Raspbian Linux: Brak wyników skanowania Wi-Fi od „iwlist wlan0 scan”

15

Zainstalowałem najnowszą wersję Raspbian (za pośrednictwem obrazu) na moim Raspberry Pi. Dane wyjściowe uname -apolecenia to:

Linux raspberrypi 3.10.25+ #622 PREEMPT Fri Jan 3 18:41:00 GMT 2014 armv6l GNU/Linux

Po podłączeniu adaptera Wi-Fi (nie wyprodukowanego w Chinach adaptera Wi-Fi wyprodukowanego w Chinach, model SL-1504N) do zasilanego koncentratora USB (marka „wtykana”, przetestowana i działa całkiem dobrze) podłączonego do Pi , karta Wi-Fi jest automatycznie rozpoznawana, a właściwy sterownik jest ładowany bez jakiejkolwiek konfiguracji i problemów. Wiersz pokazujący adapter Wi-Fi na wyjściu lsusbpolecenia to:

Bus 001 Device 006: ID 0bda:8172 Realtek Semiconductor Corp. RTL8191SU 802.11n WLAN Adapter

wlan0Odcinek wyjściu iwconfigpolecenia jest następująca:

wlan0  unassociated Nickname:"rtl_wifi"
     Mode:Managed Access Point: Not-Associated  Sensitivity:0/0
     Retry:off  RTS thr:off  Fragment thr:off
     Power Management:off
     Link Quality:0 Signal level:0 Noise level:0
     Rx invalid nwid:0 Rx invalid crypt:0 Rx invalid frag:0
     Tx excessive retries:0 Invalid misc:0  Missed beacon:0

Mój problem polega na tym: gdy piszę iwlist wlan0 scanw wierszu polecenia terminala, aby zobaczyć dostępne sieci bezprzewodowe, otrzymuję:

wlan0   No scan results

Próbowałem obniżyć interfejs ( sudo ifdown wlan0) i przywrócić go z powrotem ( sudo ifup wlan0), a także różne rozwiązania, które znalazłem w sieci, które działały dla innych osób, ale nadal nie mogłem go uruchomić. W ramach ostatniego rowu wykonałem następujące czynności:

 1. Uruchom LXDE z poziomu terminala ( startx)
 2. Kliknij dwukrotnie ikonę „WiFi Config” na pulpicie (jest to po prostu skrót / link do /usr/sbin/wpa_guiinterfejsu GUI dla wpa_supplicant)
 3. Kliknij przycisk „Skanuj”, co spowoduje pojawienie się drugiego okna
 4. W nowym oknie, które się pojawi, kliknij przycisk „Skanuj”

Trwa to około 5-10 sekund, ale skanowanie działa i wyświetla listę dostępnych sieci Wi-Fi. Jest to interesujące, ponieważ nie wiem, co wpa_guirobi inaczej niż to, iwlist wlan0 scanco pozwala uzyskać wyniki skanowania. Jeszcze bardziej interesujące jest to, że jeśli teraz wrócę do monitu terminalu (w LXDE lub po zamknięciu LXDE i powróceniu do pierwotnego monitu terminalu) i napiszę to samo iwlist wlan0 scanpolecenie, otrzymam wyniki.

Najwyraźniej wpa_guirobi coś, czego nie robiłem po znaku zachęty terminalu.

Moje pytania to:

 1. Czy ktoś wie, w czym działa funkcja „Skanuj” wpa_guiróżni się od iwlist wlan0 scanpolecenia?
 2. (Kontynuacja 1) Jak mogę to uruchomić iwlist wlan0 scanbez uprzedniego skanowania wpa_gui?
 3. W iwconfigwyjściu przedstawionym powyżej, co właśnie jest sens „skojarzenie”?

Uwaga: Aby to zadziałało, używałem wszystkich domyślnych ustawień / plików. /etc/network/interfacesPlik to jeden z domyślnej instalacji Raspbian. Jeśli istnieje narzędzie, które mogę uruchomić, które daje przydatne informacje do rozwiązywania problemów, daj mi znać.

Babak
źródło
Mam ten sam problem, tzn . iwlist wlan0 scanPowrót "No scan results". I zastanawiam się, czy to dlatego, że moje rpi2 jest słabo zasilane, czy nie? i to może wyjaśniać dlaczego?
solsTiCe

Odpowiedzi:

17

Czy próbowałeś sudo iwlist wlan0 scan. Dla mnie iwlist bez sudozwrotów „Brak wyników skanowania”, ale wraz z sudonią zwraca pełną listę sieci.

Streberpower
źródło
0

Jeśli nadal występuje błąd w Raspberry Pi, pierwszą rzeczą do sprawdzenia jest to, czy możesz z powodzeniem połączyć Raspberry Pi z siecią WLAN za pomocą tego wpa_supplicantnarzędzia.

Możesz spróbować nawiązać połączenie, używając następującego polecenia:

sudo wpa_supplicant -iwlan0 -c /etc/wpa_supplicant.conf

Jeśli to polecenie się powiedzie i uda ci się połączyć, oznacza to, że wszystkie parametry konfiguracji sieci skonfigurowane dla Raspberry Pi działają dobrze. W takim przypadku wystarczy otworzyć plik wpa_supplicant.conf i dodać następujące wiersze u góry tego pliku:

ctrl_interface = / var / run / wpa_supplicant

Po zakończeniu powinieneś być w stanie połączyć Raspberry Pi z siecią Wi-Fi z powodzeniem za pomocą iwlistnarzędzia.

iwlist wlan0 scan

bhuvan
źródło
0

Z moim Raspberry Pi 3 spotkałem ten sam problem. Zrobiłem bałagan wcześnie z konfiguracją Raspberry Pi .... a później tego dnia nie mogłem połączyć się z żadnym Wi-Fi ze względu na odpowiedź (skanowanie nie jest obsługiwane) .

Rozwiązaniem, które działało dla mnie jest: Przejdź do Menu => Preferencje => Konfiguracja Raspberry Pi => Lokalizacja => Wybierz (ustaw kraj Wi-Fi), wybierz USA (Stany Zjednoczone).

Twoje pi poprosi cię o szybki restart. Po ponownym uruchomieniu sprawdź skanowanie Wi-Fi.

Dzięki

Ibrahim Altaha
źródło
0

Mając te same problemy w Nowej Zelandii, rozwiązaniem było skomentowanie (lub usunięcie) wiersza „country = US” w pliku wpa_supplicant.conf. Objawem było Wi-Fi zgłaszające brak sieci w graficznym interfejsie użytkownika, ale po uruchomieniu „sudo iwlist wlan0 scan” wyświetli listę sieci ... 10 sekund później, z powrotem nie widząc żadnych sieci. Nawet dokumentacja wpa_supplicant.conf nie wspomina o opcji „country =”, więc nie jestem pewien, co to ma zrobić, ale na pewno to psuje!

justcheckinm8
źródło