Jaki jest łatwy sposób na elektromagnetyczne ekranowanie Pi?

11

Mój przyjaciel i ja pracujemy nad projektem telegraficznym wojny domowej, a my włączyliśmy Pi do projektu, do odczytu i wyświetlania otrzymanego kodu z klucza. Mój przyjaciel stworzył echosondę z poprawnym okresem, która opiera się na elektromagnesie. Jednak interferencja elektromagnetyczna z sygnalizatora powoduje awarię systemu plików. Czy jest jakiś prosty sposób, aby zapobiec tej interferencji? Czy są jakieś przyzwoite klatki Faradaya dla Pi?

fr00ty_l00ps
źródło

Odpowiedzi:

8

O ile wiem, nikt nie zapewnia specjalnie zbudowanej klatki Faraday Raspberry Pi.

Jednak samodzielne wykonanie jest dość proste, ponieważ rdzeń jest zwykle zwykłą siatką aluminiową .

Oto przyzwoity samouczek, który możesz wykonać .

Jivings
źródło
Nie widziałem, żebyś odpowiadał na pytanie, odkąd dołączyłem do tej strony! Czy zaczniesz teraz częściej odpowiadać na pytania?
syb0rg,
@ syb0rg Haha, moderacja zajmuje sporo czasu! I widziałem tak wiele pytań Pi, które lubię wybierać i wybierać naprawdę interesujące;)
Jivings
jeśli nie potrzebujesz, wystarczy użyć puszki z ciasteczkami.
Jasen
8

Klatka Faradaya zapewni ochronę przed promieniowaniem elektromagnetycznym, ale jest mało prawdopodobne, aby była przyczyną twojego problemu. Zakładam, że podłączasz Pi do zewnętrznego obwodu (nie dajesz nam wiele do pracy) i to prawie na pewno jest problem. Istnieje wiele ustalonych metod ich ochrony, od pierścieni ferrytowych do odrzucania w trybie wspólnym, kondensatorów filtrujących lub pełnej izolacji (przy użyciu izolatorów optycznych). Nie zapomnij o mocy pi, która jest również potencjalnym źródłem problemów.

Milliways
źródło
2
Problem nr 1 to zawsze czysta moc dla RPi.
John La Rooy,
2

Jeśli moc RPi nie jest wystarczająco odłączona / przefiltrowana, może to być przyczyną problemu, który widzisz. Jeśli RPi nie ma osobnego zasilacza, powinieneś spróbować - po prostu połącz podstawy.

Zanim zaczniesz zajmować się wytwarzaniem czegoś, możesz wypróbować prawie każdy metalowy pojemnik, który masz wokół. Puszka do kawy / puszka do ciastek itp.

Umieść Pi w metalowym pojemniku i wyprowadź przewody z najmniejszego praktycznego otworu. Jeśli masz jakieś rdzenie ferrytowe, przełóż przewody przez przewody tak blisko puszki, jak to możliwe.

Czy jest jakaś szansa na zdjęcie? W twoim układzie / konfiguracji może być coś jeszcze oczywistego.

John La Rooy
źródło
2
A dla notatek dla manekinów nie kładź gołej deski do pi na metalowej powierzchni, bo pod spodem zwierają szpilki :)
XTL
1

Chociaż nie oznacza to, że jest przypadkiem Faradaya:

http://www.adafruit.com/products/1036

to aluminiowa skrzynia kęsa, która jest bardzo gruba. To - uziemione - prawdopodobnie dobrze by ci zrobiło, ale znowu, jeśli podzielisz dowolne linie z inną elektroniką, to kto wie, skąd masz zakłócenia. W połączeniu z kilkoma z nich:

https://www.google.com/search?q=snap%20on%20ferrite%20core#q=snap+on+ferrite+core&tbm=shop

(Wystarczy wyszukać „zabezpieczenie ferrytowego rdzenia” lub „zatrzasnąć ferrytowy rdzeń”), a MUSISZ być na dobrej drodze.

Powiedziawszy to, jestem pewien, że każda „torba Faraday na telefon” lub obudowa zrobi to samo za dużo mniej;) Powodzenia!

naMretupmoC
źródło
1
To niezła sprawa.
Jivings
0

Urządzenia indukcyjne, takie jak elektromagnesy, mogą powodować problemy dla wrażliwej elektroniki. użyj całkowicie oddzielnego zasilacza dla pi i podłącz do telegrafu za pomocą transoptora.

Indukcyjność twojego echosondy Morse'a prawdopodobnie generuje setki woltów na kluczowych stykach.

Jasen
źródło