Czy mogę włączać / wyłączać urządzenia sieciowe?

26

Czy za pomocą Pi można włączać i wyłączać urządzenia sieciowe (takie jak ekspres do kawy)? Jeśli tak, jakich dodatkowych elementów potrzebuję?

Tom Medley
źródło
1
Wydaje się
artfulrobot

Odpowiedzi:

16

Tak, jest to możliwe, ale będziesz potrzebować przekaźnika do sterowania zasilaniem sieciowym i może być konieczne przesunięcie poziomów (w celu właściwego sterowania przekaźnikiem i ochrony RasPi). Możesz spojrzeć na tę dodatkową płytkę, która będzie zmieniać poziomy i zawiera dwa przekaźniki 10 Amp.

Steve Robillard
źródło
17

Najprostszym sposobem jest użycie sterownika dwustopniowego. Musisz użyć sterownika przekaźnika wysokiego napięcia, takiego jak ULN2003 ULN2803, a następnie podłączyć wyjście do sterowania przekaźnikiem w celu sterowania żądanym komponentem.

To pokazuje przykład obwodu sterownika 3.3v

Możesz kupić wszystkie te komponenty w Mouser, DigiKey lub w dowolnej innej głównej witrynie. Ostrzegam tylko, że te elementy pobierają dużo prądu, więc nie możesz użyć 5 V, które jest dostępne na złączu rozszerzeń, musisz mieć zewnętrzny zasilacz o mocy co najmniej 1A @ 5 V.

Uwaga: Powodem sugerowania użycia przekaźnika jest to, że Raspberry PI nie ma wystarczającej mocy, aby wysterować tak wiele wyjść tranzystorowych, chyba że użyjesz tranzystorów FET. Obwód sterownika zapewnia, że ​​nie uszkodzisz swojego cennego RasPi, nawet jeśli zewniesz wyjście lub dojdzie do wzrostu mocy z powodu prądu rozruchowego przełączania przekaźnika.

FarhadA
źródło
Czy mogę zapytać, dlaczego nie napędzasz przekaźnika za pomocą prostego obwodu tranzystorowego?
Alex Chamberlain,
1
Raspberry PI nie ma wystarczającej mocy, aby wysterować tak wiele wyjść tranzystorowych, chyba że użyjesz tranzystorów FET. obwód sterownika zapewnia, że ​​nie uszkodzisz swojego cennego RasPi, nawet jeśli zewrzesz wyjście lub skok napięcia z powodu prądu rozruchowego przełączania przekaźnika.
FarhadA
1
Ogólnie rzecz biorąc, przy wymianie stosu lepiej jest zaktualizować odpowiedź w odpowiedzi na prośby o wyjaśnienie w komentarzach, w ten sposób wszystkie potrzebne informacje znajdują się w samej odpowiedzi, a nie w komentarzach. Oznacza to również, że ludzie mogą uporządkować (usunąć) swoje komentarze, gdy ich prośba zostanie rozpatrzona. Idealnie byłoby, gdyby odpowiedzi zawierały niewiele lub nie zawierały żadnych komentarzy odwracających uwagę od odpowiedzi.
Mark Booth
5

Istnieje również rodzina wstępnie wbudowanych listew zasilających Gembird, które można kontrolować przez USB. Powinny działać przy użyciu sispmctl .

Elmicha
źródło
3

Istnieje amerykański produkt o nazwie PowerSwitch Tail, który jest w zasadzie optycznie izolowanym przekaźnikiem w pudełku. Tworzą kompletne urządzenie dla napięcia 120 V, ale tylko zestawy dla źródeł zasilania 240 V.

Zestaw zestawu wygląda dość prosto (nawet dla początkującego). Zaletą tej trasy jest to, że (po zakończeniu) wszystkie połączenia wysokiego napięcia są bezpiecznie wewnątrz obudowy i że tablica została zaprojektowana przez profesjonalnego inżyniera z należytym uwzględnieniem właściwej izolacji między wysokimi i niskimi napięciami oraz między połączeniami wysokiego napięcia .

http://www.powerswitchtail.com/Pages/PSTIIU.aspx

Chociaż jest droższy (18 USD) niż układ scalony z przekaźnikiem, jest o wiele wygodniejszy i (najprawdopodobniej) o wiele bezpieczniejszy. Jeśli miałbyś rzucić własne urządzenie w ten sposób (z odpowiednią płytą, skrzynką itp. I wszystko zrobione bezpiecznie), prawdopodobnie i tak nie pobiłbyś ceny, szczególnie w przypadku hobbystów.

Przetrząsać
źródło
1

Dołączyłem zasilany przez USB wyłącznik zasilania od AVIOSYS - USB NetPower 8800. Musiałem użyć zasilanego koncentratora, ponieważ RPi nie jest w stanie wygenerować wystarczającej mocy przez port USB do przełączenia.

Jednostka AVIOSYS jest dostarczana tylko ze sterownikami Windows. Poprosiłem o sterowniki Linuksa i / lub specyfikację protokołu, ale odmówili opublikowania jakiejkolwiek specyfikacji, ponieważ powiedzieli, że nie ujawniono jej od Prolific, który użył konwertera szeregowego USB na to urządzenie.

Musiałem więc użyć narzędzia do przechwytywania portów USB, aby przeanalizować dialog, a następnie odtworzyć go w programie Python na RPi. Do wygenerowania został dialog ponad 50 wiadomości - nie wiem, czy wszystkie są potrzebne, ale po zainicjowaniu jedna wiadomość jest potrzebna do włączenia, a druga do wyłączenia.

Jeśli jesteś zainteresowany, program działa na RPi i możesz go pobrać ze strony:

https://skydrive.live.com/#cid=500667A62B4F909A&id=500667A62B4F909A%21294

Musisz także zainstalować bibliotekę python-USB na RPi

Lanca
źródło