MongoDB na Raspbian

15

Tak więc mam już Raspberry Pi z Raspbian, ale nie mogę zainstalować MongoDB. Wykonałem kilka samouczków ( tu i tutaj ) z gotowymi instalacjami mongo, ale wszystkie te zawiodły.

Wszędzie widzę sugestię, że powinienem używać Archlinuxa, ale ponieważ moje Rpi jest już dużo używane, nie mam tej opcji.

Jak mogę (samouczek) zainstalować MongoDB na mojej instalacji Raspbian?

użytkownik1226868
źródło
3
Nie znam odpowiedzi na twoje pytanie, ale może mógłbyś opisać trochę problemów, które miałeś podczas instalacji MongoDB zgodnie z podanymi przewodnikami?
gruentee
Spróbuję zgadnąć i zapytam - czy zainstalowałeś nodejs? BTW: Meteor używa MongoDB i zgodnie z tym samouczkiem oraz moim doświadczeniem możesz zainstalować MongoDB. Ale, jak już powiedział Gruentee - na czym polega problem?
Boštjan Jerko

Odpowiedzi:

9

MongoDB jest dostępne w repozytorium Rasbian, przynajmniej dla Jessie.

Możesz zainstalować za pomocą:

apt-get install mongodb

Niestety jest to tylko v2.4.10-5, podczas gdy obecna wersja to v2.2, a przynajmniej tak mi się wydaje.

Z listy problemów wynika, że ​​MongoDB ma pewne problemy z kodowaniem, które utrudniają obsługę platform innych niż x86 / amd64.

Aktualizacja z czerwca 2017 r

Wersja na Rasbian jest nadal taka sama. Jest też inny pakiet mongodb-server. Nie jest jasne, jaka jest różnica, ale jest to również ta sama wersja. Obecne wersje wydają się być albo 3.2.14 albo 3.4.5

Julian Knight
źródło
2

Cytat z raportu o błędach SERVER-1811

MongoDB ma przyjemność ogłosić 64-bitową wersję rozwojową ARM zarówno dla swojej oferty dla społeczności, jak i dla przedsiębiorstw. Obejmuje to podstawowe komponenty serwera, w tym procesy powłoki, procesy mongod i mongo oraz narzędzia serwera. Obsługa ARM będzie obowiązywać dla Ubuntu 16.04 64-bit na ARMv8 lub nowszym. Należy pamiętać, że tylko serwer pamięci WiredTiger jest obsługiwany dla serwera głównego. MMAPv1 nie będzie obsługiwany przez ARM. Wersja binarna społeczności jest już dostępna na naszej stronie pobierania najnowszej wersji 3.3.11. Dla klientów wymagających kompleksowego wsparcia, zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa i certyfikatów, wersja Enterprise Evaluation Edition jest dostępna tutaj Oficjalna obsługa ARM zostanie dostarczona wraz z MongoDB 3.4 GA.

Niestety tylko obsługa Ubuntu 16.04 na ARM64 (nawet pakiet deb, jest to tarball). Przynajmniej jest to najnowsza wersja.

Centrum pobierania: https://fastdl.mongodb.org/linux/mongodb-linux-arm64-ubuntu1604-3.4.7.tgz

Zobacz Instalowanie MongoDB Community Edition z Tarball, aby uzyskać instrukcję instalacji.

Iwanow
źródło