Zgubiłeś przycisk Start na mojej pi?

11

Bałam się moją maliną pi i udało mi się usunąć pasek narzędzi. Udało mi się odzyskać wszystko oprócz przycisku Start. Jak mogę go odzyskać?

użytkownik5697
źródło

Odpowiedzi:

10

To nie jest bezpośrednia odpowiedź na twoje pytanie (mam nadzieję, że je dostaniesz), ale trochę wyjaśnienia, które może pomóc ci rozwiązać takie pytania samemu. Wydaje mi się, że wielu ludzi przychodzi do pi z niewielkim lub żadnym wcześniejszym doświadczeniem z Linuksem, a to byłby dobry pomysł.

Systemy operacyjne, z którymi możesz być bardziej zaznajomiony (np. Windows), mają zunifikowany pulpit graficzny, który jest zawsze taki sam. Nie ma alternatywy, więc np. Konfiguracja paska zadań w jednym systemie Windows jest dokładnie taka sama w drugim.

Linux nie ma uniwersalnego standardowego środowiska pulpitu. Serwer Xorg, który jest uniwersalny, zapewnia podstawowe funkcje okienkowego interfejsu GUI, ale nie ma nic wspólnego z paskami zadań, paskami tytułowymi, różnymi innymi widżetami itp. Są to domena menedżera okien (WM) i / lub środowiska pulpitu (DE). Dostępnych jest wiele obu, bardziej popularne DE, które mogą być znane z Ubuntu, Fedory itp., Obejmują GNOME, KDE i XFCE.

Niektóre z nich są bardzo ozdobne, z animowanymi dokami, przezroczystymi nakładkami, wieloma pulpitami dostępnymi przez szaloną obracającą się kostkę itp., Ale takie rzeczy po prostu zmęczyłyby pi, więc konkretne dystrybucje pi, takie jak raspbian, rozsądnie domyślnie wybierają prostsze i źródło światła DE; w przypadku raspbian jest to LXDE .

W rzeczywistości możesz zainstalować i używać zupełnie innego DE (lub WM) z raspbianem, nie jestem pewien, co jest w repozytorium (ma FVWM, co jest moją preferencją, więc nie patrzyłem dalej).

W każdym razie LXDE ma wiki , które byłoby dobrym miejscem do szukania odpowiedzi na takie pytania. Link „pomoc i obsługa techniczna” doprowadził mnie do forum, które wydaje się aktywne, i założę się, że ma już kilku doświadczonych użytkowników pi;

Złotowłosa
źródło
9

Zakładając, że używasz LXDE (domyślny menedżer okien Windows w debizy / debian na RPi, jak wyjaśniono w goldilocks):

W twoim katalogu domowym ( /home/pi) znajduje się katalog o nazwie:

.config/lxpanel

(pamiętaj kropkę przed konfiguracją, pełna ścieżka to /home/pi/.config/lxpanel)

Gdy zmienisz nazwę lub usuniesz ten katalog, zostanie on ponownie utworzony przy następnym uruchomieniu X, przy użyciu wartości domyślnych. To powinno przywrócić wszystko do domyślnej sytuacji. Jeśli zmienisz nazwę tego katalogu, możesz przywrócić zmiany, których faktycznie potrzebujesz.

ikku
źródło
użyj polecenia „rm -rf nazwa_katalogu” (bez cudzysłowów), aby usunąć katalog
Tarik
2

Też miałem ten problem. Nie mogłem odzyskać mojego oryginalnego panelu, ale udało mi się go replikować, klikając prawym przyciskiem myszy jego miejsce, a następnie przechodząc do „Ustawień panelu”, w „Geometrii” kliknij lewym dolnym rogu. Następnie przejdź do „Apletów panelu” i dodaj Spacer, Menu, Numery na pulpicie i po prostu eksperymentuj, aż znajdziesz te, które chcesz.

tcrules
źródło
2

Zgubiłem również przycisk Menu na pasku narzędzi i nie ma łatwego sposobu na odzyskanie go. Skończyło się na użyciu terminala, aby skopiować panel główny do wspólnego obszaru, a następnie skopiowałem panel do użytkownika pi.

 1. Ctrl+ Alt+, F1aby uzyskać terminal
 2. zaloguj się jako root
 3. cd ~/.config/lxpanel/LXDE-pi/panels
 4. cp panel /usr/share/lxpanel/
 5. restart
 6. zaloguj się jako pi
 7. cp /usr/share/lxpanel/panel ~/.config/lxpanel/LXDE-pi/panels/
Joe
źródło
2

Logo, którego szukasz, znajduje się na usr/share/raspberrypi-artwork/raspitr.png

Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy pasek zadań, preferencje panelu, aplety panelu, kliknij aplet „menu”, kliknij preferencje i wprowadź powyższą ścieżkę / nazwę pliku dla lokalizacji ikony.

Ikona zmienia się z powrotem na malinowe logo, które było tam pierwotnie.

ZGB
źródło
0

Po kliknięciu panelu prawym przyciskiem myszy możesz dodać aplety. Po prostu musisz dodać menu i będziesz mieć je z powrotem.

Ale ikona menu nie będzie już zawierać obrazu maliny, będzie to obraz ekranu monitora / komputera. Kliknij na to, a znajdziesz wszystkie rzeczy, które pierwotnie znalazłeś na domyślnej ikonie menu.

Hacki do malin pi
źródło
0

Próbowałem wielu z tych sugestii, ale znalazłem bardzo proste rozwiązanie. Telewizor, którego używałem z HDMI, miał opcję overscan, jak większość telewizorów. Nie musiałem nic robić malinom. Wszystko, co musiałem zrobić, to wyłączyć overscan w telewizji. Łatwo jest dowiedzieć się, jak to zrobić, grając w menu telewizora lub przechodząc do instrukcji obsługi telewizora online. Teraz wszystko działa pięknie.

R. Sch
źródło
0

Aby odzyskać panel, wykonałem następujące kroki:

 1. Otwórz terminal (jeśli nie ma skrótu do Terminala, nie martw się), a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę „Kosz”, kliknij „Otwórz w terminalu”

 2. Biegać sudo su

 3. Utwórz nowego użytkownika:

  useradd test
  password <your password>
  
 4. Biegać pkill x

 5. Zaloguj się za pomocą użytkownika testowego. UWAGA: po pomyślnym zalogowaniu uruchom ponownie komputer Pi. Po ponownym uruchomieniu Pi zostanie zalogowany bezpośrednio jako użytkownik „pi”.

 6. Otwórz terminal ponownie (jak w kroku 1).

 7. Biegać cd .confing

 8. Biegać cp -R /home/test/.config/lxpanel .

UWAGA: Po prostu potwierdź, gdy właściciel „lxpanel”

oczekiwany wynik:

drwxr-xr-x 3 pi pi 4096 Dec 10 12:24 lxpanel

Jeśli nie, wydaj polecenie następujące. Pamiętaj, że powinieneś użyć użytkownika „root” lub „pi”, aby wykonać następujące kroki :

 1. chown -R pi:pi lxpanel

 2. reboot

użytkownik57980
źródło
0

Niestety wszystkie powyższe nie działały dla mnie, ale to, co zrobiłem, było jeszcze łatwiejsze do naprawienia lxpanel.

sudo su
apt-get purge lxpanel
apt-get autoclean
apt-get install lxpanel

Następnie uruchom ponownie Raspbian. Po ponownym uruchomieniu przejdź do menu aplikacji / Dostosuj wygląd i dostosuj motyw.

ellooku
źródło
0
 1. Otwórz terminal: naciśnij Ctrl + Alt + T

 2. Wpisz w terminalu: rm -r ~/.config/lxpanel

 3. Wpisz w terminalu: sudo service lightdm restart

rysh3r
źródło
Czy tracę wszystkie inne ustawienia lxpanelrobienia tego, co sugerujesz?
Ingo
0

Użyłem Ctrl Alt f1, aby uruchomić okno terminala o nazwie cd ./config

Wpisano ls

Wymienione pliki, w tym „lxconfig”

Wpisz polecenie suspend lxconfig

Wyłączać. Wzmocnij wszystko, co dobre

Miles
źródło
Czy masz wyjaśnienie, dlaczego może to pomóc OP?
RalfFriedl