Mapowanie sieciowe, które może być używane dla autonomicznych pojazdów / robotów

13

Czy istnieje narzędzie do tworzenia map internetowych, które umożliwia programistom wykorzystanie go do wykreślania danych GPS autonomicznych pojazdów / robotów?

Google Mapszabrania tego. Zobacz 10.2.C . Google Earthlink do warunków użytkowania przechodzi do tej samej strony. BingMapy wyglądają podobnie (patrz 3.2. (G) ).

To, czego chcę, to narzędzie internetowe, które pokazuje albo zdjęcia satelitarne i / lub mapę, które mogą nakładać się na fabułę za pomocą interfejsu API. Robię to ogólny ploter GPS na ROSktóre mogą być wykorzystywane zarówno do powolnych robotów i szybkich pojazdów / samochodów.

Dzięki!

Izaak
źródło

Odpowiedzi:

5

Podsumowałbym oba te fragmenty jako:

  • Nie używaj naszej logiki do zapewniania nawigacji zakręt po zakręcie pojazdom
  • Nie używaj naszych map do śledzenia zasobów biznesowych, chyba że podpisałeś umowę o komercyjnym wykorzystaniu

Trudno powiedzieć, czy opisany przypadek użycia narusza którykolwiek z tych warunków. W każdym razie sprawdź http://www.openstreetmap.us/ .

Jay Beavers
źródło
Dzięki za „dowód przeczytania”. Przeczytałem ponownie i zgodziłem się, że nie brzmią one tak, jakby zabraniały samodzielnego knowania.
Izaak
6

Google Earth istnieje właśnie w tym celu: nakładania własnych danych na mapę. Po prostu piszesz skrypty do tłumaczenia (lub eksportowania) swoich danych do formatu KML, a następnie dodajesz adres URL do Google Earth w następujący sposób:

Dodaj łącze sieciowe

W odniesieniu do warunków użytkowania: warunki użytkowania Google Earth zabraniają jedynie korzystania z oprogramowania w celu kontrolowania zachowania pojazdu, a nie reprezentowania jego przeszłych zachowań. (Ich troska najprawdopodobniej ograniczy ich odpowiedzialność od próby wytyczenia drogi w GE dla robota, który ma podążać, i spowodowania, że ​​zderzy się z czymś z powodu niedokładności mapy.)

Jako quasi-dowód napisałem w pewnym momencie planista misji z Google Earth ( http://www.youtube.com/watch?v=vK0wWH9Ijnk ), który pokazałem zespołowi Google Earth; wszystko było w porządku. Skontaktowali mnie również z zespołem z NASA, który wykorzystuje Goole Earth do tego celu. Jestem przekonany, że takie użycie jest dozwolone, ponieważ generuję tylko skrypty misji i nie wchodzę w interakcje z autonomią.

Ian
źródło
Potwierdzony: Używamy tej funkcji do drukowania danych z naszych eksperymentów w terenie. Wysoce polecany.
Josh Vander Hook
Dzięki za post. Pytam jednak o warunki użytkowania, a nie o funkcje.
Izaak
2
Zaktualizowałem odpowiedź w moim doświadczeniu z zespołem Google Earth. TL; DR, wszystko w porządku.
Ian
Mam wrażenie, że Twoja sprawa była w porządku z Google b / c jest fajnie
IsaacS
1
Wątpię, czy firma tak duża jak Google ma wyjątki w procesie prawnym dla projektów, które uznają za „fajne”. Oto plik KMZ z Woods Hole Oceanographic Institute, który robi to, o czym mówisz, i więcej: habcam.whoi.edu/HabCamData/GoogleEarth/...
Ian