Raspberry Pi nie włącza się

15

Mam problem z moim Raspberry Pi. Po podłączeniu zasilania urządzenie nie włącza się. POWERZapala się, ale nic się nie dzieje. Mój wyświetlacz nadal wyświetla komunikat Brak sygnału, OKdioda LED nie włącza się ani nie miga, a diody sieciowe nie świecą, nawet jeśli kabel jest włożony.

Zasadniczo objawy są takie same, jak gdybym próbował włączyć Raspberry Pi bez włożonej karty SD. Ostatnio używałem Raspberry Pi tydzień temu i działało dobrze. Sprawdziłem, czy karta SD może nie działa i działa poprawnie na moim komputerze. Próbowałem przeflashować go świeżym obrazem Arch, ale wciąż nic.

Zasilacz i kabel USB są prawie na pewno wystarczające (5,0 V z moim multimetrem między TP1 a TP2 i nigdy nie miałem żadnych problemów, nawet gdy wykonuję intensywne obliczenia i podłączam zewnętrzne urządzenia USB)

Zabawne jest to, że ... jeśli trzymam płytkę drukowaną i kartę SD razem dwoma palcami, Raspberry Pi NIE włącza się, ale proces uruchamiania zawiesza się (bez paniki jądra lub czegokolwiek, po prostu się zawiesza) po zwolnieniu.

Co może być przyczyną tego problemu? Czy bardziej prawdopodobne jest, że karta SD jest rzeczywiście wadliwa, czy jest problem w samym Raspberry Pi?


źródło
Czy sprawdziłeś fizyczne połączenie między czytnikiem kart a kartą oraz między czytnikiem kart a samą kartą. Wygląda na to, że masz złe połączenie lub kartę i nie możesz niezawodnie odczytać karty. Spróbowałbym też innej karty.
Steve Robillard
Wydaje się w porządku. Jeszcze dziwniejsze jest to, że po uruchomieniu systemu karta SD działa, nawet jeśli ją zwolnię.
W takim przypadku zdecydowanie wypróbowałbym nową kartę, ponieważ po uruchomieniu nie potrzebuje partycji rozruchowej.
Steve Robillard
Miałem podobne objawy, ale nie zostało to naprawione przez trzymanie płytki drukowanej i karty SD, musiałem ponownie flashować kartę SD, a następnie było w porządku, ale zaobserwowałem ten sam objaw, gdy świeciła tylko dioda LED zasilania i nic więcej, więc twój problem brzmi dziwnie ....
EdChum - Przywróć Monikę
1
Sprawdź tę Wiki, aby uzyskać prawie wszystkie odpowiedzi na problemy związane z uruchamianiem RPi: elinux.org/R-Pi_Trou Rozwiązywanie
Sjaak Trekhaak

Odpowiedzi:

9

Wygląda na to, że może to być jedna z dwóch rzeczy:

  • Problem z kartą SD oznacza, że ​​podczas uruchamiania problem z dostępem do partycji rozruchowej jest prawidłowy (co wyjaśniałoby dlaczego podczas uruchamiania i puszczania, zawiesza się ponownie)

  • Problem z fizycznym gniazdem karty SD w Pi - jeden ze styków może być uszkodzony lub wadliwy, co oznacza, że ​​po ściśnięciu powoduje to ponowne nawiązanie kontaktu i działa poprawnie.

Najłatwiej jest wypróbować inną kartę SD, a następnie być może inną kartę Pi, jeśli uda ci się ją zdobyć. Do tego czasu dość trudno jest powiedzieć, który z tych problemów prawdopodobnie jest.

berry120
źródło
3

jeśli trzymam płytkę drukowaną i kartę SD razem dwoma palcami, Raspberry Pi NIE włącza się, ale proces uruchamiania zawiesza się (bez paniki jądra lub czegokolwiek, po prostu się zawiesza) po zwolnieniu.

Wystąpił problem z połączeniem karty.

Wydaje się w porządku. Jeszcze dziwniejsze jest to, że po uruchomieniu systemu karta SD działa, nawet jeśli ją zwolnię.

Jeśli system działa w trybie bezczynności, nie będzie wchodził w interakcje z kartą SD. W rzeczywistości część procesu rozruchu powinna odbywać się w pamięci RAM. Spodziewałbym się, że zatrzyma się tylko podczas czytania obrazu, uruchamiania demonów lub montowania systemów plików.

Spróbuj utworzyć lub skopiować pliki lub odmontować systemy plików, gdy system jest „uruchomiony” po tym, jak uruchomisz system. Powinieneś przekonać się, że właśnie wtedy zawiedzie.

Jivings
źródło
Ale mogę catnormalnie zapisywać pliki, nie jest tak, że karta SD byłaby bezczynna.
1
@ Tibor catnie jest trudną operacją. Spróbuj skopiować pliki. Problemem może być pisanie.
Jivings,
0

Czy używasz adaptera karty MicroSD? Nie rób tego Użyj karty SD.

UnOjO2010
źródło
2
Korzystanie z adaptera karty microSD nie jest odradzane i wiele z nich faktycznie działa z RPi.
Morgan Courbet
0

Moje pi miało ten sam problem. Korzystałem z etui NESpi i miałem trudności z wprowadzaniem i wyjmowaniem kart SD. Wydaje mi się, że przy moich wszystkich zmaganiach zepsułem gniazdo karty SD na pi. Jeśli nacisnę na gniazdo po włączeniu, będzie działać normalnie. Jeśli nie, to działa tak, jakby nie było włożonej karty.

Wiewiórka Maskowana
źródło