Windows 10 IoT Core wymaga wyjaśnienia

16

Najpierw zacznę od tego, że mam Raspberry Pi 2 B + i kartę micro SD SanDisk 32 GB klasy 10. Moje pytanie brzmi: gdzie jest dobra solidna dokumentacja, a przynajmniej dobre wyjaśnienie, co robi Windows 10 IoT Core, jak wygląda i jak go zainstalować? Szukałem dokumentacji lub przynajmniej filmu na YouTube, ale bezskutecznie. Myślę, że zaczynam wymyślać, jak to zrobić, ale niektóre wskazówki dotyczące powyższych pytań byłyby bardzo mile widziane.

Dzięki

Mateusz
źródło

Odpowiedzi:

10

Sposób, w jaki obecnie widzę Windows IoT, polega na tym, że pozwala on Raspberry Pi służyć jako urządzenie wyjściowe dla plików binarnych C # utworzonych w Visual Studio.

Nie ma środowiska graficznego, tylko powłoka poleceń. Jedynym sposobem na zainstalowanie dowolnego programu jest napisanie dla niego aplikacji (lub użycie aplikacji napisanej przez kogoś innego).

Oficjalna instrukcja jest następująca:

https://ms-iot.github.io/content/en-US/win10/SetupRPI.htm

Znalazłem również następujący film instruktażowy: https://www.youtube.com/watch?v=Oo_gNL-zkuY

Roland
źródło
9

Windows 10 IoT ma być „wbudowanym” systemem operacyjnym. Więc nie jest to system operacyjny sam w sobie (jak Raspbian), ale raczej zestaw funkcji i procedur, które pozwalają deweloperowi zamienić Raspberry Pi w urządzenie niestandardowe, wykorzystujące „znajome” zasady programowania systemu Windows 10, powiększone o dostęp do wszystkie urządzenia peryferyjne GPIO podłączone do rPi. Powiedzmy, że chcesz zbudować automatyczny dystrybutor biletów na wydarzenie - podłączasz sprzęt drukujący, ekran i kilka przycisków do rPi, piszesz GUI dla interfejsu użytkownika, pakujesz całość w ładnie wyglądające pudełko i podłączasz do sieć i moc.

Phil B.
źródło
3

Windows 10 IoT to w zasadzie szkielet systemu Windows 10 do testowania aplikacji. Gdy się pojawiło, nie było GUI, a jeśli nie tworzysz aplikacji dla systemu Windows 10, nie ma sensu instalować jej. Nauczyłem się tego na własnej skórze ...

Kachamenus
źródło
2
Trzęsiesz niewłaściwym szkieletem. IoT, NIE jest Windows 10. Błąd jest łatwy do wykonania, ponieważ oznaczono go jako Windows 10 IoT, tylko dlatego, że korzysta z nowego .NET Core 5, który jest uproszczoną wersją .NET 5 - Miło jest mieć LXDE z Debianem na Pi ... ale zajęło to lata. Może ktoś stworzy podobny interfejs GUI dla IoT, tylko czas pokaże. IoT jest bardzo przydatny dla użytkowników o smaku C # i uniwersalnych aplikacji, pełny dostęp do GUI - możesz też używać Pythona i C ++, ale podobnie jak Rasbpian na samym początku miały problemy, podobnie WinIOT
Piotr Kula
Dokładnie. Powinieneś skomentować jego post, a nie mój.
Kachamenus