Jak mogę skonfigurować serwer wydruku?

24

Chciałbym użyć mojego Pi jako serwera wydruku. Moja drukarka jest obsługiwana przez komputer, którego chcę używać jako serwer wydruku. Czy jest wystarczająco szybki i ma na to dość? Jak skonfigurować serwer wydruku z zalecanym obrazem debian?

Bengt
źródło
Uwaga: jeśli uznasz, że puchary są wolne z gs lub pdftops przy użyciu do 100% procesora. Następnie przejdź do interfejsu urządzenia w ustawieniach urządzenia i ustaw wartość dpi na 300. Większość drukarek Lexmark ma domyślną rozdzielczość 600 dpi. Jeśli nie podoba ci się ziarnisty wygląd 300dpi, edytuj plik PPD i znajdź gdzie są ustawienia 300 dpi, zduplikuj 300 i ustaw go na 350. Odkryłem, że 350dpi wygląda prawie identycznie jak 600dpi. * Pliki znajdują się w / usr / share / ppd / i / etc / cups / ppd / * Będziesz musiał zatrzymać i rozpocząć puchary, aby zobaczyć zmiany.

Odpowiedzi:

19

Preambuła

Jak zauważyło kilku innych pomocnych członków (szczerze mówiąc. @AlexChamberlain, szczerze mówiąc), musisz upewnić się, że sterowniki drukarki działają najpierw! Jeśli nie możesz drukować regularnie z komputera, nie ma sensu konwertować go na serwer druku.

Procedura instalacji drukarki wykracza poza zakres tej odpowiedzi, ale przynajmniej musi obejmować instalację CUPS, która zawiera demona. Możesz to zrobić, uruchamiając następujące czynności.

$ sudo apt-get install cups

W systemie Debian lub nowszym w Arch Linux.

$ sudo pacman -S cups

serwer

Musisz tylko ponownie skonfigurować serwer, aby umożliwić innym komputerom dostęp do twojej drukarki. Będziesz edytować /etc/cups/cupsd.confplik i musisz podać dwie rzeczy.

  1. Połączenie do słuchania.
  2. Które maszyny mogą korzystać z drukarki.

Oto taki, który powinien pasować do naszych potrzeb, zachęcamy do zmiany wartości.

# /etc/cups/cupsd.conf
Listen *:49631

<Location /printers>
  Order allow,deny
  Allow 192.168.0.*
  Allow 192.168.1.*
</Location>

Wreszcie musimy zrestartować demona CUPS. Pamiętaj, że za każdym razem, gdy zmienisz coś w pliku konfiguracyjnym , musisz zrestartować demona . Na Debianie uruchom

$ sudo /etc/init.d/cups restart

Tada! Skonfigurowaliśmy serwer! = D Teraz musimy tylko skonfigurować klienta ...


Klient

Windows

Aby umożliwić maszynom Windows drukowanie za pośrednictwem naszego serwera CUPS, musimy podać im http://adres. W tym celu zainstalujemy sambę

$ sudo aptitude install samba

Uruchom ponownie demona CUPS.

$ sudo /etc/init.d/cups restart

A teraz możemy powiedzieć Windowsowi, aby używał następującego adresu URL! (Upewnij się, że edytujesz go, aby odzwierciedlić określone ustawienia).

http://<ip>:<port>/printers/<printer_name>

Arch Linux

Ponieważ instalowanie drukarek różni menedżera okien od menedżera okien, zrobimy to w staromodny sposób, zgodnie z prawdą! Najpierw musisz zainstalować libcups.

$ sudo pacman -S libcups

A następnie dodajesz adres IP serwera CUPS lub nazwę hosta do /etc/cups/client.conf. Twój plik powinien wyglądać tak.

# /etc/cups/client.conf
ServerName hostname-or-ip-address[:port]

Każda aplikacja powinna wtedy znaleźć drukarkę.


Referencje

  1. Udostępnianie drukarek - SystemPrinting - Debian Wiki
  2. CUPS jako serwer wydruku dla maszyn z Windowsem - SystemPrinting - Debian Wiki
  3. Instalowanie pakietu klienta - CUPS - ArchWiki

źródło
to po prostu działa :-)
greg121