Zła klawiatura podskakuje z klawiaturą Dell

19

Wypróbowałem kilka klawiatur Dell z Pi i wszystkie te, których próbowałem (na pewno nie są wadliwe, działają dobrze gdzie indziej) „odbijają się” okropnie - to tak często zdaje się, że nie wykrywają „ zwolniłem klawisz, a zatem będzie on działał tak, jakby klawisz był przytrzymywany do momentu naciśnięcia innego klawisza. To bardzo szybko denerwuje!

Klawiatura Logitech, na której leżałem, działa dobrze, więc nie ma problemu z Pi (oba Pis mają takie samo zachowanie).

Czy jest to znany problem, a jeśli tak, to można go rozwiązać (bez zmiany klawiatury?)

Obecnie uruchomiona domyślna dystrybucja squeeze Debiana.

berry120
źródło
Brzmi jak złe moduły klawiatury. Czy to w Xorg?
Jivings
@Jivings Zarówno w x.org, jak i poza nim - czasami problem pojawia się podczas logowania do terminala, co jest naprawdę denerwujące!
berry120
...To dziwne. +1
Jivings
Aby opisać wszystkie szczegóły, proszę podać również dystrybucję.
Jivings
1
Złapane naciśnięcia klawiszy to X. To naprawdę nie pomaga zdiagnozować problemu.
Jivings

Odpowiedzi:

8

Widzę ten sam problem z klawiaturą Dell i uważam, że wynika to z faktu, że klawiatura ma wbudowany koncentrator USB. To jest na stronie rozwiązywania problemów z R-Pi na elinux.org :

R-Pi nie reaguje na naciśnięcia klawiszy / Klawiatura losowo powtarza naciśnięcia klawiszy

Jest to spowodowane nieodpowiednią mocą. Użyj dobrego zasilacza i dobrego kabla zasilającego. Niektóre tanie kable współpracujące z telefonem komórkowym nie mogą w pełni zasilać R-Pi. Niektóre urządzenia USB wymagają dużej mocy: większość będzie miała etykietę wskazującą wymagania dotyczące napięcia i mA. Powinny one wynosić 5 V 100 mA dla każdego maksimum, ponadto muszą być używane z zasilanym koncentratorem USB. Spróbuj odłączyć każde urządzenie USB oprócz klawiatury (należy również pamiętać, że niektóre klawiatury mają wbudowane koncentratory i mogą próbować pobierać 150 mA (Pi może obsłużyć tylko 100 mA na gniazdo USB bez koncentratora)). Użyj także najnowszego oprogramowania. Użytkownik forum MrEngman poinformował o kilku powtórzeniach klawiatury i zawieszaniu się sieci bezprzewodowej aż do aktualizacji do jądra debian6-19-04-2012, który zgłasza stabilność bez żadnych problemów nawet przy niskim napięciu TP1-TP2 4,65 - 4,68 wolta.

Simon Whitaker
źródło
To samo widzę z klawiaturą HP - I mam ją podłączoną za pomocą zasilanego koncentratora USB. W każdym razie mogę go zastąpić Logitechem: zapomniałem, jak straszne były klucze!
wygrał
Mam ten sam problem z bezprzewodową klawiaturą Microsoft i zrobiłem własny zasilacz, jak wspomniano tutaj: elinux.org/RPi_5V_PSU_construction, ale to wcale nie rozwiązało problemu.
M.Sameer,