Jak uzyskać C # na Raspberry Pi?

16

Chciałbym zacząć uczyć się języka C # i naprawdę chcę w nim napisać kod na moim Raspberry Pi. Jednak nie mogę znaleźć sposobu, aby uzyskać C # na mojej pi. Czy ktoś wie jak to zrobić? Mam Raspberry pi 2 model B. Dzięki za pomoc.

John Quincy
źródło
Zakładając, że używasz jakiejś formy linuksa, istnieje kompilator C # i środowisko wykonawcze o nazwie mono : en.m.wikipedia.org/wiki/Mono_(software) Jest ono dostępne jako pakiet dystrybucyjny.
złotowłosy

Odpowiedzi:

11

„Mono” to zestaw narzędzi i język C # używany do tworzenia programów zgodnych z „.NET” opartych na systemie Linux, a powstałe pliki binarne są w pełni kompatybilne z Microsoft.NET.

zacznij od podstawowych programów podanych w linku tutaj, które na pewno pomogą ci lepiej zrozumieć „mono”.

Ponadto mam też stosować dokumentację od deweloperów mono to , co było bardzo przydatne.

qwerty
źródło
Aby działało to jako przydatna odpowiedź, czy możesz opracować rozwiązanie podane w łączu? To znaczy podaj streszczenie informacji i / lub następne kroki, aby PO nie musiał klikać linku, aby dowiedzieć się, na czym polega twoja odpowiedź.
Phil B.
Szczegóły w łączu są wystarczające, aby użytkownik mógł zacząć od podstaw. Myślałem, że użytkownik potrzebuje tylko informacji do zadanego przez niego pytania. Ponowne podsumowanie linku nie ma sensu. Nie rozumiem pochwały za to !!
qwerty
2
Chociaż teoretycznie może to odpowiedzieć na pytanie, lepiej byłoby zawrzeć tutaj istotne części odpowiedzi i podać odnośnik. Zobacz tutaj Podaj kontekst dla linków Zalecane są linki do zasobów zewnętrznych, ale dodaj kontekst wokół linku, aby inni użytkownicy mieli pojęcie o tym, co to jest i dlaczego. Zawsze podawaj najistotniejszą część ważnego linku, na wypadek gdyby strona docelowa była nieosiągalna lub została trwale wyłączona.
Ghanima
1
@Ghanima Teraz to ma sens. Zaraz go edytuję !!
qwerty
1
Aby ta odpowiedź była jeszcze bardziej użyteczna, najlepiej jest używać, Jessieponieważ pakiety Mono są DUŻO bardziej aktualne. świszczący brak danych. Możesz także użyć repozytorium Xamarin, aby uzyskać przewagę lub RC, jeśli szukasz najnowszego i najbardziej stabilnego dla takich rzeczy jak serwery WWW, wątki i GUI
Piotr Kula
10

Myślę, że musisz wyjaśnić, co próbujesz osiągnąć, ale mam nadzieję, że to pomoże.

Po pierwsze, C # jest językiem. Piszecie programy w języku C #, które będą działały w środowisku .NET. Jest to platforma .NET, która musi być zainstalowana na urządzeniu, aby program C # mógł działać.

Od zeszłego roku masz możliwość zainstalowania Windows 10 IoT Core na swoim Raspberry Pi 2. Jest to nowa technologia, więc jest aktywnie rozwijana i ulepszana w szybkim tempie, ale jest kilka ograniczeń. Musisz użyć programu Visual Studio (wersja „bezpłatna” wersji Community Edition jest w porządku), a obecnie możesz połączyć się z Pi2 tylko z komputera z systemem Windows 10. Jeśli masz te, to IMHO to najlepszy sposób, aby uzyskać C # uruchomiony.

Alternatywnie istnieje projekt Mono Open Source, który będzie działał na Raspbian (i innych smakach).

To, które z tych podejść będzie dla Ciebie najlepsze, będzie zależeć od twoich obecnych umiejętności.

Mark Cooper
źródło
Korzystanie z Visual Studio jest świetne ze względu na funkcję debugowania, która jest włączona podczas korzystania z IoT. Istnieją również rozszerzenia dla Visual Studio, które umożliwiają debugowanie kodu C / C ++ na Raspbian (VisualGDB), teraz jest to zabójcze rozszerzenie, którego używam, w moim ulubionym IDE :)
Piotr Kula
1
Windows 10 IoT Core wydaje się być teraz dostępny na Raspberry Pi 3: developer.microsoft.com/en-us/windows/iot/getstarted/prototype/…
therobyouknow
2

Mono to kompilator C # dla systemu Linux, który można pobrać tutaj . Jeśli chodzi o kompilację z wiersza poleceń, wystarczy uruchomić mono yourscript.exezgodnie z tym postem StackOverflow.

Patrick Cook
źródło
Mono to CLR (oprogramowanie pośrednie), które tłumaczy .NET na Linux.
Piotr Kula,
2

Odpowiedzi odnoszące się do Mono są w dużej mierze poprawne, ale zamiast tego poleciłbym zamiast tego .NET Core. .NET Core obsługuje Raspbian jako cel wdrażania. Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje, sprawdź wpis na blogu pod adresem https://blogs.msdn.microsoft.com/david/2017/07/20/setting_up_raspian_and_dotnet_core_2_0_on_a_raspberry_pi/ , ale aby poruszyć część „jak to skonfigurować”, możesz: uzyskaj to, wykonując następujące czynności:

  • Uruchom sudo apt-get install curl libunwind8 gettext. Spowoduje to użycie menedżera pakietów apt-get do zainstalowania trzech pakietów wymagań wstępnych.
  • Uruchom curl -sSL -o dotnet.tar.gz https://dotnetcli.blob.core.windows.net/dotnet/Runtime/release/2.0.0/dotnet-runtime-latest-linux-arm.tar.gz,  aby pobrać najnowszy .NET Core Runtime dla ARM32. Na stronie Daily Builds określa się to jako armhf.
  • Uruchom sudo mkdir -p / opt / dotnet && sudo tar zxf dotnet.tar.gz -C / opt / dotnet, aby utworzyć folder docelowy i rozpakować do niego pobrany pakiet.
  • Uruchom sudo ln -s / opt / dotnet / dotnet / usr / local / bin`, aby skonfigurować dowiązanie symboliczne ... skrót do systemu Windows 😉 do pliku wykonywalnego dotnet.
  • Przetestuj instalację, wpisując dotnet --help.

Możesz użyć dowolnego edytora tekstu do edycji programów w C # i słyszałem, że VSCode zostanie zainstalowany, ale nie udało mi się go uruchomić.

Kyle Burns
źródło
Właśnie tego szukałem ...
Chris Catignani
1

Zainstaluj ostrą powłokę C.

$ sudo apt-get install mono-csharp-shell

Zainstaluj MonoDevelop, który jest IDE, aby pomóc uruchomić C # na Pi

$ sudo apt-get install mono-runtime
$ sudo apt-get install mono-complete
$ sudo apt-get install monodevelop
znak
źródło