Jak korzystać z Raspberry Pi jako cienkiego klienta?

13

Czy Raspberry Pi jest dobry jako graficzny cienki klient?

Czy Raspberry Pi jest wystarczająco silny, aby uruchamiać zdalne sesje X lub robić rzeczy takie jak Xmove, aby udostępniać zdalne aplikacje X?

Grzegorz Wierzowiecki
źródło

Odpowiedzi:

10

Osobiste doświadczenie mówi mi, że jest całkiem doskonałe. Użyłem przekazywania X przez SSH i działa on dobrze, jakby był wykonywany natywnie. Miałem wiele przekazywanych okien jednocześnie, w tym Eclipse i Chromium.

Grałem też z myszą i klawiaturą przekierowującą, używając mojego pulpitu do Pi, x2xco działa, używając sesji Pi X jako drugiego pulpitu do istniejącej sesji. Wydaje mi się, że jest to podobne do tego xmove, którego nie użyłem, ale przyjrzę się temu.

Dzięki tej konfiguracji miałem Eclipse otwarte na moim ekranie Pi, przekazywane z mojego komputera stacjonarnego. Następnie kontrolowałem mysz i klawiaturę Pi za pomocą mojego netbooka x2x. W związku z tym pisałem kod na pulpicie, używając klawiatury netbooka, używając Pi do przeglądania wyników.

Mam nadzieję, że to trochę pomaga.

Jivings
źródło
Dzięki, to bardzo interesujące. Podejrzewam, że wtedy uruchomienie Eclipse na zdalnym Linux-ie, kompilacja krzyżowa, ale wyświetlanie interfejsu użytkownika na RasPi, może być szybsze niż lokalne uruchamianie Eclipse. Próbowałeś tego?
Mark Booth
Zrobiłem trochę kompilacji, ale nie używałem Eclipse. Oczekuję, że byłoby to o wiele szybsze.
Jivings
1

Jeśli dotarłeś tutaj ze względu na tytuł pytania (jak używać Pi jako cienkiego klienta), a nie treść pytania (jak działa jako cienki klient), prawdopodobnie warto przyjrzeć się RPITC (Raspberry Pi Thin Projekt klienta):

http://rpitc.blogspot.com/

Jest wyposażony w wybór klientów (VMWare View, RDP, Citrix, X2Go, ...). Do tej pory używałem go tylko do RDP (RDesktop i XFreeRDP), wydajność jest więcej niż zadowalająca.

Luc VdV
źródło