Windows 10 IoT / Raspberry Pi 3

10

Czy ktoś ma jakieś linki do informacji na temat planowanego wsparcia / mapy drogowej dla Windows 10 IoT na Raspberry Pi3?

W szczególności;

  • Obsługa 64 bitów
  • Sterowniki Wifi / niebieskie zęby
Mark Cooper
źródło

Odpowiedzi:

3

Tak, to jest obsługiwane.

Tutaj jest kilka informacji na temat konfiguracji za pomocą NOOBS (otwórz sekcję Pi3):

http://ms-iot.github.io/content/en-US/win10/Noobs.htm

Oraz post na blogu społeczności od Billy Andersa, opisany tutaj: https://blogs.windows.com/buildingapps/2016/02/29/windows-10-iot-core-support-for-raspberry-pi-3/

Ten post jest trochę lekki, ale sugeruje, że MS chce, aby Windows IoT był zainstalowany na niestandardowym sprzęcie Raspberry produkowanym przez element14:

Dziś rano fundacja Raspberry Pi Foundation ogłosiła dostępność swojej nowej płyty - Raspberry Pi 3. Cieszymy się, że system Windows 10 obsługuje nową płytę dzięki nowej aktualizacji Windows 10 IoT Core Insider Preview, która jest dostępna do pobrania dzisiaj.

...

W nowej, dostępnej dziś wersji Insider Preview, umożliwiamy obsługę nowej płyty Raspberry Pi 3 i pracujemy nad tym, aby w nadchodzących tygodniach udostępnić więcej funkcji.

...

Współpracujemy z elementem14, aby zapewnić klientom opcję wyboru Windows 10 IoT Core w ramach usługi dostosowywania Raspberry Pi. Producenci OEM będą mogli teraz tworzyć wersje Raspberry Pi spełniające ich unikalne wymagania, korzystać z otwartego oprogramowania BSP wydanego przez Microsoft i wdrażać z Windows 10 IoT Core.

Mark Cooper
źródło
Odpowiedź nie wydaje się zawierać żadnych informacji na temat sterowników Wi-Fi / Bluetooth - nie jest jeszcze obsługiwana
Aaron
2

Istnieje FFU z podglądem informacji poufnych, który można pobrać i uruchomić na swoim RPI 3.

W obecnej sytuacji (kompilacja 14262) wbudowane WiFi zdecydowanie nie jest obsługiwane. Osobiste doświadczenie w próbowaniu tego - i nie mogłem zrozumieć, dlaczego WiFi nie działa.

Później odkryłem, że obsługa Wi-Fi i Bluetooth jest wyświetlana jako „wkrótce” (ale nie widzę daty):

http://ms-iot.github.io/content/en-US/win10/WhatsNew.htm

Nadal możesz jednak korzystać z obsługiwanych kluczy sprzętowych wcześniejszych.

(Jestem prawie pewien, że nadal jest 32-bitowy!)

John Sear
źródło
1

Możesz także pobrać podgląd Windows IoT Insider z tego miejsca .

Po pobraniu zamontuj ISO i uruchom instalator. Otrzymasz .ffuplik obrazu zainstalowany podProgram Files/WindowsIoT

Stamtąd jest prosto.

asuciu
źródło