Domyślnie włączam SSH w Raspbian Stretch

16

Mam model Raspberry Pi 1 A z obrazem Raspbian Stretch Lite .

Zauważyłem, że kiedy włączam mojego pi i pozwalam mu się uruchomić, nie wydaje mi się, że mogę go włączyć SSH z mojego laptopa Mac. Najpierw muszę podłączyć RPi do klawiatury i monitora, zalogować się do niego (z domyślnym piużytkownikiem, co jest na razie w porządku), a następnie skutecznie „odbić” SSH ręcznie:

sudo service ssh stop
sudo service ssh start

Gdy to zrobię, mogę bez problemu podłączyć SSH do RPi (z mojego komputera Mac).

Uważam, że oznacza to, że SSH nie działa domyślnie podczas uruchamiania. Jak mogę potwierdzić, że tak jest, i jak mogę to naprawić, aby mieć następujący cykl tworzenia / testowania:

  1. Włącz pi
  2. Daj mu minutę lub dwie na uruchomienie
  3. SSH w to z mojego komputera Mac

Jakieś pomysły?

smeeb
źródło
2
Możliwy duplikat SSH nie działa przy nowej instalacji
Milliways,

Odpowiedzi:

17

Najłatwiejszym sposobem na zrobienie tego w przypadku instalacji bezgłowej jest utworzenie pliku o nazwie sshna partycji rozruchowej karty SD. Umożliwi to demona SSH natychmiast po pierwszym uruchomieniu i zostanie usunięty.

Oficjalny przewodnik SSH: https://www.raspberrypi.org/documentation/remote-access/ssh/README.md#3-enable-ssh-on-a-headless-raspberry-pi-add-file-to-sd- karta na innym komputerze

To i wiele więcej dla konfiguracji bezgłowej można również znaleźć na forum Raspberry Pi: https://www.raspberrypi.org/forums/viewtopic.php?t=191252

88 ważył
źródło
1
Właśnie potwierdziłem, że ta procedura działa zgodnie z oczekiwaniami na RPi A przy użyciu świeżej instalacji raspbian stretch.
bobstro
4
NIE działa na listopadowym odcinku raspbian
dekady
1
Dokumentacja mówi to w tym linku raspberrypi.org/documentation/remote-access/ssh/README.md
UselesssCat
Właśnie potwierdziłem tę procedurę na moim komputerze z systemem Linux, na którym zainstalowałem kartę microsd w katalogu / media / fred. Wydałem polecenia: cd /media/fred/bootnastępnie touch ssh odmontowałem kartę microsd, wyjąłem ją z komputera, a następnie włożyłem do Raspberry Pi i uruchomiłem Pi. Mógłbym wtedy ssh do Pi z mojego Linux-a. np ssh [email protected]. To jest na raspbian stretch lite na Raspberry Pi 3B.
Czy
16

Czy utworzyłeś plik w katalogu / Boot o nazwie „ssh” bez rozszerzenia?

lub ustawienie z

sudo raspi-config 

następnie -> opcje interfejsu -> włącz ssh

EDYTOWAĆ wprowadź opis zdjęcia tutaj

Dr.Rabbit
źródło
Dzięki @ Dr.Rabbit (+1) - ale dwie obawy: (1) Już teraz zapewniłem pewne części mojej dystrybucji Raspbian (zainstalowałem Javę, wdrożyłem pewne aplikacje / pliki w określonych lokalizacjach w systemie plików, używano systemddo tworzenia / zarządzania pewnymi usługi dla mnie itp.) ... czy będzie działać sudo rasp-configcofnąć dowolne ustawienia, które już skonfigurowałem ręcznie? Innymi słowy: czy można tak powiedzieć „czyścić tabliczkę”? I (2) zgodnie z tym linkiem nie ma menu „ Opcje interfejsu ” poza raspi-configmenu głównym, jakieś myśli?
smeeb
Nie, to nie dotyczy żadnych ustawień, których nie znasz, pomyśl o tym jak o ekranie bios
Dr.Rabbit 29.09.17
Achhh, mówisz o PiZero, mam model 1, nie sądzę, że moja wersja działa tak samo jak twoja.
smeeb 29.09.17
Och, przepraszam, myślałem, że wszyscy uruchomili tę samą aplikację konfiguracyjną, każde ręczne utworzenie pliku powinno go rozwiązać
Dr.Rabbit
Wszystkie działają w tej samej aplikacji konfiguracyjnej. Jest to część systemu operacyjnego, która jest taka sama dla wszystkich modeli.
złotowłosa
2

Wydaj dwa polecenia jako superużytkownik

systemctl enable ssh.service
systemctl start ssh.service
Chenming Zhang
źródło