Budowanie wodoodpornej skrzynki

19

Kusi mnie, aby użyć Pi do sterowania autonomicznym robotem, który może być poddany trudnym warunkom - błoto, woda i wiele innych. (W tym momencie jest to teoretyczne, ale koncepcja pozostaje taka sama!)

Z tego powodu chciałbym zbudować lub kupić (stosunkowo tanio) całkowicie wodoodporną skrzynkę, najlepiej taką, aby była bezpieczna dla zanurzenia do 1 m.

Jaki byłby najlepszy sposób na uzyskanie takiego etui i jak mogę bezpiecznie poprowadzić przez niego kable, zachowując jednocześnie jego wodoodporność?

berry120
źródło
Jakie złącza chcesz?
Alex Chamberlain
@AlexChamberlain USB, GPIO i ewentualnie Ethernet.
berry120
1
Obawiałem się, że to powiesz. Twój pierwszy problem - złącza z natury nie są wodoodporne.
Alex Chamberlain,
Autonomiczny robot prawdopodobnie używałby radia? Złącza do programowania mogą być wewnętrzne; a następnie użyj specjalnych wodoodpornych złączy do akumulatora, silników, radia itp.
Winwaed

Odpowiedzi:

6

Wiele kamer i kamer wideo ma wodoodporne obudowy, większość z nich ma przyciski na zewnątrz połączone z mechanizmami do wciskania przycisków na faktycznie zawartym urządzeniu.

Jak już wspomniano w innych odpowiedziach, istnieją wodoodporne kable ze złączami podwodnymi, jednak problemem, z którym możesz się spotkać, jest to, że wodoodporne osłonki z półki prawdopodobnie nie mają otworów, przez które można je przewlec. W zależności od tego, co chciałeś, możesz za pomocą wodoszczelnych skrzynek z już podłączonymi złączami lub wykonać własne otwory i upewnić się, że je odpowiednio uszczelniasz.

Możesz również rozważyć zamknięcie zasilania RPi i jego zasilacza w skrzynce i komunikowanie się z innymi robotami przez WiFi / bluetooth.

Przykład rodzajów plomb i pudełek, których możesz użyć: http://www.fuertecases.com/wireseals.html

AntonChanning
źródło
1
Możesz umieścić wodoodporne pudełko w innym wodoodpornym pudełku ze szczeliną między nimi, aby w przypadku awarii wodoszczelności otworów kablowych na zewnętrznej istniała ochrona buforowa i uszczelnienia wewnętrzne, więc 2 szanse na zatrzymanie wody zamiast jeden punkt zawodzi i zalewa całą sekcję elektroniczną za jednym razem
RhysW
Tłumienie zależy od częstotliwości. Googling „tłumienie Wi-Fi pod wodą”., Wygląda na to, że twój sygnał nie podróżowałby bardzo daleko w wodzie, ale możesz być w porządku, jeśli urządzenie, z którym się łączysz, jest blisko.
NTG
4

Na rynku są tanie skrzynki, które są wodoodporne. Używają gumowej izolacji w osłonach kabli.

Bardziej martwi mnie chłodzenie rdzenia procesora. Możesz użyć grzejnika, który rozproszy ciepło.

Itay Grudev
źródło
3
Procesor nie musi być chłodzony, jeśli między nim a obudową jest co najmniej 2 mm szczelina.