Jaka jest różnica między modelem B + v1.2 a modelem 2B v1.1

15

Przeczytałem kilka wątków i stronę wiki, ale wciąż się mylę.

Do tej pory korzystałem z RPi Model B + v1.2, a ponieważ ma 40 GPIO, 4x USB i tym podobne, przypuszczam, że to RPi 2. Dzisiaj otrzymałem RPi 2 Model B v1.1 na mój nowy projekt. Ma również 40 GPIO, 4x USB, ale ma inny procesor (lub cokolwiek to jest, mówi Broadcom zamiast Samsunga) I ma na sobie mniejszą Raspberry. Obaj twierdzą, że są chronieni prawem autorskim w 2014 roku.

Więc ... który jest nowszy (podobno lepszy)? Główne różnice?

Filip Čížek
źródło

Odpowiedzi:

18

B + miał pojedynczy rdzeń Broadcom BCM2835 Arm 6, z 512 MB pamięci RAM. Raspberry Pi 2 (jest nowszy) ma czterordzeniowy rdzeń BCM2836 Arm 7, z 1 GB pamięci RAM. W wyniku czterordzeniowego procesora Raspberry Pi 2 ma wyższy pobór prądu.

Adafruit przygotował ładne porównanie tych dwóch, które zawiera rozdział opisujący, jak je rozróżnić.

Steve Robillard
źródło
2
Zauważ też, że pamięć została fizycznie przeniesiona między B + a 2B. W B + pamięć jest umieszczona na górze procesora. W 2B jest z tyłu płytki drukowanej.
Peter Green,
6

Jeśli więcej jest lepszych, Pi2 wyraźnie wygrywa. Podwójny rozmiar pamięci RAM (1 GB vs. 512 MB) może mieć znaczenie w wymagających aplikacjach.

Czterordzeniowy procesor Pi2 przy 900 MHz w porównaniu do jednordzeniowego procesora przy 700 MHz zapewnia oczywiście większą moc obliczeniową. Blog @ RPi.org twierdzi wydajność wzrośnie do 6x (oczekiwać, że wartość dużym stopniu zależy od aplikacji).

Wszystko to ma określoną cenę, a to oznaczałoby wzrost zużycia energii ( niektóre dane można znaleźć tutaj i tutaj ).

Ghanima
źródło