Raspberry Pi 3: karta microSD vs dysk twardy

10

W pracy licencjackiej porównałem wydajność dysku twardego podłączonego za pomocą adaptera USB do karty microSD. Zostałem wezwany do odpowiedzi na pytanie „Dlaczego różnica w prędkości dysków i kartach pamięci jest szczególnie zauważalna w dłuższych rejestrach?”. Więc moje pytanie brzmi: dlaczego? Czy kontroler USB korzysta z tej samej magistrali co czytnik kart microSD, czy istnieją inne powody różnic w wydajności?

Po zwiększeniu częstotliwości czytnika kart microSD uzyskałem wyższe prędkości niż w przypadku dysku twardego. Czy więc wydajność karty SD jest ograniczona tylko przez prędkości magistrali? Jestem wdzięczny za wszelkie opinie.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

LEGENDA:

  • Sekvenčné čítanie - Sekwencyjny odczyt
  • Sekvenčný zápis - Zapis sekwencyjny
  • Náhodne čítanie - Losowo czytane
  • Náhodný zápis - Losowo napisz słowo
  • pred oznacza przed zmianą częstotliwości
  • po oznacza po zmianie częstotliwości
słoneczny
źródło
Czy możesz wyjaśnić, co masz na myśli, mówiąc „dłuższe nagrania”?
Mohammad Ali
rekordy o długości 16 MB
słoneczny

Odpowiedzi:

1

@Sunny, aby odpowiedzieć na twoje pytanie. Pi używa innej magistrali dla karty SD niż magistrali USB, jak widać w tej odpowiedzi Jak uruchamia się Raspberry Pi?. Ponadto wydajność karty SD może być ograniczona przez prędkość magistrali, jeśli karta SD jest wysokiej jakości, na przykład Sandisk Extreme. Który jest stolicą prędkości znacznie większych niż Pi, ponieważ jest to nie tylko kwestia prędkości autobusu, ale także kwestia stabilności, zespół Pi wybiera prędkość autobusu, która prawdopodobnie będzie najbardziej stabilna dla wszystkich użytkowników, a także dlatego, że celem jest Pi w przypadku klientów o niskim budżecie Pi musi korzystać z niższej prędkości magistrali, ponieważ niektóre karty SD po prostu nie będą działać przy wyższych prędkościach magistrali. Ponadto magistrala karty SD Pi opiera się na procesorze graficznym, który jest pośrednikiem w przesyłaniu danych. Z tych powodów zauważysz, że używając czytnika kart USB do sd, możesz osiągnąć prawdziwą prędkość karty ograniczoną jedynie maksymalną prędkością magistrali USB.

Ponadto niesprawdzone, ale teoretycznie większe pliki są przesyłane wolniej na kartę SD, ponieważ dane zapisywane na karcie SD są buforowane w GPU, więc przypisanie GPU większej ilości pamięci RAM w konfiguracji (jeśli nie wiesz, jak to zrobić Google it) powinien teoretycznie zwiększyć prędkość zapisu.

Uwaga: prawdopodobne jest również, że zadania w tle mogły odegrać rolę w teście i nie wyjaśniłeś, gdzie piszesz podczas wstępnego testowania odczytu karty SD, ani gdzie piszesz podczas wstępnego odczytu dysku twardego USB test, ponieważ dysk będzie odczytywał tylko tak szybko, jak Pi przyjmie dane, więc karta SD mogła być szyjką butelki podczas testowania dysku twardego.

Mohammad Ali
źródło