Czy istnieje odpowiednik ARM dla Linux From Scratch (LFS)

42

Chciałbym zademonstrować, w jaki sposób można „przeładować” system z niemalże samej instalacji Linuksa na coś użytecznego i produktywnego. Dobrze pokazują to projekty Tiny Core i LFS . Są to jednak specyficzne obrazy dla systemów opartych na architekturze x86

Czy istnieje podobny projekt oparty na systemach opartych na ARM, a konkretnie na Raspberry Pi. Jeśli nie, w jaki sposób można uruchomić podobny projekt. Będzie musiał wziąć pod uwagę ograniczoną dostępną pamięć, pamięć i szybkość procesora oraz wymagania dotyczące niewolnych obiektów blob, ale nadal powinno być możliwe zbudowanie małego niestandardowego systemu.

Punkty bonusowe, jeśli kompilację można wykonać na osobnym hoście przez kompilację krzyżową lub używając czegoś takiego jak dist-cc na pęczku Pis.

Popey
źródło
1
Czy coś jest nie tak z Arch Linux? To całkiem niezła dystrybucja kości.
Jivings
3
Tak naprawdę nie chcę takiej dystrybucji, ale ilustruję robienie tego od zera jako narzędzia edukacyjnego. Więc zamiast instalować goły Arch i robić „pacman install foo bar baz” (lub cokolwiek to polecenie) chcę pokazać, że otrzymuję źródło czegoś, budując je ręcznie. Podobnie jak LFS i Tiny Core.
popey
2
+1 za interesujące pytanie. Byłby doskonałym ćwiczeniem edukacyjnym.
Jivings

Odpowiedzi:

25

Tak. Dostępna jest instrukcja CLFS dla ARM . Nie martw się nazwą CLFS, tak właśnie Linux From Scratch nazywa podręcznik kompilacji LFS na systemach innych niż x86.

Cross Linux From Scratch umożliwia kompilację krzyżową systemu LFS na wielu typach systemów.


źródło
1

Spójrz na ttylinux: http://ttylinux.net/ Istnieje niewielka dystrybucja dla BeagleBone, a cały system kompilacji znajduje się w GitHub.

ttylinux
źródło