Czy istnieje zastępcza aplikacja głosowa Skype?

17

Czy ktoś skonfigurował Raspberry Pi jako tani komputer stacjonarny dla swojej rodziny?

Chciałbym to zrobić, ale najpierw myślę, że natknąłem się na Skype. Moja siostra studiuje za granicą, więc ona i moja mama dużo rozmawiają na Skypie, a dla Raspberry Pi (arm cpu) nie ma wersji Skype.

Czy jest jakaś inna aplikacja VOIP, która działa tak dobrze jak Skype i jest łatwa w użyciu dla rodziców? Wideo nie jest ścisłym wymogiem, ale miło jest mieć funkcję ...

Na forach Raspberry Pi mówi się, że Skype MAYBE będzie mógł kiedyś uruchomić, ale nie dzisiaj - http://www.raspberrypi.org/phpBB3/viewtopic.php?f=2&t=1891

Valentt
źródło
1
Zapomnij o Skype, to zepsuta, niepewna platforma. IMO i tak każdy powinien przeprowadzić migrację do lepszej aplikacji VOIP.
Jivings
2
Co z Google Voice?
Steve Robillard
@Jivings, którą aplikację VOIP sugerujesz? Powinno to być łatwe dla zwykłych użytkowników, a nie dla nas maniaków, potrzebuję czegoś, co mogę dać moim rodzicom i siostrze ...
valentt
Zgadzam się, że skype nie powinien być używany, ponieważ nie może być utrzymywany przez społeczność. Ale jeśli chodzi o uruchamianie skype: nie możemy wziąć Skype'a na ARM dla Androida lub Maemo i ulepszyć środowisko w systemie Linux na Raspeberry PI, aby działało. Muszą być kompilacje Skype dla Androida i Maemo / Meego / Tizen / cokolwiek.
imz - Ivan Zachharyaschev
1
@imz Musiałby zostać zbudowany dla armv6. Nie tak proste jak się wydaje.
Jivings

Odpowiedzi:

9

Po długim i intensywnym spojrzeniu wygląda na to, że Mumble jest najlepszym zamiennikiem Skype. Potrzebuje serwera, ale jest o wiele łatwiejszy do skonfigurowania niż Asterisk.

Valentt
źródło
1
Mumble (lub Murmur ) to świetna usługa, która moim zdaniem jest lepsza niż Ventrilo, ale jest bardzo podobna.
earthmeLon
3

Gwiazdka

Gwiazdka jest PBX typu open source.

Ktoś ma blog z obrazem Debiana, na którym jest zainstalowany Asterisk. Istnieją również dowody na forach, że działa.

Alex Chamberlain
źródło
Gwiazdka jest przesadą w tej sytuacji i nie znam nikogo, kto hostuje bezpłatną usługę gwiazdki :( Powinno to być łatwe dla zwykłych użytkowników, a nie dla nas maniaków, potrzebuję czegoś, co mogę dać moim rodzicom i siostrze. ..
valentt,
Nie potrzebujesz tylko pnia SIP?
Alex Chamberlain,
Ponieważ Skype został wykupiony przez Microsoft, wdrożenie bramki Skype Asterisk zostało zatrzymane. Ale tak - korzystanie z VoIPcheap jest świetną alternatywą dla Skype'a i możesz użyć klienta SIP na swoim smartfonie, aby zadzwonić do świata po wyjątkowo niskich kosztach.
Piotr Kula
0

Myślę, że Linphone może być wart rozważenia, zwłaszcza, że ​​jest także wideofonem i nadal jest aktywnie utrzymywany.

David Mackney
źródło
-1

Użyłbym UV4L dla dwukierunkowego audio / wideo w przeglądarce. Zrzut ekranu 1 . Działa również z Jitsi Meet.

ladacznica
źródło
To jest rzeczywiście najlepszy sposób dla Rpi
strumpet