Czym różni się bezszczotkowy silnik kardanowy od zwykłego bezszczotkowego silnika?

12

Jak zaprojektowano silniki bezszczotkowe w zespole kardanowym?

Oczywiście nie wymaga ciągłej rotacji, ale wymaga dokładnej kontroli dokładnej pozycji. Zauważyłem, że silniki w moim gimbalu nie mają zwykłych magnetycznych pozycji „zatrzaskowych”, które robią moje inne silniki.

Jakie są podstawowe różnice konstrukcyjne w tego rodzaju silnikach, jeśli występują?

Ośmiornica
źródło

Odpowiedzi:

9

Wierzę, że ten blog ma przynajmniej część odpowiedzi na twoje pytanie.

Bezszczotkowy silnik kardanowy vs. Bezszczotkowy silnik vs. Serwo

Użytkownik opisał to porównanie jako:

Bezszczotkowy silnik kardanowy jest zwykłym silnikiem bezszczotkowym, ale uzwojonym dla bardzo niskiej prędkości (tj. Wielu zwojów cienkiego drutu), a wiele z nich rzeczywiście ma więcej biegunów.

Kolejny post trwa:

Są jednocześnie niskie i wysokie. Niska prędkość, w który nigdy faktycznie ukończyć pełny obrót 360 tak normalnie nie myśleć o pomiar ich prędkość w obrotach na minutę, ale w wysokiej prędkości, które muszą reagować natychmiast , aby czasami bardzo szybkich zmian w kierunku jak statek powietrzny może być coraz wstrząśnięty przez wibracje i turbulencje. Oznacza to, że mają być lekkie i szybkie, a nie mocne i wolne. Silniki te nie są przeznaczone do przenoszenia jakiegokolwiek ciągłego obciążenia.

Ogólnie rzecz biorąc, myślę, że można powiedzieć, że bezszczotkowy silnik kardanowy jest specjalnie zwinięty do stosowania w aplikacjach precyzyjnego sterowania. Z drugiej strony silnik bezszczotkowy można uznać raczej za silnik obciążony.

To powiedziawszy, większość bezszczotkowych silników kardanowych jest wykorzystywana w aplikacjach, które mogłyby zostać wypełnione przez serwosilniki: aplikacje dokładnie kontrolowane.

Mam nadzieję, że to pomoże.

RACKGNOME
źródło