Raspberry Pi ma połączenie z Internetem, ale nie może SSH ani Ping

11

Mam Raspberry Pi Model 2 z najnowszą wersją Raspbian Jessie. Moje Pi jest połączone z Internetem za pomocą adaptera bezprzewodowego Edimax, a ja mogę dobrze pobierać i przeglądać internet. Jednak za każdym razem, gdy próbuję pingować Pi, dostaję

Request timeout for icmp_seq 0
Request timeout for icmp_seq 1
Request timeout for icmp_seq 2
Request timeout for icmp_seq 3
ping: sendto: No route to host
Request timeout for icmp_seq 4
ping: sendto: Host is down

Ilekroć próbuję SSH do Pi, to także kończy się limit czasu. Próbowałem przekierować porty na moim routerze, przypisując statyczne adresy IP do Pi i mojego routera, ponownie instalując Raspbian itp. Każda pomoc byłaby bardzo mile widziana. Dzięki!

Aktualizacja: Mam teraz Raspberry Pi model 3 (z wbudowanym Bluetooth i WiFi). Po zainstalowaniu najnowszej wersji Jessie i połączeniu się z moją siecią domową mam do czynienia z tym samym problemem, jak wspomniano powyżej. Jedynym nowym zjawiskiem jest to, że kiedy pinguję adres IP mojego routera, otrzymuję normalną odpowiedź, ale z dowolnego innego urządzenia sieciowego dostaję wymienione wyżej błędy. Każda rada byłaby świetna!

Sullivan Prellwitz
źródło
czy możesz pingować swoje RPi lub rozpocząć sesję ssh, jeśli jesteś podłączony do tej samej sieci?
DJCrashdummy,
Nie, nie mogę. Połączenie przewodowe z siecią lub połączenie bezprzewodowe nie działa niestety.
Sullivan Prellwitz
Mam taką samą sytuację. Przetestowano Jessie Lite i Full na obu tych samych. Mogę SSH i pingować z innego PI, ale nie z Windows 10. Z tego samego systemu Windows 10 mogę SSH i pingować inny PI z uruchomionym poprzednim jądrem, a nie 4.1.
Mam ten sam problem. Zauważyłem, że jeśli pinguję inny host w sieci lokalnej z pi, problem został rozwiązany i jestem w stanie dotrzeć do pi z innych komputerów w sieci lokalnej. Podejrzewam, że pi nie odpowiada poprawnie na żądania ARP lub coś takiego, więc nigdy nie trafia do tablicy routingu routera. Konfiguruję zadanie crona, aby regularnie pingować inny lokalny adres IP i wydaje mi się, że to rozwiązało problem.
Kelly Norton
Mam Pi 3 i dostaję to samo ... żadna z odpowiedzi na wcześniejsze wersje nie wydaje się mieć żadnego efektu. Mam nadzieję, że ktoś to zrozumie.
RiddlerDev

Odpowiedzi:

1

Po pierwsze, sprawdź swój adres IP. używaj ifconfigna Macu / Linuksie i ipconfigWindowsie, aby sprawdzić, gdzie jest strona routera. Wprowadź adres IP do przeglądarki internetowej i spójrz na listę podłączonych urządzeń.

Jeśli go nie ma, upewnij się, że komputer i Pi są w tej samej sieci Wi-Fi. Jeśli komputer jest podłączony do sieci Ethernet, to dla pewności podłącz go do tego samego WiFi.

Wpisz także raspi-config, a następnie upewnij się, że ssh jest włączony.

Kachamenus
źródło
Już zrobione, spróbowałem na Ethernet i WiFi, zarówno nie działa niestety, ale to za sugestię
Sullivan Prellwitz
Nie ma za co.
Przeredaguję
Mam więc włączony SSH i dla pewności sprawdziłem, czy serwer działa. Który to jest Jestem bardzo zdezorientowany, dlaczego to nie działa.
Sullivan Prellwitz
jeśli jeszcze nie pracujesz w tej samej sieci LAN, zrób to w celu rozwiązania problemu! - upewnij się, że ssh jest włączony ORAZ działa (być może będziesz musiał ponownie uruchomić RPi), a następnie sprawdź LC_ALL=C ifconfig | grep -i 'inet addr'poprawny adres IP swojego RPi ...
DJCrashdummy
1

Miałem identyczny problem. Wystąpiła zła interakcja między moją maliną a routerem.

Jeśli router obsługuje APSD / WMM (spójrz na stronę konfiguracji bezprzewodowej), wyłącz go. Na moim routerze do pomidorów musiałem wyłączyć go osobno dla obu pasm.

Frank Yellin
źródło
1

Jeśli Raspberry Pi z jakiegoś powodu nie wysyła żadnego ruchu sieciowego przez jakiś czas, możesz napotkać problem przekroczenia limitu czasu tabeli MAC (inaczej starzenie się CAM ). Przełączniki sieciowe mają tablicę przeglądową, która śledzi, który interfejs sieciowy jest podłączony do jakich adresów MAC. To jest jak tablica ARP, ale dla warstwy Ethernet. Ilekroć przełącznik widzi pakiet z danego adresu MAC, odświeża swoją tabelę, na którym interfejsie ten adres jest włączony. Ale jest limit czasu (domyślnie 5 minut), po którym zapomina. Jeśli pakiet dotrze następnie do przełącznika dla tego adresu, nie ma pojęcia, do którego interfejsu go wysłać. Może to prowadzić do komunikatów „Brak trasy do hosta” lub „Host nie działa”.

Widziałem to na przełącznikach Ethernet, ale myślę, że dotyczy to również WiFi: router WiFi musi wiedzieć, czy powinien wysłać pakiet do jednego ze swoich przewodowych interfejsów LAN, czy przez radio 2,4 GHz, czy przez 5 GHz.

Wysokiej klasy przełączniki wyślą („zalą”) pakiet ze wszystkich interfejsów. Niektóre przełączniki konsumentów po prostu upuszczają pakiet.

Prawie nigdy nie stanowi to problemu dla większości systemów operacyjnych, takich jak Windows, ponieważ są one tak rozmowne: zawsze wysyłają pewnego rodzaju ruch sieciowy, więc ich wpis w przełączniku pozostaje odświeżony.

Jeśli nie możesz połączyć się z Pi z innego komputera w sieci, spróbuj zalogować się do Pi lokalnie. Jeśli następnie zrobisz coś, co spowoduje wysłanie nawet jednego pakietu sieciowego, problem powinien zostać rozwiązany przez kolejne 5 minut.

Może to wydawać się bardzo niespójnym problemem, ponieważ Pi może czasami spontanicznie wysyłać ruch sieciowy, ale nie zawsze może to nastąpić w ciągu 5 minut. Problem może więc znikać. Twoja konfiguracja może się różnić.

Tak więc jednym z rozwiązań byłoby uruchomienie czegoś w tle na Pi, który wysyła pakiet, powiedzmy, co cztery minuty. Może pojedynczy ping jako zadanie crona.

Jamie Cox
źródło
0

Problem polega na tym, że klucz WIFI nie reaguje na żądania ARP w odpowiednim czasie (być może z powodu problemów z zasilaniem). Poniższy wątek zawiera szereg opcji rozwiązujących problem.

https://www.raspberrypi.org/forums/viewtopic.php?f=28&t=33369

Niektórzy ludzie w tym wątku twierdzą, że wyłączenie zarządzania energią w kluczu WIFI działa dla nich. Nie działało to dla mnie. Potrzebowałem sposobu na wypchnięcie wpisów ARP, ponieważ nie mogłem polegać na moim malinowym pi, aby zrobić to odpowiednio.

Więc zastosowałem hacky podejście, w którym co kilka minut pinguję każdy host w podsieci, aby wymusić wpisanie tablicy ARP.

crontab -e

I dodaj taki wpis (zakładając, że Twoja podsieć to 10.0.1.0/24)

0/10 * * * * fping -qg 10.0.1.0/24
Kelly Norton
źródło
Problem wydaje się być bardziej związany z siecią, ponieważ z Pi 3 używam wbudowanego WiFi. Nie klucz sprzętowy.
Sullivan Prellwitz
0

https://www.raspberrypi.org/forums/viewtopic.php?f=27&t=15814

Proszę odnieść się do powyższego linku. działa z moim RP

Nabhan25
źródło
2
Łącza tylko odpowiedzi nie są pożądane
Darth Vader
Proszę wziąć wycieczkę i odwiedzić HelpCenter . Chociaż teoretycznie może to odpowiedzieć na pytanie, lepiej jest zawrzeć tutaj istotne części odpowiedzi i podać odnośnik. W rzeczywistości egzekwujemy tę zasadę : edytuj, aby odpowiedź była samodzielna, gdyby w przyszłości zerwał link. Jeśli nie zostanie edytowany w ciągu 48 godzin, zostanie przekonwertowany na Wiki Wiki.
Ghanima
0

sprawdź ustawienia routera, których potrzebujesz, aby wyłączyć funkcję izolowania AP lub coś w tym stylu! Dzięki tej funkcji klienci podłączeni do sieci Wi-Fi będą blokowani w komunikacji z innymi urządzeniami w sieci lokalnej, ale będą mogli uzyskać dostęp do Internetu!

Benyamin
źródło