Czy wszystkie urządzenia Bluetooth / Wi-Fi USB zgodne z systemem Linux powinny działać?

19

Mam cierpliwie czekające na nadejście Raspberry Pi klucze sprzętowe mini-WiFi i mini-bluetooth. Są one wymienione jako urządzenia kompatybilne z systemem Linux.

Czy są jakieś obawy związane ze sprzętem Raspberry Pi w porównaniu do pełnego stosu PC, tj. Posiadaniem kanału USB obsługującego ethernet?

Ogólnie, czy wszystkie urządzenia kompatybilne z Linuksem powinny współpracować z Raspberry Pi?

Beeblebrox
źródło
1
Miałem koszmar z tym kluczem mini-wifi .
Jivings,
Jeśli istnieje w pełni darmowy sterownik, prawie na pewno (z wyjątkiem niejasnych problemów sprzętowych). Jeśli jest plik binarny od producenta (który na szczęście jest rzadki), najprawdopodobniej nie.
XTL

Odpowiedzi:

14

Zależy to od używanej dystrybucji, od tego, czy twórca dystrybucji skompilował szczupłe niestandardowe jądro wyrywające sterowniki w celu zaoszczędzenia miejsca, czy też wysłał dość „standardowe” jądro.

Pod względem wartości każde urządzenie USB, które wypróbowałem, działało dobrze przy użyciu ostatniego obrazu Debiana.

Pamiętaj jednak o poborze mocy podłączanego urządzenia. Masywne rzeczy, takie jak karty Wi-Fi i kamery internetowe, będą bardziej problematyczne, ale jest to oddzielne od problemu ze sterownikami.

Popey
źródło
3
Ponadto moduły są dostępne dla ARM.
Jivings,
2
Pewnym znakiem urządzenia pobierającego zbyt dużą moc jest kilka paniki jądra.
Joe
9

Niekoniecznie. Wielkie „ale” polega na tym, że sterowniki muszą być skompilowane dla ARMv6, co nie zawsze ma miejsce.

Mniej prawdopodobne, że będzie to problem, ale nadal możliwe, to pobór mocy z adaptera - możliwe, że jeśli będzie za dużo, Pi nie dostarczy wystarczającej ilości prądu, a zatem nie będzie działać.

berry120
źródło