Jakie są otwory RUN pin na Raspberry Pi 2?

23

Pomiędzy portem wyświetlacza a diodą LED aktywności na moim Raspbery Pi 2, są zamknięte 2 otwory, oznaczone: „Run”.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Co to za szpilki? Co oni robią? Czy to jest reset?

j0h
źródło

Odpowiedzi:

17

Krótka odpowiedź: jest to reset.

Oto dlaczego:

Z centrum informacyjnego ARM - Instrukcja techniczna Cortex-A7 MPCore

Tryb biegania

Jest to normalny tryb działania, w którym dostępna jest cała funkcjonalność procesora. Procesor Cortex-A7 MPCore wykorzystuje bramkowane zegary i bramki do wyłączania wejść do nieużywanych bloków funkcjonalnych. Tylko logika używana do wykonania operacji zużywa moc dynamiczną.

Zasadniczo BCM2835 / BCM2836 działa normalnie, gdy ten pin RUN do układu scalonego jest utrzymywany na logicznym WYSOKIM.

Ze strony internetowej Raspberry Pi Foundation - wydano Schematics RPi Model B.

Może to być trochę trudne do zobaczenia, ale po lewej stronie tego schematu znajduje się okablowanie dla P6, które widzisz jako RUN, gdy patrzysz na fizyczną kartę.

Podczas normalnej pracy (pozostawiając to połączenie otwarte), PIN D15 (RUN) do BCM IC (IC2) jest utrzymywany na poziomie logicznym WYSOKIM przez R15 (rezystor podciągający). Gdy połączenie P6 jest zamknięte, ten sam pin jest doprowadzany do logicznego NISKIEGO (prąd lubi podążać ścieżką najmniejszego oporu), skutecznie usuwając ten stan do IC2 i resetując system.

MD-7
źródło
1
Komentarz do tego pytania raspberrypi.stackexchange.com/questions/72676/… mówi, że możesz po prostu utrzymać ten pin niski, aby wyłączyć Pi. Czy to prawda?
YetAnotherRandomUser
@YetAnotherRandomUser: Więcej informacji na ten temat można znaleźć w tym pytaniu dotyczącym SE . (Zasadniczo tak, ale nadal nie ma bezpośredniego potwierdzenia.)
Sz.
7

Odkryłem, że można go użyć do zrestartowania RPi po jego zamknięciu za pomocą polecenia „sudo shutdown -h now”. Przez uziemienie, a następnie zwolnienie RPi będzie działać.

Slashthedragon
źródło
2
Teraz jest to praktyczne zastosowanie.
Kuzyn Kokaina
4

Jeśli zatrzymałeś Pi, to „zresetuje się”, a zatem uruchomi się ponownie. Sugerowałbym, abyście nie podłączali ich do działającego Pi, ponieważ grozi to uszkodzeniem SD.

Milliways
źródło
więc mówisz, że nie używasz go jako sposobu na uruchomienie PI? A może tylko do użytku awaryjnego?
j0h
Często go używam. Jeśli chcę zmienić środowisko, normalnie wyłączę Pi. Zamiast cyklicznie włączać i ponownie uruchamiać komputer, mostkuję piny Run. Czasami używałem go do odzyskiwania po zawieszeniu się Pi - jest to ryzykowne, ale mniej niż odłączanie zasilania. Możesz go użyć, w połączeniu z innym oprogramowaniem / sprzętem, aby stworzyć odpowiedni przycisk zasilania.
Milliways,
2
@Milliways, dlaczego jest to mniej ryzykowne niż wyłączenie zasilania?
kapelusz
2

Tak, jeśli podłączysz dwa pady kawałkiem drutu, Pi zresetuje się.

joan
źródło
1
Run = Reset oh ok (LOL)
j0h
URUCHOMIĆ, gdy jest wysoki. (Domyślnie jest trzymany wysoko.) Przestań działać, gdy zostanie pociągnięty w dół. To sprawia, że ​​sygnał jest skuteczny / RESET (pociągnij nisko, aby zresetować), ale sposób, w jaki działa układ, nie jest do końca jego zamierzoną funkcją - po prostu, jak to się dzieje, że jest implementowany na Pi.
Joseph Carter