Zmuś Minecraft-pi do korzystania z PiTFT, a nie HDMI

14

Moja córka właśnie dostała PiTFT dla swojego Raspberry Pi, a ja w końcu podniosłem również ekran dotykowy Pi (B +, woo woo) +.

Biorąc pod uwagę, że jest w drugiej klasie i myślę, że każde inne dziecko w szkole gra w Minecrafta, była bardzo podekscytowana, gdy zdała sobie sprawę, że jest fabrycznie załadowana na jej Pi.

Jednak po uruchomieniu główne okno Minecrafta (z dekoracjami) pojawia się na TFT ładnie i czarno. Ale rzeczywisty wyświetlacz Minecrafta pojawia się poza HDMI. Próbowaliśmy export FRAMEBUFFER=/dev/fb1a la Adafruit przewodnik w konsoli, a następnie działa, minecraft-piale niestety! Brak szczęścia. Okno gry Minecraft nadal idzie w złym kierunku.

Jak więc sprawić, by Minecraft pojawił się na PiTFT?

Wayne Werner
źródło
Ulepszyłem trochę twój tytuł w nadziei, że dostarczy ci potrzebnej uwagi.
Złotowłosa
Dobrze jest też pisać na forum adafruit.
Chetan Bhargava
@WayneWerner Nie pozwoliłbym też młodemu mrużyć oczu na małym ekranie LCD przez około godzinę.
Chetan Bhargava
2
Znalazłem tę samą dziurę. Pomimo kilku operacji, na razie szukam sposobu na obejście tego (z obejściem, jeśli to możliwe ). Wkrótce opublikuję aktualizację tego postu. Pr.K
1
Czy sprawdziłeś \ używane FBCP?
linuxgnuru

Odpowiedzi:

4

Jeśli Minecraft na pi korzysta z OpenGL, to nie zadziała, ponieważ OGL nie będzie działać na PiTFT. Adafruit ma wyjaśnienie tego .

Analiza minecraft-pipobranego tutaj pliku binarnego ujawnia, że ​​łączy on się z bibliotekami openGL-ES na pi, więc nie będzie można go używać na PiTFT.

Andrew Stott
źródło