Odbieraj radio FM na Raspberry Pi

16

Chcę podawać sygnały radiowe FM do Raspberry Pi. Mając podstawową wiedzę na temat elektroniki, zorientowałem się, że wymagany jest odbiornik FM i ADC. Teraz potrzebuję pomocy, jak postępować z połączeniami. Czy jest jakiś zestaw lub moduł, który mi pomoże?

krthkj
źródło
Czy jest jakiś szczególny cel dostarczania sygnałów radiowych FM do Pi?
joan
2
Twój najlepszy zakład to odbiornik oparty na I2C , wtedy możesz pominąć osobny ADC.
złotowłosa
1
@joan mój telefon Nexus nie ma odbiornika radia FM, a moja ulubiona stacja FM nie przesyła strumieniowo przez Internet.
krthkj
1
Więc chcesz przesyłać radio FM przez głośniki Pi. Nie chcesz przeprowadzać analizy sygnału. Wypróbuj więc moduł TEA5767 lub znacznie lepsze moduły oparte na RDA5807M.
joan 1'15
1
Tak, moim pierwszym celem było przepuszczenie FM przez głośniki Pi, a następnie przesłanie go strumieniowo przez Internet.
krthkj

Odpowiedzi:

12

Widziałem samouczek, w którym ktoś użył tunera FM Phillips TEA 5767 do odbioru radia. z tą deską ratunkową. Powinieneś odnieść sukces! Wygląda na to, że TEA kosztuje około 3 ~ 4 $.

Ten blog zawiera szczegółowy opis sposobu konwersji PI w tuner FM:

Tutaj w tym poście jest dyskusja na temat PI i TEA.

Mam nadzieję, że to pomoże ci posunąć się naprzód, aby złapać świetne piosenki swojej ulubionej stacji FM.

Joe Platano
źródło
@krthk_j daj mi znać, jeśli to działa, a może napisz gdzieś na blogu. wydaje się interesujące!
Joe Platano
5

Zapomnij o DAC. Potrzebujesz klucza USB RTL-SDR . W Amazon działają od 10 do 30 USD. Radio FM to jedyny przypadek, w którym antena, z którą pochodzą, jest wystarczająco dobra.

Zainstaluj rtl_fm , a następnie potokuj dane wyjściowe rtl_fm do programu źródłowego Icecast.

B Kives
źródło
0

Nie próbowałem podejścia tutaj streszczonego , ale streszczenie ma sens. Ta strona podsumowania zawiera link oferujący sprzedaż pliku PDF ze wszystkimi szczegółami za 2,95 USD. To nie jest aprobata, a ja nie mam absolutnie żadnego związku ze sprzedawcami ... caveat emptori tak dalej . Potencjalne zalety tego są takie, że możesz być w stanie pociągnąć sprzedawcę do odpowiedzialności, jeśli jego przepis okaże się śmieciem (tj. Złóż spór w systemie PayPal). OTOH, jestem pewien, że istnieją inne przewodniki, które są dostępne za darmo; kompromisem może być to, że będziesz musiał poświęcić trochę więcej czasu.

Będziesz musiał kupić klucz RTL-SDR, aby wykonać ten „przepis”, a to może spowodować zwrot o 27,95 USD, jeśli kupisz klucz od RTL-SDR.com (to samo zastrzeżenie jak wyżej). Dobrą wiadomością jest to, że ten klucz sprzętowy może być używany w wielu innych projektach poza radiem FM, a wokół jest dużo kodu źródłowego, który jest bezpłatny. Potencjalne kompromisy między używaniem klucza RTL-SDR vs. ADC, układów tunera FM itp. Mogą polegać na tym, jak uzyskać dźwięk w głośnikach, zintegrowanej antenie FM itp.

To tylko kolejna odpowiedź / podejście do budowy radia FM za pomocą Raspberry Pi. Nie twierdzę, że jest on lepszy lub gorszy od innych podanych tu odpowiedzi / podejść. Każdy, kto rozważa ten projekt, powinien rozważyć opcje i wybrać tę, która im odpowiada. Ostatecznie każdy z nich będzie działał, więc najlepszy wybór będzie zależał od tego, jakie kompromisy będą dla ciebie odpowiednie.

Seamus
źródło