Dlaczego raspi-config zależy od triggerhappy?

12

O ile mogę stwierdzić, triggerhappy jest demonem do obsługi niestandardowych danych wejściowych. Ponieważ nie mam bezpośredniego zastosowania dla tej funkcji (i nie ma żadnych reguł w /etc/triggerhappy/triggers.d/) domyślnie chcę ją usunąć (ze względów bezpieczeństwa / wydajności / OCD).

Ale kiedy próbuję to zrobić, apt-get usuwa również raspi-config, ponieważ jego pakiet zależy od wyzwalacza.

admin@rpi:/ $ sudo apt-get remove triggerhappy
...
The following packages will be REMOVED:
  raspi-config triggerhappy
...
Removing raspi-config (20160225) ...
Removing triggerhappy (0.3.4-2) ...
Processing triggers for man-db (2.7.0.2-5) ...
admin@rpi:/ $ 

Na pierwszy rzut oka ta zależność nie ma dla mnie żadnego sensu.

Dlaczego raspi-config zależy od triggerhappy?

Hydraxan14
źródło
Dlaczego chcesz to usunąć?
Milliways,
3
@Milliways Nie mam konkretnego powodu, aby go usunąć, poza tym, że nie lubię mieć oprogramowania, którego nie używam działającego w tle.
Hydraxan14

Odpowiedzi:

11

Triggerhappy jest używany tylko w skrypcie init raspi-config, patrz wiersz 17 skryptu init . Tam sprawdza, czy którykolwiek z klawiszy Shift jest przytrzymany podczas uruchamiania, aby wyłączyć regulator skalowania na żądanie.

Oznacza to, że raspi-configsam tak naprawdę nie potrzebuje wyzwalacza, tylko skrypt rozruchowy. Sposób, w jaki skrypt używa thd, nie wymaga uruchamiania demona.

Axel Beckert
źródło
3
Stworzyłem łatkę przeciw, raspi-configaby uczynić zależność od triggerhappyopcjonalną, i złożyłem prośbę o włączenie
Axel Beckert
Scalono już. Łał! :-)
Axel Beckert
3
Wraz z aktualizacją raspi-config wydaną wcześniej w tym tygodniu, triggerhappy został obniżony z wersji Dependsdo Recommendsi dlatego można go teraz odinstalować bez problemów. Teraz poszło szybko. :-)
Axel Beckert
gdzie mogę znaleźć listę informującą, która usługa jest zależna lub poleca?
bakalolo,
@bakalolo: Użyj apt-cache show, jego wynik ma wiersze zaczynające się od Depends, Recommendsi Suggestsnp apt-cache show triggerhappy | egrep 'Depends|Recommends|Suggests'. Alternatywnie spojrzeć na packages.debian.org dla tych pakietów, które są wykorzystywane w niezmodyfikowanej Raspbian, too. (Właściwie większość pakietów to, ale nie te pochodzące z repozytorium archive.raspberrypi.org - obejmują one, raspi-configponieważ pochodzą one z Fundacji Raspberry Pi, a nie z Debiana.)
Axel Beckert