Czy mogę uruchomić Koncert?

12

Chciałbym ustawić Raspberry Pi jako proste pudełko, w którym działa wyłącznie Koncert . W ten sposób mogę użyć starszego telewizora jako ekranu.

Czy są jakieś wskazówki lub lepsze rozwiązania, o których nie wiem?

JaKXz
źródło

Odpowiedzi:

4

Z tego postu na Concerto Google Group jest to bardzo możliwe.

EDYCJA: Dla tych, którzy szukają podsumowanych kroków, oto:

Rozpocznij od podstawowej instalacji Raspbian - podczas instalacji wybierz rozszerzenie dysku na pełną kartę SD i uruchomienie w menedżerze okien.

po uruchomieniu Raspbian:

1.) Spraw, aby wskaźnik myszy zniknął:

sudo apt-get install unclutter

2.) Skonfiguruj okno LXDE X, aby automatycznie uruchamiało midori przeglądarki internetowej na twojej stronie internetowej.

sudo nano ~/.config/lxsession/LXDE/autostart
@midori -e Fullscreen -a http://yoursignserver/screen/?mac=yourmacaddress

3.) Wyłącz automatyczne wygaszanie ekranu.

sudo nano /etc/lightdm/lightdm.conf

Włącz w kategorii „SeatDefaults” polecenie xserver w następujący sposób:

[SeatDefaults]
xserver-command=X -s 0 dpms

Uruchom ponownie i powinieneś mieć działający ekran.

Kenley
źródło
Czy masz coś przeciwko podsumowaniu tego postu tutaj? Odczytywanie linku wymaga nieco więcej wysiłku i może istnieć pewne zamieszanie, który bit jest przeznaczony do odczytu.
hifkanotiks
Tak, jestem częścią tej dyskusji. Miałem nadzieję, że zobaczę, czy ktoś, kto nie należy do grupy google, odkrył to. (to było zanim ktoś opublikował rozwiązanie)
JaKXz
Właśnie napisałem post z Google+ ze zdjęciem jednego z ekranów, nad którym spędziłem popołudnie pracując. Zacząłem od domyślnego obrazu Raspbian, zainstalowałem pakiet chrom-browser z repozytorium, skonfigurowałem Chromium, aby ładował Concerto podczas rozruchu i postępowałem zgodnie z tymi instrukcjami, aby wyłączyć wygaszanie ekranu. Rzadko piszę o swoich wyczynach w Concerto-land i kiedy skończę, będę pisać o tym doświadczeniu.
Kenley,
@bearbin Dodałem kroki dla ciebie. Przepraszam, że tak długo nie sprawdzałem tego pytania.
JaKXz,
7

Tak, możesz!

Pamiętaj, że klient jest po prostu rozebraną instalacją Debiana z uruchomionym firefoxem, aby uzyskać dostęp do koncertu bakend. Więc wszystko, co naprawdę musisz zrobić, to uruchomić instancję firefox na pełnym ekranie! Najlepszym rozwiązaniem byłoby skonfigurowanie skryptu bash, który uruchamia się podczas rozruchu, aby automatycznie uruchamiać firefox w trybie pełnoekranowym i skierować go na serwer koncertowy.

Dostarczone niestandardowe ISO Concerto Client nie będzie działać, ponieważ jest przeznaczone tylko dla architektury x86. Uruchamiasz także oprogramowanie RPI na Rpi? To jak mecz wykonany w niebie!

Justin.Wood
źródło
1
set up a bash script that runs on boot. To już istnieje. To się nazywa .xinitrc.
Jivings
1

zamień midori na iceweasel (firefox) są pewne problemy z graficznym css w Święto Trzech Króli i Midori

Zainstaluj iceweasel

sudo apt-get install iceweasel

Dodaj iceweasel w skrypcie autostartu

sudo nano ~ / .config / lxsession / LXDE-pi / autostart

Dodaj

@iceweasel

Otwórz iceweasel i ustaw http: // yourconcertoserver / frontend (serwer koncertów v2) jako stronę domyślną i załaduj pełny ekran w opcjach

użytkownik35723
źródło
0

Nadal mam Concerto v1 działający na starym Raspberry Pi zarówno jako serwer, jak i (oparty na chromie) front-end. Jest bardzo ograniczony, może wyświetlać tylko obrazy statyczne bez skomplikowanych przejść, ale kompletny samodzielny system, który jest bardzo niezawodny. Jedyne awarie wystąpiły po zapełnieniu karty SD!

Nie poleciłbym tego, ponieważ ta wersja Concerto została skompilowana tylko dla starych RPi, ale ma z tego wiele kilometrów.

Jon
źródło