększyć otwory PCB do rozmiaru M3, aby można było użyć standardowych śrub napędu dyskietek na komputery PC, z których każdy entuzjasta komputerów może mieć nadwyżkę. Często pasują one do mosiężnych występów na płycie głównej, które są dostarczane z obudowami na komputery PC (i są łatwo dostępne online), dzięki czemu stanowi tani i łatwy sposób na bezpieczne zamontowanie Pi.

Pamiętaj tylko, aby użyć wiertła, aby powiększyć otwory, ponieważ wkręcenie śruby M3 przez otwór o oryginalnym rozmiarze wydaje trzask, a więc ryzykujesz pęknięcie płytki w ten sposób.

Trzeba także unikać starszej konstrukcji śruby, która ma podkładkę wprasowaną w łeb śruby, ponieważ powoduje to, że średnica łba śruby jest zbyt duża i ociera się o otaczające elementy, takie jak złącze micro USB, podczas wkręcania. Nowsze konstrukcje śrub (~ połowa XXI wieku) wydaje się mniej prawdopodobne, że będzie miała taki kształt, więc nie stanowi to problemu.

Oto zdjęcie Pi zamontowanego za pomocą śrub napędu dyskietek w występach płyty głównej, które same są wkręcone w plastikową obudowę (po wywierceniu 2,5 mm otworów w plastiku, aby zapewnić ścisłe dopasowanie występów).

Pi ze śrubami napędu dyskietek M3 i występami płyty głównej

Malvineous
źródło
2
Odkryłem również, że śruby M3 i podkładki są łatwiejsze do znalezienia i nieco tańsze. Pilnik igłowy szybko otwiera otwory do M3.
Craig