Jak mogę używać iMaca jako wyświetlacza zewnętrznego?

12

Muszę przyznać, że przeprowadzone przeze mnie badania sugerują, że nie jest to możliwe (i że jest to bardziej skomplikowane niż początkowo sądzono). Wyjścia Raspberry Pi HDMI i iMac (przynajmniej te z połowy 2010 roku) nie akceptują wejść HDMI - akceptują tylko wejścia Mini DisplayPort, które zazwyczaj pochodzą z innych produktów Apple.

O ile mi wiadomo, HDMI i Mini DisplayPort to niekompatybilne formaty, a jedynym sposobem na przejście z HDMI na DisplayPort jest użycie nieporęcznego, kosztownego konwertera . Nie można tego zrobić za pomocą adaptera pasywnego; jeśli jednak chcesz iść w innym kierunku (np. użyj iMaca jako urządzenia wyjściowego, podłączając DisplayPort w swoim iMacu do telewizora HDMI), jest to możliwe, dość tanio .

Zasadniczo iMac może być urządzeniem wyjściowym HDMI, ale nie urządzeniem wejściowym HDMI.

Czy tak jest w przypadku? A jeśli tak, to czy ktoś zna obejście (które nie wymaga wydania 150 funtów na Kanex XD)?

Sputnik
źródło
1
Nie jestem pewien, czy należy to do wymiany stosów Ask Different (Apple), czy nie
Alexander - Przywróć Monikę
1
@XAleXOwnZX To jest temat na temat Raspberry Pi, więc nie zamierzamy go migrować. Przepraszam. = P
1
Jasne, że dotyczy tematu (dotyczy RPi), ale o wiele lepszą odpowiedź można uzyskać od ludzi, którzy wiedzą o prawdziwej naturze tego pytania: docelowy tryb wyświetlania na iMacach.
Alexander - Przywróć Monikę
Co powiesz na korzystanie z urządzenia USB TV Capture? Nie widzę innego łatwego sposobu
Piotr Kula

Odpowiedzi:

12

Możesz uruchomić GUI na maszynie hosta, w tym przypadku na komputerze Mac, przez SSH. To tylko dwa kroki, trzy jeśli liczyć konfigurację.

Zanim cokolwiek zrobisz, musisz zainstalować i skonfigurować SSH na swoim komputerze. Musisz mieć możliwość ssh do Raspberry Pi przez komputer Mac.

 1. Teraz musisz włączyć SSH do Raspberry Pi. Można to osiągnąć w ten sposób.

  $ ssh -X username@hostname
  

  UWAGA Ty trzeba użyć -Xflagi. Umożliwia to przekierowanie portów X11, umożliwiając przeglądanie GUI na komputerze Mac. Upewnij się, że używasz wielkiej litery, a nie, -xponieważ mała litera wyłącza przekierowanie portów X11.

 2. Teraz musisz użyć, execaby uruchomić menedżera okien. Na przykład, aby uruchomić LXDE, uruchom następującą komendę.

  $ exec startlxde
  

Co powinno się stać, to powinieneś zobaczyć ekran Raspberry Pi na komputerze Mac. Teraz powinieneś być w stanie kontrolować Raspberry Pi za pośrednictwem komputera Mac i zobaczyć, co jest na ekranie Raspberry Pi.

Bibliografia

 1. Uzyskaj wyświetlanie RaspberryPi na komputerze iMac

źródło
Chociaż uzyskuje to obraz z Pi na Macu, nie wyświetla bezpośrednio sygnału wideo z płyty na monitorze iMaca.
scruss
Nie, ale nadal spełnia to zadanie i jest znacznie tańszy niż zakup konwertera HDMI na DisplayPort.
Dzięki za to, Bryan. Myślę, że zamiast tego wybiorę tani telewizor HD, ponieważ i tak będę potrzebować wyświetlacza, aby skonfigurować adres IP na R-Pi. Ale miło wiedzieć, że można to zrobić.
Sputnik
1
@ Spütnik: Nie potrzebujesz wyświetlacza, aby ustawić adres IP. Po prostu edytuj / etc / interfaces / network na karcie SD z innego komputera. penguintutor.com/blog/viewblog.php?blog=6306
Kleist
Mogę potwierdzić, że to działa! : D Aby uzyskać bardziej szczegółowe instrukcje (w tym dla systemu Windows i innych systemów operacyjnych), zobacz dwie fantastyczne strony na Wiki: elinux.org/RPi_A_Method_for_ssh_blind_login i elinux.org/RPi_Wheezy_VNC .
Sputnik
3

Według Apple potrzebujesz konwertera

Podsumowanie W trybie wyświetlania docelowego można używać komputera iMac (27 cali, połowa 2010 r.) Lub iMaca (27 cali, koniec 2009 r.) Z systemem Mac OS X jako wyświetlacza zewnętrznego. Podłącz dowolny komputer lub inne urządzenie z Mini DisplayPort do 27-calowego iMaca za pomocą kabla Mini DisplayPort do Mini DisplayPort lub konwertera, który konwertuje inne protokoły elektryczne, wideo i audio z innego urządzenia źródłowego na sygnały zgodne z Mini DisplayPort. (Kable i konwertery dostępne osobno.)

Więcej informacji tutaj

Podłączanie źródła wideo do iMaca

27-calowy iMac ma dwukierunkowy Mini DisplayPort, którego można użyć do sterowania drugim monitorem. Ten sam Mini DisplayPort może być używany jako wejście wideo, które pozwala iMacowi służyć jako monitor zewnętrznego źródła wideo. Wszystko czego potrzebujesz to odpowiedni adapter.

Mini DisplayPort w 27-calowym komputerze iMac może odbierać tylko wideo i audio zgodne z DisplayPort. Nie może odbierać analogowych źródeł wideo lub audio, takich jak te ze złącza VGA, ale możliwe jest użycie adapterów do cyfrowego DVI, HDMI itp.

...

John La Rooy
źródło