Window IoT Core utknął podczas uruchamiania na Raspberry Pi 3

13

Kiedy próbuję uruchomić Raspberry Pi 3 z Windows IoT Core, pozostaje on na tym ekranie na zawsze:

utknął podczas uruchamiania

Próbowałem teraz 2 różnych kompilacji, 14322 i 14328. Próbowałem także za pośrednictwem noobów i pulpitu nawigacyjnego IoT firmy Microsoft. Urządzenie jest podłączone do Internetu za pomocą kabla Ethernet. System operacyjny jest zainstalowany na karcie micro sd 32 gb klasy 10 Samsung EVO. Czy to znany problem? Jak to naprawić?

RuteNL
źródło
Czy potrafiłeś to rozgryźć?
Fls'Zen
@ Fls'Zen Niestety, nie. Zaczekam na nową
wersję
Skończyło się na otrzymaniu nowej 32 GB karty Samsung evo (tej z listy kompatybilnych urządzeń) i zainstalowałem na niej 14342, zanim zrobiłem cokolwiek innego na karcie. Uruchomił się za kilka minut. Podłączyłem go do telewizora i wykonałem proces konfiguracji na ekranie. Wifi nie działało, dopóki go nie zrestartowałem, ale wydaje się, że teraz działa dobrze. Mam nadzieję, że wkrótce przyniesie ci to więcej szczęścia!
Fls'Zen
@ Fls'Zen powinieneś zamienić swój komentarz w odpowiedź, aby OP mógł ustalić, czy jest to niezgodny problem sprzętowy.
ShooShoSha,

Odpowiedzi:

5

Miałem też ten problem, nigdy nie ominął ekranu rozruchowego. Okazało się, że był to problem z zasilaniem. Pi 3 wymaga 2 A, a ja miałem adapter micro USB 1,5 A. Kiedy przestawiłem się na adapter 2 A, działało to zgodnie z oczekiwaniami.

Johreg
źródło
3

Miałem bardzo podobne problemy - stwierdziłem, że czas pierwszego rozruchu zwiększa się wraz z rozmiarem karty (więc spodziewam się, że karta 32 GB może mieć 15 minut lub więcej).

Wspominasz, że masz połączenie z siecią Ethernet - spójrz na listę urządzeń na pulpicie nawigacyjnym Windows IoT. Jeśli go tam widzisz, to wiesz, że przynajmniej działa. Czasami zdarza mi się, że pierwsze uruchomienie kończy się błędem - po 15 minutach pojawia się błąd CRITICAL_PROCESS_DIED, ale potem automatycznie się ponownie uruchamia, a po krótszym czasie zabrał mnie do ekranu konfiguracji Windows IoT.

Obraz pulpitu Windows IoT przedstawiający Raspberry Pi 3 w sieci

O moich doświadczeniach zamieściłem poniższy link, ale mam nadzieję, że powyższe informacje są dla ciebie pomocne, biorąc pod uwagę, gdzie jesteś w procesie instalacji. https://jeremylindsayni.wordpress.com/2016/05/02/windows-10-iot-and-the-raspberry-pi-3-installation-failure-and-eventually-success/

Mam nadzieję, że to pomoże.

Jeremy Lindsay
źródło
Dziękuję za odpowiedź. Nadal nie mogę go uruchomić, pozwalam na rozruch przez 70 minut bez powodzenia. Również nie pojawia się na desce rozdzielczej. Poczekam tylko na nowszą wersję IoT, nie mogę myśleć o niczym innym, jakbym nie próbował, aby to naprawić, oprócz kupienia nowej karty SD / maliny ..
RuteNL
Szkoda, że ​​@RuteNL. Jeśli to pomoże, wersja 14342 jest teraz dostępna na stronie pobierania Windows 10 IoT Core . Może warto spróbować flashować kartę za pomocą tej karty, spróbuj uruchomić ją z eterem, a jeśli to nie zadziała, uruchom ponownie komputer i spróbuj z Wi-Fi?
Jeremy Lindsay,
1

W moim przypadku była to klawiatura USB (klawiatura Dell z czytnikiem kart inteligentnych). Spróbuj podłączyć urządzenia peryferyjne po uruchomieniu Win10 IoT.

gumoff
źródło
Masz pojęcie, co spowodowałoby takie zachowanie? Ponadto, proszę, postaraj się użyć właściwej gramatyki w swoich odpowiedziach.
Jacobm001
0

Raz też mam ten problem. Nie mogłem otworzyć portalu urządzeń. Okazało się, że faultywinowajcą był zasilacz USB.

lol
źródło