Komenda startx nie działa

12

Mam raspberry pi 2 B, który został dostarczony z fabrycznie załadowaną kartą micro SD o pojemności 8 GB. Kiedy go skonfiguruję, włącz go i przejdź do części, w której muszę wpisać polecenie „startx” i naciśnij Enter, nie działa. Oto co się dzieje:wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jak mogę to naprawić?

użytkownik38753
źródło
Musisz nam powiedzieć, co zrobiłeś wcześniej.
Milliways,
Wszystko, co zrobiłem, to ustawić go zgodnie z instrukcją, podłączając klawiaturę i mysz, podłączając go do monitora kablem hdmi, wkładając kartę SD dostarczoną z Raspberry Pi i dając mu moc.
user38753,

Odpowiedzi:

9

Jeśli wejdziesz sudo raspi-config, będzie opcja rozruchu bezpośrednio z GUI w czasie uruchamiania, włącz ją, uruchom ponownie i prawdopodobnie wszystko będzie dobrze.

Na tym zdjęciu trzecia opcja naprawi problem. Raspi-config.

Z poważaniem Michielvk

Michielvk
źródło
dzięki bardzo. mój został pomieszany po odinstalowaniu retropie i użyciu skryptu retropie w celu zastąpienia pulpitu
austin
2

Kiedy go skonfiguruję, włącz go i przejdź do części, w której muszę wpisać polecenie „startx” i naciśnij Enter, nie działa.

To nie do końca prawda! To robi uruchomić serwer X - który rozpala a potem umiera, jak donosi, że kończy się pomyślnie według (w środkowej części), że ostatni wiersz:

oczekiwanie na zamknięcie serwera X (EE) Serwer został pomyślnie zakończony (0). Zamykanie pliku dziennika. Ostrzeżenie:

Wygląda to na napisanie dwóch różnych wierszy wyjściowych, co może się zdarzyć, jeśli serwer X zapisuje dane wyjściowe błędu na stderr / stdout w tym samym czasie, gdy jakiś inny proces zapisuje coś.

Możliwe, że Twój Pi został skonfigurowany tak, aby NIE uruchamiał GUI domyślnie lub (co bardziej prawdopodobne, że IMHO) coś poszło nie tak. Spróbuj opublikować zawartość ( wspomnianego! ) /var/log/Xorg.log.0Pliku.

Możesz także spróbować uruchomić, startlxde-pichoć podejrzewam, że startxmoże już to zrobić.

SlySven
źródło