Czy mogę tymczasowo usunąć kartę SD, gdy urządzenie jest włączone?

11

Czy są jakieś okoliczności, w których można wyjąć kartę SD z urządzenia podczas włączania?

Być może byłoby możliwe tymczasowe działanie tylko z pamięci RAM? Może to pozwolić na podłączenie innej karty SD w celu skopiowania niektórych danych do pamięci RAM lub Internetu przed ponownym podłączeniem oryginalnej karty.

Jeśli obecnie nie jest to możliwe, czy można tego dokonać przy ostrożnych zmianach oprogramowania?

Wysoce nieregularne
źródło
Jak stwierdził @fredden, nie jest to bezpieczne. Najłatwiejszym sposobem byłoby podłączenie czytnika kart do portu USB. Możesz je znaleźć za około dolara w serwisie eBay.
Steve Robillard

Odpowiedzi:

10

Cóż, nie jest bezpiecznie, jeśli jakikolwiek system plików obecny na karcie SD jest zamontowany (szczególnie jeśli jest to główny system plików, który jest zamontowany). Dotyczy to domyślnie większości dystrybucji dostępnych obecnie dla Raspberry Pi. Ale nie jest to absolutnie potrzebne. Możesz uruchomić system z pamięci RAM (przez skopiowanie obrazu systemu plików do tmpfszamontowanego systemu plików lub za pomocą initramfs) lub z zewnętrznego dysku twardego, a nawet z sieci. Jeśli to zrobisz, twoja karta SD może być zamieniona bez problemów (po prostu upewnij się, że odmontowałeś wszystkie zamontowane na niej systemy plików).

Jedynym problemem jest to, że Raspberry Pi ma małą ilość pamięci RAM, więc jeśli planujesz uruchomić go w ten sposób, powinieneś mieć naprawdę mały obraz ( przydatne mogą być tutaj skompresowane systemy plików, takie jak SquashFS ), podział pamięci, który daje ARM najwięcej pamięci RAM i prawdopodobnie 512 MB wersji Raspberry Pi. Ale to zdecydowanie możliwe.

Krzysztof Adamski
źródło
4

O ile mi wiadomo, usuwanie dysku, na którym działa system operacyjny (karta SD, dysk twardy itp.), Nie jest bezpieczne podczas pracy.

Możesz zajrzeć do UnionFS w połączeniu z dyskiem RAM . Płyty CD z systemem Linux na żywo działają głównie z pamięci RAM, ale nie jestem pewien, ile może być potrzebne w twoim przypadku.

Fredden
źródło
3

Podczas gdy karty SD są elektrycznie bezpieczne do usunięcia z Raspberry Pi, bootloader i system plików root są obecnie tam montowane, więc bez większych zmian nie jest bezpieczne usuwanie karty SD podczas włączania.

Jeśli potrzebujesz odczytać inną kartę SD, możesz podłączyć czytnik kart oparty na USB, aby czytać z innych kart, ponieważ powinny być obecne sterowniki do pamięci zewnętrznej.

Marshall Anschutz
źródło
1
Przydatne byłoby rozróżnienie między bezpieczeństwem pod względem podłączania elektrycznego a bezpieczeństwem pod względem integralności zamontowanych / zależnych systemów plików.
Chris Stratton
Dodałem te zmiany
Marshall Anschutz
0

Nie, nie możesz. Wyjąłem kartę SD i pojawia się kilka komunikatów o błędach, próbujących ponownie zamontować kartę SD, i nie mogę znaleźć programu ładującego oraz wszystkich innych rzeczy, do których powinien się odwoływać. Równie dobrze możesz przesłać pliki za pomocą pamięci USB.

Chciałbym jednak zawiesić kartę SD.

Dallin Wright
źródło