Jak podłączyć dwa monitory w konfiguracji z dwoma głowicami?

13

Zastanawiam się nad zakupem Raspberry Pi lub zgodnego rozwiązania. Mój problem polega na tym, że nie mogłem znaleźć sposobu na skonfigurowanie podwójnej głowicy.

Chciałbym podłączyć dwa monitory 1920x1200 za pomocą połączenia cyfrowego (HDMI, DVI, DisplayPort itp.). Jakieś pomysły na osiągnięcie takiej konfiguracji sprzętowej?

Grzegorz Wierzowiecki
źródło

Odpowiedzi:

2

Cóż, teraz Raspberry Pi 4 model B ma dwa porty Micro HDMI, więc myślę, że to daje najlepsze rozwiązanie problemu?

Jeśli nie chcesz Pi 4, wydaje się, że zakup dwóch Pis może być nadal najlepszą opcją. Ale użyłbym x2x zamiast Synergy, aby je połączyć, ponieważ jest to darmowe oprogramowanie.

W przypadku dodatkowych wyświetlaczy zauważyłem, że istnieją adaptery USB 3 na HDMI, których można używać z Raspberry Pi 4 B, który ma dwa porty USB 3.0 , jednak takie adaptery nie działają dobrze w systemie Linux . Istnieje podobne pytanie „USB na VGA w systemie Linux”, które okazało się pomocne.

Metamorficzny
źródło
20

Prosty! :) Kup DWA Ciasta Malinowe i podłącz je kablem Ethernet. Następnie użyj synergii, aby połączyć dwa systemy w wirtualnej konfiguracji wielogłowicowej. Więcej informacji na stronie http://synergy-foss.org/ .

Poza tym - niewiele możesz teraz zrobić, ponieważ nie można używać jednocześnie HDMI i Composite.

Może się to zmienić, gdy dowiemy się więcej o korzystaniu ze złącza wideo DSI.

Maria Zverina
źródło
Zastanawiałem się nad dołączeniem dodatkowego samochodu wideo w jakiś sposób, ale nie jestem jeszcze zaznajomiony z tym projektowaniem sprzętu.
Grzegorz Wierzowiecki
Połączenie dwóch rasperry-pi za pomocą kabla Ethernet może pomóc, gdybym podzielił aplikacje na dwa urządzenia. Co z udostępnianiem aplikacji? A może myślisz o takich rzeczach jak Xmove ?
Grzegorz Wierzowiecki
1
Nie ma interfejsu w Pi, który byłby w stanie obsłużyć przepustowość dla takiej „karty wideo”, szczególnie biorąc pod uwagę, że pytasz o rozdzielczość HD +. Poza tym drugie Pi musi być tańsze niż dowolna karta graficzna! :) I tak, synergia pozwala przenosić aplikacje przez okna za pomocą połączenia typu vnc pod maską. Dzięki temu aplikacje działają na komputerze, który je uruchamia, mimo że można je przenieść na dowolny monitor, tak jakby system działał z podwójną głowicą.
Maria Zverina
Synergia jest interesująca. Dla systemu Windows firma Microsoft opracowała rozwiązanie o nazwie Microsoft Garage Mouse without Borders. Nie może przenosić aplikacji między komputerami, ale umożliwia skupienie myszy, klawiatury i schowka na maksymalnie 4 komputerach (każdy z nich może mieć wiele monitorów). Mam 3 komputery z 2 monitorami każdy. Win8, Win7, Vista i może kontrolować wszystko za pomocą jednej klawiatury i myszy. Pobierz za darmo z microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=35460
SDsolar
4

Obecnie uważam, że jest to niemożliwe:

RPi ma dwa wyjścia - hdmi i composite, jednak kompozyt jest wyłączany po podłączeniu hdmi.

Możesz dostać rozgałęźniki HDMI, ale to po prostu odwzoruje obraz na dwóch wyjściach, więc jeśli masz na to ochotę, to dobrze.

Jon Egerton
źródło
1
W rzeczywistości „rozdzielacz hdmi” to „lustro”, a nie „podwójna głowica”, więc nie jest to dokładnie to, czego chcę. Nawet ty dzięki za próbę.
Grzegorz Wierzowiecki
1
Powiedziałem, że to lustro. Chodziło o to, że chciałem zwrócić uwagę, że jest to sposób na wyciągnięcie dwóch ekranów z RPi, nawet jeśli są takie same.
Jon Egerton
W tym sensie masz absolutną rację :).
Grzegorz Wierzowiecki
Możesz podzielić sygnał DVI obok siebie za pomocą zestawu takiego jak Matrox DualHead2Go lub TripleHead2Go, ale dla Raspberry Pi byłoby to poważną przesadą, zakładając, że może to zrobić 3840x1080 lub 5760 * 1080, co wątpię. Może jednak działać z monitorami o niższej rozdzielczości z wieloma monitorami.
Mark Booth