Zainstaluj Arch Linux z osx

14

Niedawno pobrałem archlinux, ale choć jest to tak kłopotliwe, po prostu nie sądzę, że instaluję go poprawnie. Kiedy to zrobię, moja wersja instalacji i podłączenie jej do Raspberry Pi, ekran pozostanie czarny.

Nigdy nie instalowałem .tar.gz na karcie SD, znalazłem to: http://archlinuxarm.org/platforms/armv6/raspberry-pi

Ale nie jestem na Linuksie. Każda pomoc / link do instrukcji byłaby świetna!

Dawid van der Hoven
źródło
4
Instrukcje wymagają utworzenia partycji ext4, co nie jest możliwe w OS X (przynajmniej bez dodatkowego oprogramowania).
Milliways
Dziękujemy za wyjaśnienie i poleciliście dodatkowe oprogramowanie?
Dawid van der Hoven
Czy jest to możliwe w przypadku komputera z systemem Windows?
Dawid van der Hoven
@DawidvanderHoven Chciałbym uruchomić dystrybucję Linuksa na żywo, taką jak SysrescueCD, na VirtualBox (bezpłatny) i utworzyć partycję ext4.
gurcanozturk

Odpowiedzi:

10

Właśnie wpadłem na ten problem. Znalazłem dwa sposoby na utworzenie karty SD za pomocą obrazów .tar.gz dostarczonych przez ArchLinuxARM, pod warunkiem, że masz czytnik kart SD USB.

Metoda 1: Raspberry Pi + czytnik kart USB + 1 dodatkowa karta SD

Ta metoda wymaga dodatkowej karty SD i czytnika kart USB. Używa Linuksa na twoim Raspberry Pi, aby zbudować nową kartę SD, którą można uruchomić z ArchLinux.

  1. Podłącz zewnętrzny czytnik kart USB do Raspberry Pi.
  2. Podłącz kartę SD, na której chcesz zainstalować ArchLinux, do zewnętrznego czytnika kart USB.
  3. Uruchom Raspberry Pi przy użyciu Raspbian, ponieważ Raspbian ma obraz, który możesz zapisać na karcie SD z OSX lub Windows.
  4. Zainstaluj bsdtar, używając: sudo apt-get install bsdtar

  5. Postępuj zgodnie z instrukcjami ArchLinuxARM dla Raspberry Pi . Upewnij się, że robisz wszystko jako użytkownik root. Aby zrootować się na Raspbian, uruchom sudo -s.

Metoda 2: Czytnik kart VMWare + USB

Ta metoda nie wymaga dodatkowej karty USB, ale wymaga zainstalowania Linuksa na VMWare.

  1. Uruchom Linux na VMWare
  2. Podłącz zewnętrzny czytnik kart USB do komputera z uruchomionym VMWare. VMWare zapyta Cię, czy chcesz połączyć go z instancją Linuksa, co jest właśnie tym.
  3. Postępuj zgodnie z instrukcjami ArchLinuxARM dla Raspberry Pi .

Udało mi się zbudować kartę SD z ArchLinux na komputerze Mac z VMWare Fusion. Wyobrażam sobie, że to działa również z Virtual Box, chociaż nie próbowałem. Wyobrażam sobie, że działa w systemie Windows, ale znowu nie próbowałem.

Powinieneś także wiedzieć, że VMWare nie ma dostępu do wbudowanego czytnika kart SD komputera Mac , stąd potrzeba czytnika kart USB. Być może w systemie Windows VMWare może uzyskać dostęp do wbudowanego czytnika kart, dzięki czemu zewnętrzny czytnik kart USB nie jest potrzebny.

Notatki

Powyższe dwie metody działały, ale zajęło mi kilka prób, aby je uruchomić. Oto niektóre z problemów, na które natrafiłem:

  • Miałem sporadyczną awarię podczas używania bsdtar do wyodrębniania obrazu. Używając journalctl -kfbyłem w stanie zobaczyć reset występujący w systemie USB. Mogłem pozbyć się tego resetu, podłączając mój niezasilany czytnik kart USB do koncentratora USB, zamiast podłączać go bezpośrednio do mojego Raspberry Pi (metoda 1) lub Mac (metoda 2).
  • Korzystając z metody 2, ciągle pojawiał się błąd związany z niemożnością konwersji nazw ścieżek z UTF-8 na bieżące ustawienia narodowe. Potem zdałem sobie sprawę, że moje bieżące ustawienia narodowe nie są ustawione na UTF-8, więc naprawiłem ten problem, uruchamiając się, localectl set-locale LANG=en_US.UTF-8a następnie wylogowując i ponownie w Linuksie.

Podczas uruchamiania Raspberry Pi w Arch, bardzo polecam użycie kabla szeregowego USB, takiego jak kabel szeregowy USB na TTL od Adafruit lub dowolny kabel USB na szeregowy oparty na FTDI. Umożliwi to obejrzenie całego procesu rozruchu Raspberry Pi, który jest kluczowym narzędziem do debugowania podczas próby użycia nowego systemu operacyjnego na Raspberry Pi.

Doug Richardson
źródło
Metoda 1 działała dla mnie. @Dawid_van_der_hoven - pamiętaj, aby zaznaczyć pytanie jako rozwiązane, jeśli zadziałało dla Ciebie.
Jan
1

Byłem w tej samej sytuacji i chcę uruchomić Arch na moim Pi tylko z MacBookiem bez Linuksa.

Wymagania: Pamięć USB + karta SD + Live Linux

Jeśli nie masz czytnika kart USB SD, możesz napisać obraz na żywo Debiana (lub dowolną ulubioną dystrybucję LIVE) na pendrivie na MacOS, używając na przykład balenaEtcher lub narzędzia dd z Terminalu , wtedy możesz uruchom Linuksa w pamięci RAM komputera MacBook / iMac bez utraty danych (ale bądź ostrożny, ponieważ jeśli nie użyjesz poleceń instalacji Arch Linux we właściwy sposób, coś może pójść nie tak). Dlatego w tym rozwiązaniu nie będziesz potrzebować zewnętrznego czytnika kart USB. Mam nadzieję, że to komuś pomoże.

Alexandr Skripkin
źródło