Jak ważna jest sprawa Pi? (A jak bezpiecznie stworzyć własne?)

15

Jak wrażliwa jest Raspberry Pi bez walizki? Widziałem wiele skrzynek Lego, które wyglądają świetnie, ale ciągle zastanawiam się, jakie jest ryzyko takiego przypadku. Czy skrzynka Lego skutecznie ochroni Pi, tak jak zwykła skrzynka? A przed czym zwykła skrzynka chroni Pi?

Vincent
źródło

Odpowiedzi:

9

Dla mnie:

  • Szpilki, nagłówki i elementy zewnętrzne wyglądają na kruche i łatwo się wyginają.

  • Łatwo wygląda przypadkowo zewrzeć piny GPIO i inne przewodniki na Pi, upuszczając go na powierzchni przewodzącej, szczotkując przewodzący obiekt na nim lub upuszczając na niego przewodzący przedmiot, gdy jest on zasilany.

  • pewna liczba gniazd, w szczególności złącze HDMI, jest dość sztywna; wszystko, co ułatwia chwytanie krawędzi płyty lub w inny sposób pomaga w podłączaniu / odłączaniu kabli bez narażania delikatnych złączy na nadmierne siły, dlatego pomaga

Nawet coś takiego jak punnet pozwala rozwiązać te problemy. Jeśli jednak umieścisz go w skrzynce:

  • złącza złącza wystają z dolnej części urządzenia, podobnie jak gniazdo karty SD, więc po prostu oparcie go na płaskim spodzie obudowy może powodować problemy - na złączach lutowanych mogą występować siły mechaniczne podczas wkładania / wyjmowania kabli, i może to być trudno jest włożyć / wyjąć karty SD lub położyć urządzenie płasko po włożeniu karty SD

  • na spodzie urządzenia nie ma zbyt wiele wolnej przestrzeni, na której mogłyby się opierać stopy / podkładki, na których mógłby spoczywać, więc musiałyby one być bardzo ostrożnie ustawione, jeśli takie rozwiązanie zostanie zastosowane

księżycowy cień
źródło
6

Myślę, że najlepszym przypadkiem jest The Punnet ; jest to obudowa wykonana z karty. Możesz go wydrukować samodzielnie, złożyć i skleić, a za kilka minut będziesz mieć walizkę. Chroni RPi przed pyłem, który jest głównym zagrożeniem.

Inne przypadki mogą chronić RPi przed lekkimi wyciekami lub niepożądanymi zakłóceniami elektrycznymi, ale nie sądzę, że warto, biorąc pod uwagę koszt RPi!

Alex Chamberlain
źródło
3
Powiedziałbym, że warto, biorąc pod uwagę małą podaż Raspberry Pis.
Warto przez chwilę uważać!
Alex Chamberlain,
Komponenty RS mają prosty twardy futerał za ~ 7 USD. To plus koszt karty Pi plus karty SD oznacza całkowity koszt około 50 USD za w pełni funkcjonalny komputer. Nie mam nic przeciwko tej cenie, biorąc pod uwagę, że cena ta obejmuje ochronę przed drobnymi uderzeniami i zarysowaniami, które mogą wystąpić na biurku.
Joel Slowik