Jakie są najnowsze źródła. Lista dla Raspbian?

13

Repozytorium Raspbian sugeruje, że Wheezy byłby „oficjalnym” obecnym pakietem dystrybucji Raspbian.

Nie mogę jednak w to uwierzyć, ponieważ przez ostatnie lata używałem „Jessie” jako „stabilnego”, który jest następcą „Wheezy”.

A ponieważ „Stretch” został wydany, zmieniłem moje /etc/apt/sources.listna następujące:

$ find /etc/apt/sources.list* -type f | xargs sed '/^deb/!d'
deb http://mirrordirector.raspbian.org/raspbian/ stable main contrib non-free rpi firmware
deb http://archive.raspberrypi.org/debian/ stretch main ui

Udało mi się również uruchomić apt-get dist-upgradez „Jessie” do „Stretch”, który pobrał i zainstalował około 1 gig *.debplików w ramach tego procesu.

Ale chociaż apt-get updatejest w stanie pobrać wszystkie listy pakietów bez problemów, nigdy nie dostałem żadnych aktualizacji przez około tydzień.

Nie mogę uwierzyć, że od tego czasu nie było żadnych aktualizacji zabezpieczeń, dlatego martwię się, że moje /etc/apt/sources.list*mogą być niepoprawne.

Próbowałem zmienić „Stretch” z powrotem na „Jessie”, ale nie było też żadnych aktualizacji.

Czy ktoś może mi powiedzieć, dlaczego oczywiście brakuje mi najnowszych aktualizacji zabezpieczeń?

Guenther Brunthaler
źródło
Prawdopodobnie była to moja wina, czasami infrastruktura warczy z różnych powodów (chociaż ostatnie ulepszenia oznaczają, że powinno się to zdarzyć mniej niż kiedyś) i nie zawsze zauważam to i odwracam tak szybko, jak powinienem.
Peter Green

Odpowiedzi:

12

Wygląda na to, że mój problem był tymczasowy.

Kilka tygodni po opublikowaniu mojego pierwotnego pytania ustawienia zaczęły działać. Właściwie nic nie zrobiłem. Wydaje mi się, że „stretch” nie był tak naprawdę gotowy na wsparcie w ramach Raspbian, ale teraz jest.

Obecnie mam tylko następujące skuteczne wiersze na mojej stronie sources.list i teraz działają dobrze:

$ grep ^[[:alnum:]] /etc/apt/sources.list
deb http://mirrordirector.raspbian.org/raspbian/ stretch main contrib non-free rpi firmware
deb http://archive.raspberrypi.org/debian/ stretch main ui

Lekcja wyciągnięta z tego incydentu: Nigdy nie ufaj opiekunom dystrybucji, aby niezawodnie zmieniali nazwy pakietów ogólnych, takie jak „stabilny” lub „testowanie” w spójny sposób. Mogą zmieniać nazwę w repo, ale nie (jeszcze) w innych, których również możesz używać.

Lepiej używaj wyraźnych nazw pakietów, takich jak „stretch”, i zmieniaj je ręcznie, gdy nadejdzie kolejna aktualizacja pakietu. To może zaoszczędzić ci wielu problemów podczas okresu przejściowego między aktualizacjami dist.

Guenther Brunthaler
źródło
Dziękuję bardzo za to. Właśnie zaoszczędziłeś mi tyle czasu.
tyleax,
Wystąpił błąd pisowni zamiast jednego.
ctrl-alt-delor
3

Mają teraz nową wersję „Stretch”. Możesz go znaleźć tutaj

Pytania i odpowiedzi zawierają wszystkie instrukcje aktualizacji.

Aby zaktualizować, najpierw zmodyfikuj pliki /etc/apt/sources.list i /etc/apt/sources.list.d/raspi.list. W obu plikach zmień każde wystąpienie słowa „jessie” na „stretch”. (Oba pliki wymagają edycji sudo).


Aby odpowiedzieć na twoje pytanie, najnowsze repozytoria są w /etc/apt/sources.list- Niepomocowana linia w NOOBS Jessie to:

deb http://mirrordirector.raspbian.org/raspbian jessie main contrib non-free rpi

Jest jeszcze jeden, który został zakomentowany, więc nie jest domyślnie używany. Jest identyczny, z wyjątkiem tego, mirrordirectorże ma go archivew adresie URL.

SDsolar
źródło
Dziękuję za odpowiedź, ale wygląda na to, że moje problemy miały przejściowy charakter w okresie przejściowym. Mogę teraz używać „stretch” wszędzie i nie jest już wymagane „jessie”. Ale dotarcie tam zajęło kilka tygodni.
Guenther Brunthaler,